FacebookYoutubeInstagram

Seďa je ve sněmovně jako doma, Hovorka je rebel

Slovácko Zajímavosti 22. 1. 2010
Inzerce

Poslanci z Uherskohradišťska se neflákají, patří k nejpilnějším v Poslanecké sněmovně! Jejich káru táhne Antonín Seďa (ČSSD) z Uh. Hradiště, který nechyběl skoro při žádném hlasování, předložil osmadvacet návrhů zákona a nejčastěji ústně interpeloval.

A Seďa v účasti na hlasování kraluje i všem 200 poslancům! „Beru to jako zaměstnání, snažím se proto pravidelně účastnit a aktivně vystupovat. Ani jednou jsem nechyběl ve výboru pro obranu, jehož jsem místopředsedou,“ komentoval Seďa analýzu československého portálu KohoVolit.eu, kterou zpracovává občanské sdružení složené z absolventů Univerzity Karlovy a Vysoké školy ekonomické v Praze. Statistiky vycházejí z oficiálních stránek sněmovny.

Druhý nejaktivnější je Ludvík Hovorka (KDU-ČSL) ze Šumic, třetí Vladimír Koníček z Boršic a v závěsu za nimi Jaroslav Plachý (ODS) z Uh. Hradiště. V hodnocení všech poslanců v probíhajícím volebním období patří mezi horních třicet. Hovorka navíc kraluje rebelům, ve 14 procentech při hlasování šel proti straně, za niž byl zvolen!

Statistika 2006-2009

1. Antonín Seďa    98    90    28    88

2. Ludvík Hovorka    93    64    14    40

3. Vladimír Koníček    94    72    13    11

4. Jaroslav Plachý    91    77    6    4

Poznámka: Za jménem poslance je uvedena procentuální účast na hlasování a skutečně zmáčklé hlasovací zařízení, počet předložených návrhů zákona a ústních interpelací.

Autor: ceh

Vaše názory

Tresty se výrazně změní

Zlínský kraj

Tresty se výrazně změní

Doslova revolucí projde od ledna letošního roku dosavadní trestní zákoník, který je nejen obsáhlejší, ale zpřísňuje například...

20. 1. 2010
O místo v Salonu vín bojuje dvě stě vzorků

Slovácko

O místo v Salonu vín bojuje dvě stě vzorků

Hodnocení odborné komise rozhodlo o tom, že do druhého kola výběru vzorků pro národní soutěž vín v...

17. 1. 2010
Invalidů ubude

Slovácko

Invalidů ubude

Rok 2010 je skutečně přelomovým, co se týče přiznání plných a částečných invalidních důchodů. Lidé se sníženou...

14. 1. 2010
Prevence sociálně nežádoucích jevů

Zlín

Prevence sociálně nežádoucích jevů

Necelé čtyři miliony korun rozdělí v letošním roce Zlínský kraj na podporu sociálních podprogramů zaměřených na oblast...

14. 1. 2010
TOPlist