FacebookYoutubeInstagram

Ochutnejte sushi, pomůžete maminkám s dětmi

Uherské Hradiště Zajímavosti 21. 5. 2018
Ochutnejte sushi, pomůžete maminkám s dětmi
Foto: ilustrační foto

Každý, kdo během 30. května 2018 navštíví Sushi bar v Mlýnské ulici v Uherském Hradišti a pochutná si nejen na japonská specialitě, věnuje svoji útratu ve prospěch Azylového domu Petrklíč ve Véskách.

"Děláme to ve snaze pomoci někomu, kdo to opravdu potřebuje a sám si pomoci nedokáže, nebo nemůže," vysvětlil Pavel Tichopádek, majitel Sushi baru, a dodal: "Pokud vám nechutná sushi, o čemž pochybuju, protože je to skvělé, lehké, zdravé a rozmanité jídlo, přijďte alespoň posedět u dobrého dezertu, čaje nebo kávy."

Výtěžek z celého dne bude následně předán ředitelce azylovému domu.

"Jsme velmi rádi za jakoukoliv pomoc, ať už ve formě věcného nebo finančního daru. Z podobných darů, pokud nejsou vázány konkrétním způsobem využití, nejčastěji organizujeme volnočasové aktivity pro děti, v některých případech pomáháme s financováním zájmových kroužků nebo letního tábora," uvedla Kamila Nekolová, ředitelka Azylového domu pro ženy a matky s dětmi Petrklíč, která se stále setkává s předsudky a mylnými domněnkami lidí, kteří nahlíží na problémy klientů s kritikou a odsouzením. "Chtěla bych jim vzkázat, že každý z nás se do podobných životních situací může dostat. Možná nevyužije služby azylového domu, protože má zkrátka jinou možnost. Má kolem sebe rodinu, přátele, finance a třeba i dostatek sebedůvěry ve vlastní síly. Ne každý to ovšem má podobně. Každá z obyvatelek azylového domu má svůj životní příběh a tyto příběhy nebývají vždycky veselé. Je na každém, jestli se rozhodne pomoci a nebýt lhostejný!" uzavřela ředitelka Nekolová s pozvánkou na Den otevřených dveří Petrklíče, který se ve Véskách uskuteční 13. července od 10 do 17 hodin.

Čtěte více
Autor: PR

Vaše názory

A to je náš král…

Kunovice

A to je náš král…

Když manželé Škráškovi stavěli svůj domek v Kunovicích na Lidické ulici, jeden z parametrů domu byl jasný...

20. 5. 2018
Kunovicemi letos opět pojede jízda králů!

Kunovice

Kunovicemi letos opět pojede jízda králů!

Jízda králů je obyčejem patrně předkřesťanského původu a její pořádání má i v Kunovicích dlouholetou tradici. V...

19. 5. 2018
Svátek pracovních koní v Kunovicích

Kunovice

Svátek pracovních koní v Kunovicích

Sobotní odpoledne při „královském“ víkendu v Kunovicích patří již tradičně akci s názvem Formanské odpoledne. Letos se...

18. 5. 2018
Jeden z mnohých udržovatelů tradic

Kunovice

Jeden z mnohých udržovatelů tradic

Jan Štěrba oslavil v loňském roce to, čemu se říká významné životní jubileum. Ne každému se poštěstí...

17. 5. 2018
TOPlist