FacebookYoutubeInstagram

Mladí fandí Velehradu!

Velehrad Zajímavosti 13. 6. 2017
Mladí fandí Velehradu!
Foto: archiv Petarda Production

Projekt Mladí fandí Velehradu už několik let doplňuje pestrý program Dnů lidí dobré vůle. Je pro mladé a o mladých, kteří se mohou i letos těšit na koncerty, deskové hry, kosmetickou poradnu, soutěže o hodnotné ceny, parkourové vystoupení a mnoho dalšího. Hřebem programu bude ve 21.20 koncert oblíbeného dua Slza. Předcházet mu bude v 18.30 hodin rozhovor.

Program začne v úterý 4. července v 15 hodin na hřišti ZŠ Velehrad a potrvá až do večerní 22. hodiny. V 16.30 se představí křesťanský hudebník Adam Bubík se svým akustickým vystoupením a v 17.30 zazpívá nejen mladým muzikant Pavel Callta. Během odpoledne bude otevřen klub deskových her, kosmetická poradna a spousta dalších volnočasových aktivit. Těšit se můžete i na odvážné vystoupení mladých parkouristů. Základem disciplíny pocházející z Francie je schopnost dostat se bezpečně, plynule a efektivně z bodu A do bodu B, a to pouze za použití vlastního těla. Pomáhá v překonávání libovolných překážek v okolním prostředí – od větví přes kameny a skály až po zábradlí a betonové zdi.

„Podstata parkouru je, abychom byli silní a tím pádem i užiteční. Tím, že natrénujeme nějaké skoky, můžeme být prospěšní sobě i svému okolí. Vidíte paní s kočárkem, hned přiběhnete, pomůžete, stejně tak třeba starší paní potřebuje pomoct nastoupit do vlaku,“ říká parkourista Dan Hanuš ze skupiny L.E.A.D. Parkour se dá provozovat jak ve městě, tak na venkově. A věřte, že odvážné vystoupení mladých parkouristů vám doslova vyrazí dech!

Mladí fandí Velehradu na Facebooku

Nejen pro mladé zazpívají tyto hvězdy:

SLZA

Hudební skupina, kterou tvoří Lukáš Bundil a Petr Lexa. Poprvé o sobě dali kluci vědět v říjnu 2014, kdy veřejnosti představili debutový singl Lhůta záruční. Jejich hudební kariéra byla započata. Ze singlu se stal hit, který se zařadil mezi nejúspěšnější videa na YouTube. V roce 2015 vydala Slza své první album – Katarze. Následovalo hned několik hudebních cen, jako jsou například Objev roku a Hvězda internetu v prestižní soutěži Český slavík Mattoni. V současné době kapela pracuje na nové desce, která vyjde v říjnu 2017.

PAVEL CALLTA

Mladý zpěvák z České Lípy se narodil do hudebně založené rodiny. A hudbě se už v dětství nebránil ani on. V deseti letech začal hrát na piano a trumpetu, poté následovala kytara a od patnácti zpíval se svou kapelou. Později hrál v pražských klubech s různými kapelami a v roce 2011 zkusil své štěstí v soutěži Česko Slovensko má talent. Byl favoritem Jaro Slávika i Lucie Bílé, a i když nevyhrál, dostal se až do finále a na české hudební scéně prorazil. Před dvěma lety vydal své debutové album Momenty, jehož kmotrou je Lucie Bílá. Na podzim mu vyjde druhé s názvem Jedno tělo, jedna duše.

ADAM BUBÍK

Hudebník a autor z Českého Těšína, který skládá písně o životě, vztazích a Bohu. Od roku 2016 spolupracuje se známým polským hudebním producentem Mirkiem Stępniem, díky němuž získala jeho hudba energický popový nádech s příjemnými melodickými prvky.

DNY LIDÍ DOBRÉ VŮLE na Velehradě

Největší oslavy svého druhu u nás

Červencové oslavy Dne slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje jsou každoročně plné lidí dobré vůle. Svědčí o tom viditelná pomoc potřebným i tamější atmosféra. Zcela jistě se jedná o největší oslavy spojené se státním svátkem v České republice. V roce 2013 se právě Velehrad stal místem konání nejvýznamnější události posledních let – nejen Česká republika si připomněla 1150. výročí příchodu sv. Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu. Více na www.velehrad.eu.

Čtěte více
Autor: Monika Babincová

Vaše názory

Finalistka Miss Hanka Věrná se vdala za hokejistu

Smraďavka

Finalistka Miss Hanka Věrná se vdala za hokejistu

Lázně Buchlovice zažily svatbu krásky Hanky Věrné z Kudlovic a známého hokejisty Radka Smoleňáka, kteří si na...

11. 6. 2017
Halogen to pod majákem rozjede s novým kytaristou

Kudlovice

Halogen to pod majákem rozjede s novým kytaristou

Kapela Halogen v sobotu představí nového kytaristu Radka Zetíka ze Strání, který prošel kapelami Neptun, léta hrával...

8. 6. 2017
Vojta Dyk s B-Side Bandem a Tata Bojs zdarma!

Uherské Hradiště

Vojta Dyk s B-Side Bandem a Tata Bojs zdarma!

Letní filmová škola se blíží mílovými kroky. Koná se od 28. července do 6. srpna a ponese...

5. 6. 2017
Žízeň uhasí Baťovka

Uherské Hradiště

Žízeň uhasí Baťovka

Robert Hájek z Rybáren zvítězil v krajském kole soutěže Rozjezdy se snahou obnovit výrobu Baťovy sodovky, která...

29. 5. 2017

Související

Velehrad

Tereza Kostková poprvé provede Večerem lidí dobré vůle

V úterý 4. července od 19.30 hodin se v rámci osmnáctých Dnů lidí dobré vůle uskuteční benefiční...

Velehrad

Velehrad v duchu milosrdenství

Letošní rok vyhlásil papež František Svatým rokem milosrdenství. A právě v tomto duchu se nesly oslavy Dnů...

Velehrad

DNY LIDÍ DOBRÉ VŮLE VELEHRAD 2015

Letošní oslavy svátku svatého Cyrila a Metoděje na posvátném Velehradu se nesly v duchu několika významných výročí....

Velehrad

Přepisování Bible je obohacující

Poprvé se Bible začala ve Velehradě přepisovat v roce 2005 ve stanu na nádvoří u baziliky. Tam...

TOPlist