FacebookYoutubeInstagram

Návštěvníci festivalu ochutnají gastronomické speciality i tradiční pokrmy české i zahraniční kuchyně

Zlín Zajímavosti 1. 9. 2017
Návštěvníci festivalu ochutnají gastronomické speciality i tradiční pokrmy české i zahraniční kuchyně
Foto: GFF

Sicilské aranchiny, trhané hovězí, chilli burgery, vepřová líčka na zázvoru, smažené dršťky v domácí bulce, cvrček podle Magdaleny Dobromily Rettigové, argentinské lomito, ústřice, tvarůžkový tatarák, šneci po burgunsku, španělská šunka jamon serrano, indická samosa nebo makrónky, čokolády a dorty. To je jen malý vzorek z toho, co bude možné už tento víkend ochutnat v zámeckém parku ve Zlíně u zhruba stovky stanů a stánků druhého ročníku zlínského Garden Food Festivalu. Přehlídka dobrého jídla a pití začne už v sobotu 2. září v 10.00.

„Na festivalu se chtějí všichni vystavovatelé předvést. Jejich menu bude opět tak bohaté a pestré, že si pochutnají i ti nejnáročnější gurmeti,“ ubezpečil za pořadatele Pavel Vysloužil. Vybírat lze i z bohaté nabídky nápojů, a to jak vín, prémiových destilátů a piva, tak i čaje a kávy. Milovníci vína mohou ochutnat vína moravských i zahraničních vinařů. Zastoupeny budou tradiční domácí pivní značky Litovel nebo Zubr, regionální minipivovary, například Minipivovar Kosíř, Pivovar Zašová, Pivovar Harley Pub z Otrokovic. Chybět nebudou ani karibské rumy nebo klasické kubánské koktejly. „Návštěvníci si ale mohou dát i smoothie, které si navíc sami umixují,“ podotkl Vysloužil.

Garden Food Festival je však oblíbený také pro kuchařskou show na pódiu. Letos poprvé se bude odehrávat nejen na hlavním pódiu v podzámčí, ale na druhém pódiu vedle zlínského zámku. V akci tak návštěvníci uvidí Zdeňka Pohlreicha, který během tří nedělních vystoupení předvede například přípravu svatojakubských mušlí s pyré z květáku, chobotnici s toskánskými fazolemi, risotto s řeřichou a zeleným chřestem a řadu dalších specialit. Michelinský kuchař Radek Kašpárek, který na Garden Food Festivalu vystupuje letos poprvé, je proslulý použitím netradičních surovin a ingrediencí. Ve Zlíně představí mimo jiné originální receptury ze sobího masa, brzlíku nebo kalamár. Herečka a spisovatelka Markéta Hrubešová uvaří českou klasiku v moderním pojetí jako třeba králičí filet se slaninou a hráškovým pyré nebo kachnu s červeným zelím a jablky.

Garden Food Festival je akcí určenou pro celou rodinu. Kromě lákavých dobrot i pro nejmenší návštěvníky čeká na děti i bohatý doprovodný program. Součástí festivalu bude dětská zóna (nově umístěná na nádvoří zlínského zámku) se zábavnými experimenty, rébusy a hlavolamy, které připravila olomoucká Pevnost poznání. K dispozici budou i kreativní dílničky v podání kavárny Slunečnice nebo výtvarnice Daniela Foltýnová, která obohatí festival o netradiční výtvarné tvoření s rajčaty.

Festivalový areál bude otevřený v sobotu 2. září od 10 do 19 hodin a v neděli 3. září od 10 do 18 hodin.  Vstupenky v předprodeji zájemci koupí za 100 korun ještě v pátek nebo s balíčkem grešlí za 350 Kč. Vstupenka na místě stojí 150 korun, děti do výšky 140 centimetrů a držitelé průkazů ZTP/P mají vstup zdarma. Jediným možným platidlem v areálu jsou grešle. Hodnota jedné grešle je 25 korun. „Budou k prodeji v balení po deseti kusech se vstupenkou na pokladnách při vstupech a na vyznačených místech ve festivalovém areálu. Oproti minulým ročníkům ale budeme hodinu před uzavřením areálu prodávat grešle také po dvou kusech,“ připojil novinku Vysloužil.

Autor: Kateřina Martykánová

Vaše názory

Unikátní dvoupatrové sklepení. I to nabídne letošní Putování Vinohradskou ulicí

Mařatice

Unikátní dvoupatrové sklepení. I to nabídne letošní Putování Vinohradskou ulicí

Při letošním Putování Vinohradskou ulicí se poprvé rozzáří možná její nejcennější klenot. Po dlouhých desetiletí chátrání prošel...

30. 8. 2017
7 pádů herce Slováckého divadla Martina Vrtáčka

Uherské Hradiště

7 pádů herce Slováckého divadla Martina Vrtáčka

Kdo (co) je vám v životě nejbližší? Moje rodina, přátelé a každý slušný člověk. Bez...

30. 8. 2017
Barvy roku 2017

Slovácko

Barvy roku 2017

1) Vintage elegance - eukalyptová + světlá pudrová + světlá nude Jemná barevná kombinace, která se...

28. 8. 2017
Na dožínkovou pouť přijede plzeňský biskup a odpoledne zazpívají členové Oborohu

Blatnice pod sv. Antonínkem

Na dožínkovou pouť přijede plzeňský biskup a odpoledne zazpívají členové Oborohu

Poslední srpnovou neděli, 27. srpna, budou na Svatém Antonínku děkovat za úrodu a přijatá dobrodiní. Kopec se...

26. 8. 2017
TOPlist