FacebookYoutubeInstagram

Prevence sociálně nežádoucích jevů

Zlín Zajímavosti 14. 1. 2010
Inzerce

Necelé čtyři miliony korun rozdělí v letošním roce Zlínský kraj na podporu sociálních podprogramů zaměřených na oblast prevence sociálně patologických jevů, snížení kriminality a na rozvoj občanské společnosti. Stane se tak prostřednictvím čtyř podprogramů, které na svém pondělním jednání schválili krajští radní.

Konkrétně jde o podprogram podporující integrace romské menšiny, jehož cílem je zvýšení zaměstnanosti Romů zkvalitněním jejich vzdělání, rozšířením možností jejich zájmových činností a posilováním kulturní hodnoty romského etnika. „Tato oblast je Zlínským krajem systematicky podporována již od roku 2003 a letos na ni z rozpočtu kraje vyčleňujeme částku 500 tisíc korun,“ objasnila krajská radní Taťána Nersesjan.

Další schválený podprogram usiluje o rozvoj občanské společnosti formou dotací nevládním neziskovým organizacím zajišťujícím dobrovolnickou službu. Také na tyto aktivity Zlínský kraj uvolní částka půl milionu korun. Třetí oblast podpory sleduje prevenci kriminality v obcích a menších městech do 25 tisíc obyvatel. „Největší částka ve výši 2,3 milionu korun bude rozdělena na podporu neziskových organizací působících na poli prevence sociálně patologických jevů, jako například drogových závislostí. Také formou podprogramu rozdělíme půl milionu na komplexní opatření zvyšující bezpečnost formou osvěty či montáže bezpečnostních řetízků na dveře u seniorů,“ zmínil hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák

V současné době mohou uchazeči z řad měst, obcí či neziskových organizací podávat žádosti, a to až do 5. února 2010. Následně budou předložené žádosti vyhodnoceny a žadatelům budou navrženy konkrétní částky na jejich činnosti. 

Autor: ple

Vaše názory

Soutěž Salon vín již podesáté

Slovácko

Soutěž Salon vín již podesáté

Stejně tak jako každý rok se i letos bude konat soutěž Salon vín České republiky. Letošní 10....

8. 1. 2010
Stále se pálí o sto šest

Buchlovice

Stále se pálí o sto šest

Těsně před koncem roku a hlavně kvůli vlastní potřebě jsem tentokrát navštívil místo, které je na Slovácku...

6. 1. 2010
Zbraně občanů? To jsou petice

Slovácko

Zbraně občanů? To jsou petice

Pokud se lidem nelíbí některé rozhodnutí úřadů či chtějí upozornit na nějakou nepravost a mít zároveň zákonem...

29. 12. 2009
Příroda - domov člověka

Buchlovice

Příroda - domov člověka

Dnešní předvánoční číslo se nebude věnovat konkrétní profesi, ale bude zaměřeno na zkušenosti, vzpomínky a nynější aktivity...

27. 12. 2009
TOPlist