FacebookYoutubeInstagram

Komise prošmejdila Dolní Němčí

Dolní Němčí Zajímavosti 12. 9. 2018
Komise prošmejdila Dolní Němčí

Hodnotitelská komise ve firmě Baťa.

Foto: sal
Inzerce

Jako japonští turisté, kteří v rychlém tempu obdivují krásy Česka, si musejí připadat členové hodnotitelské komise, kteří si během týdne musejí prohlédnout třináct vítězných obcí ze soutěže Vesnice roku. V pořadí deváté zastavení připadlo na Dolní Němčí, které zvítězilo ve Zlínském kraji. Desetičlenná hodnotitelská komise tak musela během čtyř hodin nejen projet celou obec křížem krážem, ale také poznat každodenní život obyvatel, tradice a zvyky a seznámit se s činnostmi spolků či místních podnikatelů. Aby byl pohyb po obci co nejrychlejší, přesouvali se pomocí historické hasičské stříkačky a dvou veteránů. Do role průvodce se převtělil starosta obce František Hajdůch. „Jako zástupci Zlínského kraje jsme ho chtěli co nejlépe reprezentovat. Snad se nám to povedlo,“ oddechnul si starosta krátce poté, co komise nasedla do autobusu a vyrazila směr Vyškov.

Hodnotitelská komise v čele s Pavlou Chadimovou, starostkou obce Heřmanov na Vysočině, jež zvítězila v minulém roce, zavítala do Muzea Na Mlýně, kde si členové pochutnali na čerstvě uvařených povidlech, poté následovala návštěva zemědělského družstva, školy, školky a sousedícího domu s pečovatelskou službou. Tady obyvatelé přivítali komisi stylově - vlastnoručně vyrobenými třásněmi. Další kroky komise vedly do garáže Miroslava Umlaufa, který ručně vyrábí historickou obuv a v poslední době i boty krojové. „Zatím nejvýznamnější zakázkou byla ta pro norský generální štáb, a to rovných šest párů,“ prozradil Umlauf, kterého k této práci přivedl zájem o historii. Po návštěvě discgolf parku mířily kroky komise opět k obuvníkovi, ale tentokrát k tomu většímu, k Baťovi. I tady byl zájem členů komise o výrobu obuvi velký. „Gulášek byl opravdu výborný,“ olizovali se členové komise, sotva dojedli výborný srnčí guláš v myslivecké chatě, kde se také seznámili s činností myslivců. Vyvrcholením čtyřhodinového putování po obci byla hodová ukázka v kulturním domě. „Čtyři hodiny na ukázání celé obce je málo, ale přesto věřím, že jsme komisi ukázali vše podstatné a že se jim u nás líbilo. A jestli to bude na celkové vítězství? Uvidíme 15. září v Luhačovicích,“ dodal starosta František Hajdůch.

Autor: sal

Vaše názory

Dnes to je 17 let od tragédie v USA

Slovácko

Dnes to je 17 let od tragédie v USA

Odkrývat tajemství a psát o něčem takovém je jako chodit po velmi tenkém ledě. Najde se jistě...

11. 9. 2018
Herec David Vaculík čeká třetího potomka

Jankovice

Herec David Vaculík čeká třetího potomka

Jindra a Maruška - to jsou jména dvou dětí herce Davida Vaculíka, jenž po prázdninách kolegy v...

9. 9. 2018
Slavnosti jsou jako obraz, který stále maluju

Uherské Hradiště

Slavnosti jsou jako obraz, který stále maluju

Rozhovor s Antonínem Machem, ředitelem Klubu kultury, který je hlavním pořadatelem Slováckých slavností vína a otevřených...

7. 9. 2018
Garden Food Festivalu zaplnil náměstí spoustou lákavých specialit

Zlínský kraj

Garden Food Festivalu zaplnil náměstí spoustou lákavých specialit

„Počasí nám až na závěr sobotního dne poměrně přálo, což se projevilo i na velké návštěvnosti. ...

3. 9. 2018
TOPlist