FacebookYoutubeInstagram

Mladí fandí Velehradu!

Velehrad Zajímavosti 13. 6. 2017
Mladí fandí Velehradu!
Foto: archiv Petarda Production

Projekt Mladí fandí Velehradu už několik let doplňuje pestrý program Dnů lidí dobré vůle. Je pro mladé a o mladých, kteří se mohou i letos těšit na koncerty, deskové hry, kosmetickou poradnu, soutěže o hodnotné ceny, parkourové vystoupení a mnoho dalšího. Hřebem programu bude ve 21.20 koncert oblíbeného dua Slza. Předcházet mu bude v 18.30 hodin rozhovor.

Program začne v úterý 4. července v 15 hodin na hřišti ZŠ Velehrad a potrvá až do večerní 22. hodiny. V 16.30 se představí křesťanský hudebník Adam Bubík se svým akustickým vystoupením a v 17.30 zazpívá nejen mladým muzikant Pavel Callta. Během odpoledne bude otevřen klub deskových her, kosmetická poradna a spousta dalších volnočasových aktivit. Těšit se můžete i na odvážné vystoupení mladých parkouristů. Základem disciplíny pocházející z Francie je schopnost dostat se bezpečně, plynule a efektivně z bodu A do bodu B, a to pouze za použití vlastního těla. Pomáhá v překonávání libovolných překážek v okolním prostředí – od větví přes kameny a skály až po zábradlí a betonové zdi.

„Podstata parkouru je, abychom byli silní a tím pádem i užiteční. Tím, že natrénujeme nějaké skoky, můžeme být prospěšní sobě i svému okolí. Vidíte paní s kočárkem, hned přiběhnete, pomůžete, stejně tak třeba starší paní potřebuje pomoct nastoupit do vlaku,“ říká parkourista Dan Hanuš ze skupiny L.E.A.D. Parkour se dá provozovat jak ve městě, tak na venkově. A věřte, že odvážné vystoupení mladých parkouristů vám doslova vyrazí dech!

Mladí fandí Velehradu na Facebooku

Nejen pro mladé zazpívají tyto hvězdy:

SLZA

Hudební skupina, kterou tvoří Lukáš Bundil a Petr Lexa. Poprvé o sobě dali kluci vědět v říjnu 2014, kdy veřejnosti představili debutový singl Lhůta záruční. Jejich hudební kariéra byla započata. Ze singlu se stal hit, který se zařadil mezi nejúspěšnější videa na YouTube. V roce 2015 vydala Slza své první album – Katarze. Následovalo hned několik hudebních cen, jako jsou například Objev roku a Hvězda internetu v prestižní soutěži Český slavík Mattoni. V současné době kapela pracuje na nové desce, která vyjde v říjnu 2017.

PAVEL CALLTA

Mladý zpěvák z České Lípy se narodil do hudebně založené rodiny. A hudbě se už v dětství nebránil ani on. V deseti letech začal hrát na piano a trumpetu, poté následovala kytara a od patnácti zpíval se svou kapelou. Později hrál v pražských klubech s různými kapelami a v roce 2011 zkusil své štěstí v soutěži Česko Slovensko má talent. Byl favoritem Jaro Slávika i Lucie Bílé, a i když nevyhrál, dostal se až do finále a na české hudební scéně prorazil. Před dvěma lety vydal své debutové album Momenty, jehož kmotrou je Lucie Bílá. Na podzim mu vyjde druhé s názvem Jedno tělo, jedna duše.

ADAM BUBÍK

Hudebník a autor z Českého Těšína, který skládá písně o životě, vztazích a Bohu. Od roku 2016 spolupracuje se známým polským hudebním producentem Mirkiem Stępniem, díky němuž získala jeho hudba energický popový nádech s příjemnými melodickými prvky.

DNY LIDÍ DOBRÉ VŮLE na Velehradě

Největší oslavy svého druhu u nás

Červencové oslavy Dne slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje jsou každoročně plné lidí dobré vůle. Svědčí o tom viditelná pomoc potřebným i tamější atmosféra. Zcela jistě se jedná o největší oslavy spojené se státním svátkem v České republice. V roce 2013 se právě Velehrad stal místem konání nejvýznamnější události posledních let – nejen Česká republika si připomněla 1150. výročí příchodu sv. Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu. Více na www.velehrad.eu.

Čtěte více
Autor: Monika Babincová

Vaše názory

Finalistka Miss Hanka Věrná se vdala za hokejistu

Smraďavka

Finalistka Miss Hanka Věrná se vdala za hokejistu

Lázně Buchlovice zažily svatbu krásky Hanky Věrné z Kudlovic a známého hokejisty Radka Smoleňáka, kteří si na...

11. 6. 2017
Halogen to pod majákem rozjede s novým kytaristou

Kudlovice

Halogen to pod majákem rozjede s novým kytaristou

Kapela Halogen v sobotu představí nového kytaristu Radka Zetíka ze Strání, který prošel kapelami Neptun, léta hrával...

8. 6. 2017
Vojta Dyk s B-Side Bandem a Tata Bojs zdarma!

Uherské Hradiště

Vojta Dyk s B-Side Bandem a Tata Bojs zdarma!

Letní filmová škola se blíží mílovými kroky. Koná se od 28. července do 6. srpna a ponese...

5. 6. 2017
Žízeň uhasí Baťovka

Uherské Hradiště

Žízeň uhasí Baťovka

Robert Hájek z Rybáren zvítězil v krajském kole soutěže Rozjezdy se snahou obnovit výrobu Baťovy sodovky, která...

29. 5. 2017

Související

Velehrad

Odchod Věry Špinarové mě opravdově zdrtil...

Písně Marie Rottrové Máma, Lásko, voníš deštěm či Řeka lásky zazněly na slavnostním koncertu Večera lidí dobré...

Velehrad

Stále žijeme podle evangelia

Od příchodu slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu uplynulo už 1154 let. Jejich odkaz si...

Velehrad

Na Velehradě se na charitu vybralo 1 614 620 korun

Benefičním koncertem, kterým letos poprvé provedlo duo Tereza Kostková a Filip Tomsa, vyvrcholil úterní program dvoudenních cyrilometodějských...

Velehrad

Maruška Rottrová hvězdou Večera lidí dobré vůle

Ač přerušila pěveckou kariéru, přesto Marie Rottrová zazpívá na koncertu Večera lidí dobré vůle po boku Jiřího...

TOPlist