FacebookYoutubeInstagram

Kdo bude Vesnicí roku 2010?

Zlínský kraj Zajímavosti 19. 2. 2010

Soutěž Vesnice roku se letos bude konat již pošestnácté. Jejím vyhlašovatelem je Spolek pro obnovu venkova, Svaz měst a obcí České republiky a Ministerstvo pro místní rozvoj ČR. Zlínský kraj se od počátku své existence podílí na organizaci krajského kola a ze svého rozpočtu letos vyčlenil částku 2,4 milionů korun, kterou rozdělí mezi nejúspěšnější obce.

Vítěz – držitel Zlaté stuhy - od získá od Zlínského kraje jeden milion korun, další odměny poté obdrží také od vyhlašovatele soutěže.

Obce Zlínského kraje se opravdu mají čím chlubit, a přitom starostové s přihlášením do soutěže mnohdy váhají, protože chtějí výsledky své práce předvést, teprve po dokončení všech investičních akcí. Nikdy není možné mít vše stoprocentně dokončeno a účast v soutěži přináší cenné zkušenosti, reklamu i možnost velmi zajímavé finanční odměny.

Cílem soutěže Vesnice roku je také snaha povzbudit obyvatele venkova k aktivní účasti na rozvoji svého domova. Zlínský kraj se snaží touto cestou popularizovat život na venkově, neboť ten má své nesporné kvality a výhody, mezi něž rozhodně patří větší spojení člověka s přírodou i osobnější mezilidské vztahy.

Příjem žádostí o účast v soutěži se uskuteční v termínu od 2. března do 30. dubna 2010. 

Autor: hm

Vaše názory

Nezaměstnaných prudce přibylo

Slovácko

Nezaměstnaných prudce přibylo

Masivní vlně propouštění není konce, ale naopak její síla začíná připomínat tsunami. Jen na Slovácku se během...

17. 2. 2010
Odkud pocházejí zimující labutě?

Uherské Hradiště

Odkud pocházejí zimující labutě?

Letošní tuhé mrazy a dlouhou dobu ležící sněhová pokrývka i v nížinách dává zabrat nejen lidem, ale...

11. 2. 2010
„Rychlonovela“ může narazit v Bruselu

Slovácko, Praha

„Rychlonovela“ může narazit v Bruselu

Že loterijní zákon potřebuje upravit, vědí jak zákonodárci či starostové, tak zodpovědné loterijní firmy. Populistická vlna, kterou...

3. 2. 2010
Loterijní firmy nabízí obcím stovky milionů

Slovácko

Loterijní firmy nabízí obcím stovky milionů

Aktuální vývoj situace přiměl ke koordinovanému postupu také provozovatele centrálních loterijních systémů. Zástupci více jak dvaceti firem,...

2. 2. 2010
TOPlist