FacebookYoutubeInstagram

Slovácko nemá hranice, prohlašují odborníci na cestovní ruch!

Veselí nad Moravou Zajímavosti 9. 4. 2018
Slovácko nemá hranice, prohlašují odborníci na cestovní ruch!

Důležitý dokument podespal předseda správní rady Regionu Slovácko Stanislav Blaha a předseda Turistické asociace Slovácko Josef Smetana.

Foto: sal
Inzerce

HISTORICKÝ OKAMŽIK

S cílem sjednotit Slovácko v oblasti cestovního ruchu se dohodly na vzájemné spolupráci dvě organizace zaměřené na turismus, každá se sídlem v jiném kraji.

Region Slovácko, sdružení pro rozvoj cestovního ruchu, a Turistická asociace Slovácko spojily síly a nadále se budou na marketingových aktivitách podílet společně. Smlouvu o tom obě společnosti podepsaly ve čtvrtek ve Veselí nad Moravou. Společnou cestu stvrdily zasazením stromu Slovácka, oskeruše, v areálu přístaviště Baťova kanálu.

"Hlavními společnými cíli pro nejbližší období jsou podrobné a aktuální zmapování celého slováckého regionu s důrazem na turismus, vznik nových webových stránek, sjednocení propagačních materiálů a společný plán marketingové komunikace," prozradila Lenka Durďáková, tajemnice Regionu Slovácko, sdružení pro rozvoj cestovního ruchu.

Slovácko bylo, je a bude jen jedno

„Chceme, aby Slovácko bylo veřejností vnímáno jako celek. Je mimořádnou, silnou značkou s jasnými komunikačními tématy, je regionem historickým, etnograficky vymezeným a v rámci České republiky velmi dobře identifikovatelným,“ vyjádřil se předseda správní rady Regionu Slovácko Stanislav Blaha. Podle něj mají obě organizace na Slovácku ve svých marketingových aktivitách shodné cíle. „Smlouvou o spolupráci deklarujeme, že všechny aktivity v cestovním ruchu budeme prezentovat pod jedním názvem „Slovácko“, s jednotnou identitou a pod jedním, registrovaným logem,“ oznámil Stanislav Blaha.

Společné marketingové plány vítá i druhá zúčastněná strana. „Návštěvník by neměl poznat, že Slovácko dělí hranice dvou krajů. Všude na Slovácku musí dostat stejně kvalitní služby a informace,“ potvrdil předseda Turistické asociace Slovácko Josef Smetana. To, že každá ze společností působí v jiném kraji, vidí jako výhodu. „Máme tak širší záběr a můžeme se ideálně doplňovat,“ řekl.

Turistická asociace Slovácko byla založena na začátku roku 2017 s cílem podpory rozvoje cestovního ruchu směřované na území Jihomoravského kraje. Jedním z pilířů asociace je společná práce vedoucí k naplňování vytyčených cílů při zapojení veřejného, soukromého a neziskového sektoru. Mimo běžné marketingové činnosti se chce zaměřit také například na vzdělávání aktérů v cestovním ruchu a jejich propojování. Plánuje nové produkty i služby turistům.

Region Slovácko - sdružení pro rozvoj cestovního ruchu vytváří destinační management na Slovácku téměř 20 let, již od roku 1999. Přestože se území regionu rozkládá ve dvou krajích, záměrem byl vždy jednotný postup a propagace bez ohledu na příslušnost k tomuto celku a sídlu organizace, které je od svého založení v Uherském Hradišti. Za dobu svého působení sdružení zrealizovalo mnoho kampaní, projektů a také získalo za svou práci mnohá ocenění, za nejvyšší uznání je považován titul Evropské komise EDEN - Evropská destinace nejvyšší kvality.

Návštěvnost Slovácka je na území obou krajů nevyrovnaná. Zatímco na území Zlínského kraje měla návštěvnost mezi lety 2012-2016 stoupající tendenci a zvýšila se o 50,7 %, na území Jihomoravského kraje má mírně zápornou hodnotu -2,0 %. Liší se i počet přenocování v hromadných ubytovacích zařízeních - na území Zlínského kraje dosahuje hodnoty 2,7 noci, na území Jihomoravského kraje 2,6 noci. Naopak podíl přenocování zahraničních návštěvníků na území Jihomoravského kraje je 19 %, což je o 3-4 % více než v části Slovácka Zlínského kraje.  Zdroj ČSÚ.

Autor: vrt

Vaše názory

Knihovna v proměnách času V.

Uherské Hradiště

Knihovna v proměnách času V.

Kolem roku 1952 začal při knihovně pracovat maňáskový soubor Radost a o něco později soubor Hadrníčci. Ve...

4. 4. 2018
Knihovna v proměnách času IV.

Uherské Hradiště

Knihovna v proměnách času IV.

Již několik dnů po osvobození, přesněji 11. května 1945, se stává staronovým knihovníkem Bedřich Beneš Buchlovan. Vzrůstající...

31. 3. 2018
Jubilejní ceny Thálie již znají své majitele

Praha

Jubilejní ceny Thálie již znají své majitele

V sobotu 24. března byly v Národním divadle uděleny 25. Ceny Thálie. Přímý přenos sledovali diváci prvního...

25. 3. 2018
Knihovna v proměnách času III.

Uherské Hradiště

Knihovna v proměnách času III.

V roce 1923 se novou knihovnicí stává učitelka Anna Podhorná. V té době se v knihovně nachází...

22. 3. 2018
TOPlist