FacebookYoutubeInstagram

Hurá na líbánky!

Slovácko Zajímavosti 25. 8. 2017
Hurá na líbánky!
Foto: ilustrační foto

Oslavte svou lásku výjimečně

Spousta novomanželů považuje líbánky za stejně důležité jako celý svatební den. Jedná se o dovolenou, která podtrhne celé veselení. Někteří raději vyhledávají romantiku, jiní zase volí adrenalinový nebo nevšední zážitek. Jaké vzpomínky si budou budoucí manželé po zbytek života připomínat, je jen na jejich tužbách a nich samotných.

Co dovolí peněženka

Bohužel nezávisí pouze na touhách, ale především na stavu financí. Svatba jistě poměrně vyždímá konto, je třeba se rozšoupnout podle možností, které máte k dispozici. Mezi levnější varianty patří klasické dovolenkové destinace. Pokud si ale pár našetřil hlavně na svatební cestu, proč nezkusit něco netradičního. Benátky, Egypt nebo Paříž jsou ohraná melodie… co takhle si zvolit pořádnou exotikou, najít neobyčejná či tajuplná místa. Válet se na plážích není nic nevšedního, svatební cesta je jenom jedna (v tom lepším případě), tak proč nezažít něco nečekaného.

Korálové útesy

Vyrazte do tropů poznávat korálové bohatství oceánů a moří. Na severovýchodě Austrálie naleznete velký bariérový útes, kde se můžete potápět a zaplavat si s odborným dozorem třeba mezi žraloky. Navíc využijte jedinečné možnosti, protože podle nejnovějších výzkumů právě korálové útesy pomalu umírají a zmenšují se. Tak ať tu nádheru stihnete.

Na safari!

Afrika je místo, které k dobrodružství přímo vybízí. Vyrazte na výpravu do Keni, Namibie nebo Tanzanie. Potkáte všechny místní zvířata, poznáte kulturu místních obyvatel a zažijete volnou divočinu. Vybírat můžete jak z honosných hotelů, tak z kempů přímo v divočině.

Horské masívy

Ti, jimž nelahodí horké slunce a vyhřáté pláže, můžou zvolit horskou variantu. Buď se jít v létě procházet po horských masívech, anebo vyrazit na líbánky v zimě. Sbalit si lyže či prkno a sjíždět zasněžené vrcholky Alp. Večery pak trávit v horkých lázních místních hotelů nebo si užít atmosféru místních chat.

Drsná příroda

To je Island nebo Skandinávie. Téměř lidskou rukou netknuté lesy a pláně, ticho, že je slyšet spadnout špendlík, voda průzračná a chutná, jak si nedovede městský člověk představit. Na Islandu navíc můžou návštěvníci obdivovat sílu gejzírů a sopečnou aktivitu.

Za vínem

Milovníci vína jistě ocení francouzský venkov. Kam oko dohlédne, všude samá réva. Zejména na podzim je jih Francie jednou z nejromantičtějších oblastí. Budou to líbánky, kde se zastaví čas, vypnou se starosti, a kde si zamilovaní pochutnají na dobrém jídle, pití a rozvinou svou lásku.

Autor: TT

Vaše názory

A přece se točí

Uherské Hradiště

A přece se točí

Prázdniny jsou pro většinu herců ve znamení odpočinku, mnozí z nich jej ale prokládají prací před kamerou....

21. 8. 2017
Tradice vlakových poutí do Lurd sahá do roku 1886

Zlín

Tradice vlakových poutí do Lurd sahá do roku 1886

Na začátku září se po třech letech uskuteční tradiční vlaková pouť do Lurd, nejznámějšího římskokatolického poutního místa....

18. 8. 2017
Když se tvoří princezny

Slovácko

Když se tvoří princezny

Každá žena touží být v den své svatby princeznou, ať už bohatě zdobenou, nebo jednoduše romantickou. Šaty...

17. 8. 2017
Exkluzivně: Letní rozhovor s Janem Svěrákem

Uherské Hradiště

Exkluzivně: Letní rozhovor s Janem Svěrákem

Režisér Jan Svěrák přijel i s manželkou na Letní filmovou školu, aby uvedl předpremiéru nového filmu Po...

9. 8. 2017
TOPlist