FacebookYoutubeInstagram

Slovácké divadlo uvede muzikál Jesus Christ Superstar

Uherské Hradiště Zajímavosti 11. 10. 2019
Slovácké divadlo uvede muzikál Jesus Christ Superstar

Bude muzikál Jesus Christ tak úspěšný?

Foto: SD

Slovácké divadlo zítra odstartuje předprodej nového večerního předplatného na příští rok. Nabídka mnohým vyrazila dech. Vrcholem je slavný muzikál Jesus Christ Superstar, ale diváci se mohou těšit i na českou klasiku Její pastorkyňa a další lahůdky.

Předplatné je doplněno sloganem „třičtvrtě“ - Slovácké divadlo oslaví totiž v roce 2020 už 75 let své existence. „Třičtvrtě znamená 75 neboli tři čtvrtě století existence Slováckého divadla, které v roce 2020 společně oslavíme,“ říká ředitel Slováckého divadla Michal Zetel.

Slavná Její pastorkyňa
Ten se ujme také režie prvního titulu nové sezóny, slavného dramatu Gabriely Preissové Její pastorkyňa. „Sezóna bude odstartována výsostně slováckým titulem, jímž se v roce 1945 provoz našeho divadla zahajoval - slavnou Její pastorkyňou, Slovácku vždy oddaně věrné autorky Gabriely Preissové, která tehdy dopisem vroucně pozdravila herce a poděkovala tvůrcům, že si zvolili její drama k prvnímu představení nadějného Slováckého divadla,“ dodává dramaturgyně slovácké scény Iva Šulajová.

Vrcholem oslavy výročí bude podle Ivy Šulajové další výjimečný hudební titul, příběh posledních sedmi dnů života Ježíše Krista - muzikál Andrewa Lloyda Webbera a Tima Rice Jesus Christ Superstar. "Sehnat práva nebylo vůbec snadné, ale povedlo se a Slovácké divadlo bude jediným v Česku, které slavný muzikál uvede, a to v režii Doda Gombára,” dodává ředitel Michal Zetel.

Komedie za komedií
Divadelníci ale myslí i na publikum, které se rádo směje. Diváci se tak díky tomu mohou těšit na divadelní adaptaci amerického románu Toma Robbinse V žabím pyžamu, kterou uvede Slovácké divadlo v režii Jakuba Macečka ve světové premiéře, nebo na crazy komedii Hexenšus v režii Zdeňka Duška. (Ano, přesně tento režisér nastudoval špičkovou komedii Nájemníci.) Předplatné doplní komediální česká hra Václava Štecha Deskový statek z prostředí realitní kanceláře, v níž se handluje o statky nemovité i movité, v režii Igora Stránského a nelítostná groteska Hraj komedii autora Karla Steigerwalda, kterou nastuduje režisér Břetislav Rychlík.

Tituly nového předplatného

Její pastorkyňa, režie: Michal Zetel, premiéra leden 2020

V žabím pyžamu, režie: Jakub Maceček, premiéra únor 2020

Hexenšus, režie: Zdeněk Dušek, premiéra březen 2020

Deskový statek, režie: Igor Stránský, premiéra duben 2020

Hraj komedii, režie: Břetislav Rychlík, premiéra červen 2020

Jesus Christ Superstar, režie: Dodo Gombár, premiéra listopad 2020

Novinka ve Slováckém divadle pro rok 2020: Předplatné Kdykoliv

V nové, jubilejní 75. sezóně přichází Slovácké divadlo s novinkou, která potěší především diváky, kteří si chtějí sami určit, kdy půjdou do divadla. Tou je nový typ předplatného nazvaný Předplatné Kdykoliv.

„Tímto předplatným pro večerní diváky reagujeme na to, že ne každému vyhovuje pevně daný hrací den. Ať už je pro předplatitele komplikací směnný provoz, služební cesty či hlídání dětí, chtěli jsme jim vyjít vstříc a umožnit návštěvu divadla v den, kdy se to hodí jim,“ říká manažerka divadla Jitka Honsová.

Díky tomu dostanou diváci 6 kupónů na 6 nově premiérovaných inscenací v roce 2020 a bude na nich, kdy budou chtít na představení vyrazit, nebo jestli některý z kupónů někomu darují. „Podle předběžných ohlasů to vypadá, že bude o toto předplatné velký zájem, a jsem ráda, že jsme v divadle našli způsob, jak na zrychlenou dobu reagovat, aby naši diváci nepřišli o novinky,” dodává manažerka.

Nabídka se vztahuje na všech 6 nových titulů. Podrobnější informace zájemci naleznou v pokladně divadla a na .zc.oldavidekcavols@entalpderp

Výhody Předplatného Kdykoliv

-    sleva více než 30 % na vstupenky oproti cenám lístků v běžném prodeji

-    informace o hostujících souborech s předstihem a možnost zamluvit si vstupenky na představení jiných souborů dříve než ostatní diváci

-    možnost rozhodnout se, kdy nové inscenace Slováckého divadla uvidíte

Anketa DOBRÉHO DNE

Který titul z nově představené nabídky byste si jako divák nenechali ujít?

Anna Pospíchalová: Jednoznačně muzikál Jesus Christ Superstar. Po, myslím, velmi podařeném muzikálu Chicago to bude další výzva pro hradišťský soubor. Na to se těším jednoznačně nejvíce.

Josef Kubáník: Rozhodně komedii Hexenšus, a to ze dvou důvodů. Jednak to bude po dlouhé době opravdu bláznivá komedie a jednak ji bude připravovat podle mě absolutní mistr komedií Zdeněk Dušek, díky kterému máme na repertoáru třeba Nájemníky, a ty hrajeme více než šest let.

Jitka Hlaváčová: Já jsem absolutně rozpolcená, protože je to jeden velký titul vedle druhého. Kdybych si ale měla vybrat, tak bych rozhodně doporučila klasiku Její pastorkyňa, zvláště když to byla právě ona, která naše divadlo před 75 lety otvírala.

Autor: vrt

Vaše názory

Krojové inspirace v Klenbovém sále

Kunovice

Krojové inspirace v Klenbovém sále

Unikátní výstavu podob tradičního oděvu a jeho proměn v průběhu času připravila Romana Habartová pro letošní, jubilejní...

9. 10. 2019
Huménečko zářilo v Mohelnici

Huménečko zářilo v Mohelnici

Skupina Huménečko jako jediná v historii festivalu Mohelnický dostavník posbírala hned pět ocenění: Cenu TV Noe, Cenu...

1. 10. 2019
Sklepy Mařatice nabídnou 250 metrů dlouhý labyrint historických měšťanských sklepů

Mařatice

Sklepy Mařatice nabídnou 250 metrů dlouhý labyrint historických měšťanských sklepů

V předvečer letošních Slováckých slavností vína a otevřených památek se všichni milovníci dobrého vína a vinařských tradic...

27. 9. 2019
Eva Josefíková ve Slováckém divadle

Uherské Hradiště

Eva Josefíková ve Slováckém divadle

Slovácké divadlo potěší na podzim diváky dvěma pražskými inscenacemi - Pankrác ´45 a Královna duchů. Oba kusy...

24. 9. 2019

Související

Uherské Hradiště

Rychlé šípy hrály po pětisté a slavily

Herci Slováckého divadla mají za sebou jubilejní, 500. reprízu nejúspěšnější komedie všech dob Rychlé šípy. A oslava...

Uherské Hradiště

Silvestr v divadle bude letos s komedií 1+2=6

Slovácké divadlo opět letos pro své příznivce připravilo speciální silvestrovský večer. „Letos odehrajeme komedii 1+2=6, která je...

Uherské Hradiště

Režisér Dvou nahých mužů bude novým uměleckým šéfem

Slováčtí herci budou mít od ledna nového uměleckého šéfa. Pozici, kterou doposud zastával Michal Zetel, obsadí Lukáš...

Uherské Hradiště

S Alenkou do krajiny divů

Návštěvníci Komunitní kavárny Café 21 v Uherském Hradišti se mohou ve čtvrtek 12. prosince od 17.00 vydat...

TOPlist