FacebookYoutubeInstagram

Seminář poradil, jak urychlit projekty

Zajímavosti 29. 7. 2008
Seminář poradil, jak urychlit projekty

Přes padesát starostů a zástupců kraje, měst a obcí zabývajících se přípravou, zpracováváním a administrováním projektových žádostí o podporu v oblastech zateplování budov a výstavby a rekonstrukce zdrojů tepla se minulý týden zúčastnilo semináře „Operační program životního prostředí - Stávající stav a připravované výzvy na rekonstrukce zdrojů a budov“, který uspořádala Energetická agentura Zlínského kraje. Zajímali se hlavně o praktické návody, jak pokračovat s realizací jednotlivých již schválených projektů, i o to, jak bude vypadat další postup ministerstva životního prostředí a Státního fondu životního prostředí u schválených žádostí a při uzavírání smluv, aby mohli zateplit své školy ještě v průběhu letošních prázdnin.

Také získali informace o možnostech, jak získat další prostředky z plánovaných výzev - zvláště v případě rekonstrukcí obvodových plášťů budov, rekonstrukcí zdrojů tepla a teplé vody s využitím obnovitelných zdrojů. Diskutována byla rovněž otázka, do jaké míry bude Evropská unie podporovat i ekologizaci domácností - nízkoenergetickou výstavbu rodinných či bytových domů.

„Zlínský kraj je velmi úspěšný z hlediska přidělených dotací, což svědčí o jejich kvalitní přípravě. Starostové dostali celkem 270 milionů korun na realizaci příslušných opatření, která povedou ke snižování spotřeby energie zlepšením tepelně-technických vlastností budov škol a školských zařízení. Doufám, že dnešní seminář přispěje k tomu, aby se na území regionu podařilo realizovat další úspěšné projekty v této oblasti,“ uvedl statutární náměstek hejtmana Zlínského kraje Vojtěch Jurčík, který je také předsedou dozorčí rady Energetické agentury Zlínského kraje.

Energetická agentura iniciovala 44 žádostí, z nichž bylo schváleno 40, úspěšnost iniciovaných a zpracovaných žádostí je tedy 90,9 procenta. „Pro města a obce provozujeme naše služby zdarma, neboť jsme financováni Zlínským krajem a dále z prostředků Evropské unie,“ informovala Miroslava Knotková, ředitelka Energetické agentury Zlínského kraje.

Autor: pka
Inzerce

Vaše názory

Vyhláška zakazující pití rozdělila starosty

Slovácko

Vyhláška zakazující pití rozdělila starosty

Zbavit město na lavičkách sedících individuí popíjejících alkohol - to je zřejmě sen každé radnice. Opilci totiž...

29. 7. 2008
Mařatice, vinohrady a vinné sklepy

Mařatice

Mařatice, vinohrady a vinné sklepy

Mařatice, po staletí samostatná obec, dnes tvoří součást městské aglomerace Uherské Hradiště. S městem a jeho ekonomickým...

29. 7. 2008
Každému krojovanému přispějeme tisícikorunou

Uherské Hradiště

Každému krojovanému přispějeme tisícikorunou

Uherskohradišťská Nadace Děti - kultura - sport není jen hlavním podporovatelem Slováckých slavností vína a otevřených památek,...

25. 7. 2008
Slavnosti přinesou atraktivní novinky

Uherské Hradiště

Slavnosti přinesou atraktivní novinky

Přípravy na letošní šestý ročník Slováckých slavností vína a otevřených památek, které se konají v Uherském Hradišti...

25. 7. 2008
TOPlist