FacebookYoutubeInstagram

Saudek poprvé ve Zlíně!

Zlín Zajímavosti 5. 12. 2019
Saudek poprvé ve Zlíně!

Tvorba krále českého komiksu je vůbec poprvé v takovém rozsahu a pestrosti k vidění ve Zlíně. Unikátní soubor Saudkových prací je vystaven do konce března příštího roku v prostorách Filmového uzlu Zlín v areálu zlínských filmových ateliérů.

Výstava představuje časový i tematický průřez umělcovou tvorbou a nabízí ucelený přehled nejznámějších Saudkových děl. Návštěvníci se mohou těšit nejen na Saudkovy komiksy, volnou tvorbu, ilustrace a práce pro film, ale i ukázky dobových tiskovin, prostorové objekty a fotografie.

Součástí výstavy je také Saudkova erotická tvorba v sekci 18+.

Kája Saudek je znám pro svůj jedinečný styl a je tak právem řazen mezi nejznámější české výtvarníky dvacátého století. Od dětství byl okouzlen americkými komiksy, které jeho tvorbu výrazně ovlivnily. Mezi nejslavnější Saudkovy komiksy patří Muriel a andělé, Pepík Hipík nebo Lips Tullian. Jeho kresby byly použity také ve filmových trhácích Kdo chce zabít Jessii nebo Čtyři vraždy stačí, drahoušku. Kája Saudek zemřel po devíti letech v kómatu v roce 2015.

Zlínská výstava ve Filmovém uzlu tímto navazuje na úspěšnou výstavu, která byla k vidění v Tančícím domě v Praze. Výstava vznikla ve spolupráci s Berenikou Saudkovou, dcerou Káji Saudka.

Návštěvníci mohou zhlédnout přes 300 originálních děl a přes 200 objektů.

Čtěte více
Autor: vrt

Vaše názory

Zima podle Josefa Lady

Veselí nad Moravou

Zima podle Josefa Lady

V neděli byla v Městské galerii Panský dvůr za doprovodu Dětského pěveckého sboru Rosenka a Cimbálové muziky...

4. 12. 2019
Drákula i s kumpány oživli!

Uherský Ostroh

Drákula i s kumpány oživli!

Uplynulou sobotu byly v podzemí ostrožského zámku slyšet podivné zvuky, výkřiky a mnozí návštěvníci odcházeli s prapodivnou...

2. 12. 2019
Rychlé šípy slaví 500. reprízu

Uherské Hradiště

Rychlé šípy slaví 500. reprízu

Legendární inscenace Slováckého divadla Rychlé šípy inspirovaná neméně slavným komiksem Jaroslava Foglara oslaví v pátek neuvěřitelnou 500....

29. 11. 2019
Judas Priest na Masters of Rock velkolepě oslaví 50. narozeniny!

Zlín

Judas Priest na Masters of Rock velkolepě oslaví 50. narozeniny!

Legendární Judas Priest letos slaví neuvěřitelných 50 let na poli světového metalu! Frontman Rob Halford se nechal...

29. 11. 2019
TOPlist