FacebookYoutubeInstagram

Dražit se budou helmy i motocykl H-D

Zlínský kraj Zajímavosti 7. 6. 2018
Dražit se budou helmy i motocykl H-D

ilustrační foto

Foto: archiv Harley

Dražba helem podpoří domov Pramen

Harley-Davidson Fatbob Freedom pro nadační fond Domfree
Toužíte po originální motocyklové přilbě? Zúčastněte se charitativní dražby a získejte helmu, kterou vyzdobil Marpo, Pepa Vojtek, Dalibor Gondík nebo třeba Karen, Bill a Willi G. Davidsonovi.  Všechny helmy budou vydraženy během veřejné aukce v průběhu oficiálních oslav 115. výročí Harley-Davidson v Praze na Výstavišti. Výtěžek bude věnován na dobročinné účely a organizátoři oslav ho předají například domovu žen se zdravotním postižením Pramen. Pokud chcete něco víc, licitujte o originální model Harley-Davidson Fatbob Freedom. Výtěžek z jeho dražby podpoří české válečné veterány. 
Originál přestavba modelu Softail s názvem Freedom má vzdát hold všem členům zahraničních misí, vojákům, mužům, ženám, ale i civilním spolupracovníkům. Jako výraz uznání a úcty za to, že riskovali svoje životy a zdraví. „Chtěli jsme válečným veteránům poděkovat za to, že můžeme žít život bez strachu o naše blízké. A zároveň, že nás zastupují v konfliktních oblastech,“ vysvětluje autor myšlenky přestavby Vojta Vavřina. Přestavba bude vydražena v rámci oslav 115. výročí založení Harley-Davidson v Praze a výtěžek bude věnován nadačnímu fondu Domfree.  
Mezi nejzajímavější osobnosti, které vlastnoručně vyzdobily přilbu do aukce, patří rodina Davidsonových.  „Nejen, že se Karen s Billem zúčastní celých oslav, ale ještě ke všemu pomůžou dobré věci. Předpokládáme, že se o jejich přilbu strhne během aukce asi největší boj, už jen proto, že ji, stejně jako ty ostatní, bude zdobit i podpis autora výtvarné podoby,“ komentuje dobročinnou aktivitu Jaroslav Vavřina. Upřesňuje, že Karen je dcera a Bill syn Williama Godfreye „Willie G.“ Davidsona, vnuka zakladatele firmy, designéra slavných motocyklů a v posledních čtyřiceti letech vlastně tvář Harley-Davidson. „Mít podpisy všech tří na jedné přilbě je rozhodně lákavé.“ 
„Pokud jde o výslednou podobu helem, vše je jen na osobnostech, které se rozhodli je vyzdobit. Mohli je pokreslit, pomalovat, vyšperkovat, polepit, cokoliv chtěli. A na oslavách je vystavíme se jménem autora a uvidíme, která z nich bude mít největší úspěch,“ těší se na aukci Lucie Dubová, autorka nápadu. Sama je organizátorkou charitativní jízdy žen Ladies Ride, která podporuje ženy se zdravotním postižením. Lucie Dubová připomíná, že samotná dražba proběhne v sobotu 7. 7. 2018. Podle ní bude o přilby veliký zájem, protože originální výzdoba nejen motocyklů, ale i helem je trendem posledních let. „I u nás existuje řada výtvarníků, kteří už nedělají jen airbrush nádrží a blatníků, ale i přileb všech druhů a tvarů,“ doplnila Dubová.
Osobnosti a subjekty, které se zúčastnily:
Karen, Bill a Willie G. Davidsonovi, Marpo, Pepa Vojtek, Václav Noid Bárta, Jan Toužimský, Pavel Liška, Jan Révai, Jan Gruml „Slakinglizard“, Gábina Novotná, David Černý, Iva Kubelková a Lukáš Dvořák, HC Sparta Praha nebo Gryf (mezinárodní společenství působící v oblasti kultury a sportu) a další…

Autor: PR

Vaše názory

Harley-Davidson: Týden legend v Praze

Zlínský kraj

Harley-Davidson: Týden legend v Praze

• 60 tisíc motocyklů H-D | 71 zemí | 1 mobilní aplikace | měsíc před akcí –...

7. 6. 2018
Ochutnejte sushi, pomůžete maminkám s dětmi

Uherské Hradiště

Ochutnejte sushi, pomůžete maminkám s dětmi

Každý, kdo během 30. května 2018 navštíví Sushi bar v Mlýnské ulici v Uherském Hradišti a pochutná...

21. 5. 2018
A to je náš král…

Kunovice

A to je náš král…

Když manželé Škráškovi stavěli svůj domek v Kunovicích na Lidické ulici, jeden z parametrů domu byl jasný...

20. 5. 2018
Kunovicemi letos opět pojede jízda králů!

Kunovice

Kunovicemi letos opět pojede jízda králů!

Jízda králů je obyčejem patrně předkřesťanského původu a její pořádání má i v Kunovicích dlouholetou tradici. V...

19. 5. 2018
TOPlist