FacebookYoutubeInstagram

Přání pro radost

Slovácko Zajímavosti 20. 4. 2020
Přání pro radost

„Jak můžu já konkrétně, v současné koronavirové době, nabídnout pomoc druhým?“ Tuto otázku jsem si často kladla. Ve větších městech se rozjela spousta dobrovolnických činností na podporu seniorům či jakkoliv potřebným. V menších městech ale pomoc většinou zajistí členové rodiny či sousedé a známí. Navíc jako maminka dvou malých dětí mám celkem omezené časové možnosti. Nechala jsem se proto inspirovat různými projekty a taky jsem, upřímně, chtěla jakkoliv zabavit ty naše rarachy. A tak se zrodila myšlenka velikonočních přání pro klienty Domova pro seniory v Uherském Ostrohu. Jako bonus to byla také krásná příležitost jak nenásilnou formou děti vést k tomu, že je potřeba myslet nejen na sebe, nejen na seniory, nejen na nemocné, ale obecně na druhého člověka a že někdy stačí malinký skutek, který ale dokáže přinést spoustu radosti.

Zkusila jsem tedy oslovit zařízení, která fungují jinak, tzn. že nabízí terénní služby, kde pečovatelky či zdravotní sestry docházejí ke klientům domů. Vedoucí oslovených zařízení byly nápadem nadšené, nicméně bylo potřeba zhruba 200 přání. Rozhodla jsem se tedy využít nejrychlejší cestu k oslovení co největšího počtu lidí, sociální síť a kontaktovala kamarády a známé. Během tří dnů jsem měla ucpanou schránku 270 přáníčky a nakonec se jich sešlo neuvěřitelných 348. Oslovila jsem z toho důvodu ještě další zařízení a Uherskohradišťskou nemocnici.

Když to tedy shrneme, tak výtvory nás všech přinesly radost klientům zařízení PAHOP, Zdravotní ústav paliativní a hospicové péče, z.ú. v Uherském Hradišti (71 přání), VČELKA sociální služby o.p.s. ve Starém městě u Uherského Hradiště (23) a Zdislava Veselí, z.ú. ve Veselí nad Moravou (151). Posledních 103 přáníček bylo předáno Uherskohradišťské nemocnici, kde byly rozdány mezi zdravotníky a pacienty.

Dovolte mi závěrem srdečně poděkovat všem, kteří se zapojili. Speciální poděkování patří paní Lucii Strachotové z DDM Pastelka, díky které děti z folklorního souboru Špačci  v Hroznové Lhotě vytvořily neuvěřitelných 177 přáníček! Druhou polovinu vytvořily především maminky s dětmi, ale také mladí z Uherského Ostrohu a několik přání bylo i z Veselí nad Moravou. Upřímné poděkování a velká úcta patří také všem pracovníkům uvedených zařízení za jejich náročnou, ale krásnou práci. Zavárečné a největší DĚKUJI patří ale dětem! Jejich přáníčka, i těch nejmenších (zhruba pěti dvouletých dětí) byla veselá, plná barev a dělaná od srdce s krásnou upřímností, která je dětem tolik vlastní.    

Autor: Romana Vaňková Těthalová
Inzerce

Vaše názory

Hejcmanovi si v karanténě vycházejí vstříc

Uherské Hradiště

Hejcmanovi si v karanténě vycházejí vstříc

Herecký a manželský pár Pavlína a Jiří Hejcmanovi se stejně jako další lidé ocitl před pár týdny...

17. 4. 2020
Výstaviště ruší zahradnickou výstavu Floria Jaro a připravuje farmářské trhy

Kroměříž

Výstaviště ruší zahradnickou výstavu Floria Jaro a připravuje farmářské trhy

Kroměřížské výstaviště musí přistoupit ke zrušení největší zahradnické výstavy v České republice – Floria Jaro. Důvodem je...

16. 4. 2020
Martin Vrtáček přivezl chleba a roušku a dostal pozvání na štamprlu

Slovácko

Martin Vrtáček přivezl chleba a roušku a dostal pozvání na štamprlu

I Martin Vrtáček, kterého nouzový stav zasáhl během zkoušení komedie Deskový statek, se zapojil do iniciativy Jako...

15. 4. 2020
Můj den na Slovácku

Slovácko

Můj den na Slovácku

REGION SLOVÁCKO Vzhledem k současné situaci na Slovácko turisté zatím nemohou. Místní podnikatelé se propadají do velké...

6. 4. 2020
TOPlist