FacebookYoutubeInstagram

Máte chuť zažít nevšední hmyzí gurmánský zážitek?

Velehrad Zajímavosti 9. 3. 2018
Máte chuť zažít nevšední hmyzí gurmánský zážitek?

Na Velehradě ochutnáte vskutku nevšední speciality.

Foto: ilustrační foto

Je libo cvrčky na másle, grilovaná sarančata nebo šváby v těstíčku?

Máte chuť zažít nevšední gurmánský zážitek? Chcete zkusit něco výjimečného? Přijďte na Večer hmyzí kuchyně - jedinečnou kuchařskou show, která vyprodává sály napříč republikou.

Večerem provedou nejzkušenější hmyzí kuchaři u nás Petr Ocknecht nebo Milan Václavík a David Švejnoha. Návštěvníci na vlastní oči uvidí přípravu hmyzu, tepelnou úpravu a samozřejmě ochutnají veškeré speciality večera. Celá akce je doprovázena odborným výkladem hmyzího šéfkuchaře Milana Václavíka.

Pro někoho je představa pojídání brouků lákavá, u většiny však převládá odpor. Zkuste se však „hecnout“ a vyrazit v neděli 11. března v 17.00 do Turistického centra Velehrad na ochutnávku hmyzích specialit vyhlášených šéfkuchařů.

Místo řízku s bramborovou kaší, vepřa-knedla-zelo či svíčkové si možná zamilujete cvrčky na másle, grilovaná sarančata nebo šváby v těstíčku.

Kromě ochutnávky specialit se dozvíte, že hmyz je blízký příbuzný humrů a krevet a že je stejně chutný a přitažlivý jako jeho známější a dražší příbuzní korýši.

Hmyz v sobě skrývá neuvěřitelné variace chutí, ale jeho hlavní předností je vysoký obsah kvalitních bílkovin a nenasycených mastných kyselin. Ne nadarmo se nazývá surovinou třetího tisíciletí a postupně, i když pomalu, si nachází své místo v „moderním“ světě. Naši předkové na to přišli už dávno a hmyz je pro miliony obyvatel každodenní součástí potravy.

Kromě hromady fotografií si odnesete informace o druzích jedlého hmyzu, nutričních hodnotách, jeho využití ve světě, způsobech úpravy atd. A také nezapomenutelné zážitky. Na místě si můžete zakoupit vína místních vinařů a další alko i nealko nápoje a objevit tak skloubení chutí ideální právě pro vás. Počet míst je limitován, předprodej vstupenek na TC Velehrad a OÚ Velehrad. 

Autor: IVA PAŠKOVÁ

Vaše názory

Knihovna v proměnách času

Uherské Hradiště

Knihovna v proměnách času

Prokazatelné počátky knihoven v našem městě sahají ke konci 16., a na počátek 17. století. Nelze ovšem...

7. 3. 2018
Curanderos přiblíží léčbu a rituály šamanismu

Uherské Hradiště

Curanderos přiblíží léčbu a rituály šamanismu

Velmi zajímavá beseda o šamanství a fenoménu ayahuascy vás v rámci festivalu Jeden svět čeká ve čtvrtek...

5. 3. 2018
Herci fandili Ester Ledecké

Uherské Hradiště

Herci fandili Ester Ledecké

Nejenom divadlem živ je člověk - řekli si herci a po dobu Zimních olympijských her v Pchjongčchangu...

4. 3. 2018
Nenajdete mě v žádné a zároveň ve všech rolích mého života

Uherský Brod

Nenajdete mě v žádné a zároveň ve všech rolích mého života

Po čtyřech letech brodské publikum rozesmál skvělý herec, vypravěč, bavič, zpěvák a moderátor Miroslav Donutil, který dal...

20. 2. 2018
TOPlist