FacebookYoutubeInstagram

Naši nejmenší

Uherské Hradiště Zajímavosti 1. 9. 2009
Inzerce

Velkou část krojovaných a účinkujících Slováckých slavností vína a otevřených památek tvoří děti všech věkových skupin. Každý zúčastněný mikroregion se může pochlubit hned několika dětskými folklorními soubory. Z velké nabídky tanečních souborů a cimbálových muzik vybrali organizátoři zástupce, kteří vystoupí v pořadu Naši nejmenší u Slovácké búdy v sobotu 12. září od 13.00 do 15.00.

Hostitelským souborem, který zahájí program dětských souborů, bude Hradišťánek. Z jeho velké členské základny se tohoto čestného úkolu ujala skupina vedoucích Štěpánky Tománkové a Laďky Mikuláštíkové. Diváci uvidí dětské hry Na našem dvoře a Na sv. Vavřinca z letošní červnové premiéry souboru.

Město Uh. Brod bude reprezentovat soubor Holúbek, který působí při katolické ZŠ. Soubor sice nepracuje dlouho, ale učitelkám Marii Jochimové a Andrei Kapsové se s ním podařilo prosadit ve velké konkurenci a dosáhnout viditelných úspěchů. Zejména s pásmy Mám já koňa a Parádnice, které také předvedou i s cimbálovou muzikou v Uh. Hradišti.

Zástupcem mikroregionu Staroměstsko bude soubor Pentlička z Boršic u Buchlovic a jak sám název napovídá, stala se Pentlička základnou pro velký soubor Pentla. Vedoucí Lenka a Petra Veverkovy vybraly pro přehlídku pásmo Ztratila sem fjertůšek a taneček Boršické.

Nejmenší děti z Vlčnova, soubor Čerešničky, budou reprezentanty výrazného mikroregionu Východní Slovácko. Vedoucí Helena Plachá a Danuše Mikulcová zaujaly své malé svěřence Hrou na školu a bude se jistě líbit i v tomto pořadu.

Neodmyslitelnou součástí udržování místních lidových tradic v Ostrožské Lhotě je dětský soubor Kameňáček. Vystoupení doprovodí CM Višňa a v jejich podání uvidíme tance z Dolňácka. Soubor je představitelem rozsáhlého mikroregionu Ostrožsko. Vede jej Ludmila Hájková.

S pásmem písní, her a tanečků za doprovodu harmoniky vystoupí soubor Dolněmčánek, s nímž léta pracuje Marie Ježková. Děti z Dolního Němčí jsou delegáty mikroregionu Bílé Karpaty. ´

Zcela přirozenou součástí života obce Veletiny jsou staré výroční obyčeje, které zde udržuje stále živé i soubor Veleťánek. Jitka Hanáčková připravila s dětmi pásmo Hry na lúce. Soubor je součástí mikroregionu Dolní Poolšaví.

Naše putování napříč mikroregiony zakončíme mikroregionem Buchlov. Lenka Rašticová nabídla do programu starší skupinu souboru Děcka z Buchlovic a za doprovodu CM Slunovrat uvidíme pásmo Na sena a Figurální tance.

Dětské pořady se těší na slavnostech vždy velké pozornosti. Věříme, že i tentokrát vám nabídnou krojovou pestrost, bezprostřednost dětského projevu a bohatost folklorního materiálu Dolňácka.

Autor: kul

Vaše názory

Zpívání s cimbálem

Uherské Hradiště

Zpívání s cimbálem

II. ročník zpívání mužských sborů s cimbálem při Slavnostech vína v Uherském Hradišti proběhne za účasti sborů...

1. 9. 2009
Veselice s Bojany

Uherské Hradiště

Veselice s Bojany

Vítěz Zlaté křídlovky 2002, dechová hudba Bojané s kapelníkem Stanislavem Esterkou, se představí 12. září od 20.00...

1. 9. 2009
Slovácká křídlovka

Uherské Hradiště

Slovácká křídlovka

Stalo se krásnou tradicí, že součástí Slováckých slavností vína je i přehlídka dechových hudeb uherskohradišťského regionu Slovácká...

1. 9. 2009
Slovácké slavnosti vína

Slovácké slavnosti vína

Pátek 11. září 2009 17.00 Mistři lidových tónů - podkroví Reduty - výstava lidových nástrojů trenčínského regionu...

1. 9. 2009

Související

Uherské Hradiště

Jsme tu pro všechny, kteří si slavnosti chtějí užít

Rozhovor s Antonínem Machem, ředitelem Klubu kultury, který je hlavním pořadatelem Slováckých slavností vína a otevřených památek...

Uherské Hradiště

Na výstavu vín do Reduty letos zdarma!

Tradiční součástí Slováckých slavností vína a otevřených památek je nedělní výstava vín v Redutě. Pro město Uh....

Uherské Hradiště

Národní výstavy vín slovácké podoblasti bude letos opět "korunovat“ Putování Vinohradskou ulicí

Také letošní ročník Putování Vinohradskou ulicí, které je vyvrcholením každoročních Slováckých slavností vína a otevřených památek, bude...

Uherské Hradiště

Sklepy Mařatice se chystají na velkolepé Putování Vinohradskou ulicí

Putování Vinohradskou ulicí je již 12 let vyvrcholením každoročních Slováckých slavností vína a otevřených památek. A ne...

TOPlist