FacebookYoutubeInstagram

Pohotovost zůstane zachována

Slovácko Zajímavosti 16. 12. 2009
Pohotovost zůstane zachována
Inzerce

Ve stejném rozsahu jako letos zůstane i v příštím roce zachována služba lékařské a lékárenské pohotovosti ve Zlínském i Jihomoravském kraji. Oba kraje totiž na fungování obou pohotovostí již vyčlenily potřebné prostředky.

Sedmnáct milionů korun ve Zlínském a čtyřicet dva milionů korun v Jihomoravském kraji má podle představitelů obou krajů stačit v příštím roce na fungování první pomoci a rychlé záchranné služby. Oba kraje tyto částky již zahrnuly do svých rozpočtů pro příští rok.

Na Uherskohradišťsku a Uherskobrodsku bude pohotovost fungovat vždy až do desáté hodiny večerní. „Ve všední den bude Lékařská služba první pomoci otevřena od 17 do 22 hodin a ve volné dny a svátky od 8 do 22 hodin,“ uvedl Milan Plesar, tiskový mluvčí Zlínského kraje, s tím, že ordinace budou v Uherském Hradišti a Uherském Brodě.

Na Veselsku je situace o něco složitější. „Pokud kraj zřizuje v daném místě nemocnici, první pomoc pro dospělé i pro děti bude zajištěna touto nemocnicí. Pro Veselí nad Moravou bude tuto službu zajišťovat Nemocnice Kyjov,“ uvedl mluvčí Jihomoravského kraje Jan Chmelíček.

Počet hodin, kdy bude fungovat pohotovost v Jihomoravském kraji, je o něco menší. Ve všední dny ji budou moci využít pacienti stejně jako ve Zlínském kraji, v nepracovních dnech se ovšem uzavře již ve 20 hodin.

„U pohotovostí v rámci kraje platí, že ošetřen musí být každý pacient, i když má bydliště v jiném místě,“ doplnil Chmelíček s tím, že pokud bude mít jakákoliv obec zájem, aby byla lékařská pohotovost provozována v nějakém jiném místě nad rámec sítě, nebude se na tom kraj finančně podílet. Lékárenská pohotovost bude nepřetržitá ve všech dnech v obou krajích.

Autor: zde

Vaše názory

Lidovci neslyší na argumenty

Praha

Lidovci neslyší na argumenty

Lidovcům se minulý týden opět podařilo dostat na pořad jednání poslanecké sněmovny jejich novelu loterijního zákona. Aniž...

14. 12. 2009
Nový model náměstí počítá s pódiem i kácením!

Uherské Hradiště

Nový model náměstí počítá s pódiem i kácením!

Sláva, veřejností očekávaný model nové tváře Masarykova náměstí v Uherském Hradišti, kterou mu má vtisknout mnohamilionová rekonstrukce,...

11. 12. 2009
Chovatelé riskují pokutu, nesčítají chlévy!

Slovácko

Chovatelé riskují pokutu, nesčítají chlévy!

Drobní chovatelé hospodářských zvířat z Uherskohradišťska si s ohlašovací povinností o umístění chlévů hlavu příliš nelámou. A...

7. 12. 2009
Chřipka útočí, očkování je nutnost

Slovácko

Chřipka útočí, očkování je nutnost

Chřipka na Uherskohradišťsku útočí v plné síle. Hygienici doporučují nejzazší očkování. Hlavně proti klasické chřipce, která obvykle...

26. 11. 2009
TOPlist