FacebookYoutubeInstagram

Ski areál SYNOT Kyčerka zahájil sezonu

Zajímavosti 20. 12. 2018
Ski areál SYNOT Kyčerka zahájil sezonu
Foto: pek

Odstartoval lyžařská sezóna na Kyčerce. Sněžná děla jedou v poslední době naplno ve dne i v noci, na sjezdovkách leží 20 – 40 cm sněhu. Jako každoročně si zde zimních radovánek užijí všechny generace.

Dětem je prozatím určen pohyblivý pás a dvě dětské sjezdovky, zkušenějším lyžařům pak červená sjezdovka. O víkendu již bude v provozu i modrá kotva. Po Vánocích si navíc návštěvníci mohou užít také oblíbeného večerního lyžování.

„Stále bohužel pokračuje trend, kdy je přírodního sněhu málo a teplé dny se posouvají až do pozdního podzimu. Proto se posouvá i začátek lyžařské sezóny. Nicméně i přesto věříme, že sezóna bude dlouhá a lidé si u nás zimních sportů naplno užijí,“ uvedla Andrea Matyščáková ze Ski areálu SYNOT Kyčerka s tím, že jako vždy s novou sezónou bude v provozu také lyžařská škola a půjčovna lyží a snowboardů, včetně servisu.

Letos se navíc návštěvníci Kyčerky mohou těšit na několik novinek. „Jedná se především o měřený úsek lyžování. Konkrétně bude široké veřejnosti třikrát týdně bezplatně k dispozici obří slalom s časomírou.

Atraktivní novinkou, která přinese lepší komfort lyžařům, bude také nový průjezd mezi sjezdovkami  Kyčerka I a Kyčerka II. Kromě toho dochází k průběžné obnově sněžných děl.

Jako každou sezónu mají i letos pořadatelé připravenu řadu akcí pro návštěvníky areálu – jedná se o testování lyží různých značek, lyžařské závody pro všechny věkové kategorie, zábavné programy pro děti i dospělé, v případě většího množství přírodního sněhu možnost projížďky desetimístnou rolbou po beskydských vrších nebo v neposlední řadě pololetní lyžování pro jedničkáře zdarma.

Pro milovníky běžek bude v průběhu sezóny připravena strojově upravená běžecká stopa. K dispozici je, jak již bylo uvedeno, také půjčovna lyží a snowboardů, lyžařská škola a hned několik možností občerstvení.

Ski areál SYNOT Kyčerka v provozu denně od 8 do 16 hodin. Večerní lyžování probíhá v úterý, čtvrtek a sobotu, a to od 18:00 do 21:00 hod. Nabízí celkem 9 sjezdovek, 40 km běžeckých tratí, dva pohyblivé koberce pro děti, lyžařskou a snowboardovou školu. V areálu je přibližně 2,5 km sjezdových tratí a 9 vleků, které dokáží odbavit až 6,5 tisíce osob za hodinu.

Areál patří do Skiregionu Valašsko, lyžaři v něm tedy mohou využívat skipasy, platné hned pro několik lyžařských areálů.

Autor: pek

Vaše názory

Jana Spathová obdržela cenu PRO AMICIS MUSAE

Zlínský kraj, Velehrad

Jana Spathová obdržela cenu PRO AMICIS MUSAE

Cenu PRO AMICIS MUSAE (Přátelům múz) za mimořádný celoživotní přínos v oblasti záchrany, popularizace a rehabilitace památkového...

18. 12. 2018
Na place je strašná spousta lidí, přesto velký kolos kmitá jako hodinky!

Praha

Na place je strašná spousta lidí, přesto velký kolos kmitá jako hodinky!

Každé pondělí a středu jej sleduje přes 800 000 diváků a číslo se stále zvyšuje. Řeč je...

18. 12. 2018
Vyšetřeno bylo více než 1 300 mužů

Slovácko

Vyšetřeno bylo více než 1 300 mužů

Uherskohradišťská nemocnice se podruhé připojila k celosvětové kampani Movember, která je zaměřená na prevenci rakoviny varlat a...

17. 12. 2018
Můj kostým je buď bílý, nebo modrý

Praha

Můj kostým je buď bílý, nebo modrý

Už čtyřicet let, kdy se poprvé na televizních obrazovkách objevila slavná Nemocnice na kraji města, lákají diváky...

11. 12. 2018
TOPlist