FacebookYoutubeInstagram

Svaz vinařů ČR vyhlašuje první ocenění Vinařství roku

Zlínský kraj Zajímavosti 17. 10. 2009
Svaz vinařů ČR vyhlašuje první ocenění Vinařství roku

Svaz vinařů České republiky ve spolupráci s Národním vinařským centrem, o.p.s. a za podpory Vinařského fondu vyhlašuje první ročník ocenění „Vinařství roku“.

 „Vinařství roku 2009 je prvním ročníkem ocenění, které bude každoročně udělováno Svazem vinařů České republiky,“ říká Martin Půček, tajemník Svazu vinařů. „Toto ocenění má za cíl každoročně vybrat nejlepší vinařskou firmu, která svým podnikáním v oboru nadmíru pozitivně vybočuje z řady ostatních vinařství v České republice. Cena pro vítěze reflektuje přístupy v produkci hroznů a následně vína, klade důraz na technologii zpracování domácí suroviny a rovněž bere v potaz celkový kvalitativní rozměr daného vinařství v oboru,“ dodává Půček.

Pravidla ocenění jsou dána statutem, který na svém jednání schválilo představenstvo Svazu vinařů České republiky. Soutěže se může účastnit vinařství – fyzická nebo právnická osoba, která je dle zákona plátcem do Vinařského fondu, avšak pouze na základě nominace od vyjmenovaných odborných institucí.

Dle statutu budou vyzvány vyjmenované instituce k nominaci 10 vinařství (fyzických i právnických osob) z České republiky, která svým podnikáním v oboru přispěla v tomto roce k pozvednutí, rozvoji a modernizaci oboru vinařství.

„V lednu vyhodnotí komise jmenovaná představenstvem Svazu vinařů ČR 5 podniků a v březnu, v souvislosti se Salonem vín 2010, vyhlásí vítěze,“ komentuje harmonogram soutěže Půček.

Ocenění pro vítěze bude zajištěno významnou věcnou cenou v podobě plakety a souběžně bude dané vinařství uvedeno do Síně slávy vinařství v ČR, která se zřizuje v Národním vinařském centru ve Valticích.

Autor: JAKUB FURST

Vaše názory

Den, noc, svátek, nesvátek, furt se hrká

Uherské Hradiště

Den, noc, svátek, nesvátek, furt se hrká

Je to už nějaký ten měsíc, co jsem se pokoušel domluvit si schůzku a rozhovor s taxikářem,...

14. 10. 2009
Slováckých slavností se zúčastnilo 3723krojovaných

Slovácko

Slováckých slavností se zúčastnilo 3723krojovaných

Folklorní fond Nadace Děti - kultura - sport pro letošní rok dospěl do malého finále. V sídle...

11. 10. 2009
Topmodelka pomůže dětem v kraji

Zlínský kraj

Topmodelka pomůže dětem v kraji

Nová pravidla, ale snad ještě větší zájem pomoct znevýhodněným dětem ve Zlínském kraji opět spojily snažení Nadace...

8. 10. 2009
Na zápas s novou výstrojí

Uherské Hradiště

Na zápas s novou výstrojí

Jedním z těch, kteří si v neděli díky Nadaci Děti - kultura - sport odnesli šek v...

4. 10. 2009
TOPlist