FacebookYoutubeInstagram

Pařížská medaile pro bzenecký tramín

Bzenec Zajímavosti 11. 3. 2010

V Paříži se již po šestnácté konala prestižní mezinárodní soutěž vín Vinalies Internationales. V novém ročníku se opět výrazně prosadila moravská a česká vína. V konečném součtu se mohou pochlubit skvělými 9 zlatými a 26 stříbrnými kovy.

Celkem dvacet jedna komisí složených z předních světových enologů, odborných novinářů a sommelierů hodnotilo po celý týden 3485 vzorků vín z celého světa, mezi nimiž nechybělo ani sto zástupců z České republiky. Společnou účast našich vín, včetně dopravy, organizačně zajišťovalo Národní vinařské centrum ve Valticích s podporou Vinařského fondu ČR.

"Moravská a česká vína v Paříži nakonec získala 9 zlatých a 26 stříbrných medailí, což v procentuální úspěšnosti řadí Českou republiku mezi nejúspěšnější vystavovatelské země celé výstavy," shrnuje výčet zlatých medailí z letošního ročníku Vinalies Internationales“ Marek Babisz, hlavní sommelier Národního vinařského centra.

Nejcennějším kovem se mohou pochlubit Moravské vinařské závody Bzenec za tramín červený pozdní sběr 2008. Stříbrný kov na jih Moravy přivály vzorky Chardonnay, pozdní sběr 2008, Rulandské bilé, pozdní sběr 2008 a Veltlínské zelené, pozdní sběr 2007.

Autor: per

Vaše názory

Každá žena není matka!

Slovácko

Každá žena není matka!

Mezinárodní den žen je v dnešní době především připomínkou minulého režimu, kdy byly organizovány mohutné podnikové oslavy...

8. 3. 2010
Jaroslav Čech odešel před čtyřiceti lety

Uherské Hradiště

Jaroslav Čech odešel před čtyřiceti lety

Když v roce 2001 vyšla útlá knížka Pozdrav do nebe s podtitulem Vzpomínky na Jaroslava Čecha, bylo...

3. 3. 2010
Neváhal a skočil do ledové Moravy

Vnorovy

Neváhal a skočil do ledové Moravy

Skuteční hrdinové nejsou na plátnech kin, ale chodí kolem nás a málokdo o nich přitom ví. Příkladem...

28. 2. 2010
Povinné čističky, stihnou je všude?

Slovácko

Povinné čističky, stihnou je všude?

Při vstupu do Evropské unie v roce 2004 se naše vláda zavázala, že do roku 2015 se...

28. 2. 2010
TOPlist