FacebookYoutubeInstagram

Školáci sbírali brýle pro Afriku

Traplice Zajímavosti 22. 1. 2009
Školáci sbírali brýle pro Afriku

Školáci z Traplic se skutečně činili, za týden nasbírali úctyhodných 228 dioptrických brýlí.

Foto: archiv školy
Inzerce

Školáci z Traplic zaslouží obdiv. Jejich týdenní sbírka brýlí pro Afriku totiž vynesla 228 kusů funkčních dioptrických brýlí, které poputují do Středoafrické republiky na pomoc potřebným. Humanitární sbírku iniciovali sedmáci.

„Když zjistili, že v Africe je brýlí velký nedostatek a jejich cena se navíc rovná průměrnému ročnímu platu, čímž jsou pro většinu lidí nedostupné, dali impuls ke sbírce, jejímž patronem se stal žákovský parlament,“ říká učitelka Eva Haberlandová. Oční vada je v zemích černého kontinentu i častou překážkou ve studiu jinak nadaných afrických dětí. „Roli sehrál i fakt, že naše škola adoptovala v rámci projektu Adopce na dálku malého chlapce Vincenta Abondo z Keni, jemuž už druhým rokem financujeme vzdělání,“ prozradila Haberlandová. Sedmi tisíci ročně škola malému Vincentovi hradí školné, učebnice a pomůcky pro výuku, školní uniformu, stravu a lékařskou péči ve škole.

Do sbírky brýlí se zapojily všechny třídy základní, ale i mateřské školy a samozřejmě i jejich zaměstnanci. Nejvíce brýlí přinesli sedmáci, dvaapadesát kusů. „Všechny je předáme oční optice v Uherském Hradišti, kde se přeměří a označí. Brýle si pak převezme Bohumír Riedl z Kunovic, který už osmým rokem pořádá humanitární sbírku brýlí pro Afriku, a zajistí jejich distribuci,“ doplnila Haberlandová. 

Autor: ceh

Vaše názory

Kandiduje na korunku pro Zlatého Ámose

Kunovice

Kandiduje na korunku pro Zlatého Ámose

Šestiletý půst je u konce. Slovácko má zásluhou Jiřiny Gogolové z kunovické Základní školy U Pálenice opět...

13. 1. 2009
Veselsko se blíží k 10%

Slovácko

Veselsko se blíží k 10%

Doba, kdy některé podniky marně sháněly zaměstnance a musely se často podbízet nejrůznějšími bonusy, je pryč! Shodně...

13. 1. 2009
Nárok na podporu

Slovácko

Nárok na podporu

Od ledna letošního roku došlo při přidělování podpory k zásadním změnám. Nárok na ni nově získává pouze...

13. 1. 2009
Co se ještě změnilo

Co se ještě změnilo

Strážníci opět mohou v obcích měřit rychlost projíždějících aut. Jejich stanoviště ovšem musí schválit nejprve policisté. Každé...

11. 1. 2009
TOPlist