FacebookYoutubeInstagram

Topmodelka pomůže dětem v kraji

Zlínský kraj Zajímavosti 8. 10. 2009
Topmodelka pomůže dětem v kraji

Topmodelka Tereza Maxová pomůže také dětem ve Zlínském kraji.

Foto: NTMD

Speciální fond Nadace Terezy Maxové dětem získal nová pravidla i dynamiku

Nová pravidla, ale snad ještě větší zájem pomoct znevýhodněným dětem ve Zlínském kraji opět spojily snažení Nadace Terezy Maxové dětem a uherskohradišťské Nadace Děti - kultura - sport. Speciální fond, jehož patronem se již před 4 lety stal Libor Lukáš, statutární náměstek zlínského hejtmana, je totiž i letos připraven přispět celkem půl milionem korun na projekty, které mají zlepšit podmínky dětem z dětských domovů, zkvalitnit pěstounskou péči či rozšířit všechny formy náhradní rodinné péče.

„Nadace Terezy Maxové dětem, byť má celostátní působnost, velmi dbá na to, aby byla v přímém kontaktu s potřebami regionů České republiky. Díky velkorysé podpoře společnosti Synot Tip a dlouhodobé spolupráci s regionální Nadací Děti - kultura - sport  máme tu možnost účinně a adresně pomáhat i dětem vyrůstajícím ve Zlínském kraji. Věřím, že v jednotě je síla,“ uvedla topmodelka s velkým srdcem Tereza Maxová, za kterou jsou dlouhé roky rozsáhlé charitativní činnosti. „Stejně tak jsem přesvědčena o tom, že stabilní a kontinuální pomoc je pro opuštěné děti velkou nadějí a podanou rukou. Moc si vážím toho, že společně s partnery můžeme jednotlivé smutné dětské příběhy změnit v o něco veselejší,“ dodala Maxová.

Stejně se na spolupráci dívají také představitelé Nadace Děti - kultura - sport. „Naše nadace sice každoročně vyhlašuje jeden z pěti grantů, který je věnován na podporu sociální a zdravotní oblasti, na druhou stranu jsme však přesvědčeni, že znevýhodněné děti jsou velmi specifickou skupinou, která si zaslouží speciální pozornost. Jsem ráda, že jsme mohli rozvinout spolupráci právě s Nadací Terezy Maxové dětem, která má s působením v této oblasti mnohaleté zkušenosti. Věřím, že právě při spojení s naší znalostí regionu a lokálních problémů dochází k významným synergiím, které se v konečném důsledku odráží na rozvoji záslužných projektů,“ řekla Michaela Pavlíčková Kuřinová, předsedkyně správní rady Nadace Děti - kultura - sport.

Právě konkrétní pomoc konkrétním potřebným přímo ve Zlínském kraji byla hlavním důvodem toho, proč byl speciální fond v regionu ve spolupráci s Liborem Lukášem, statutárním náměstkem hejtmana, před několika lety zřízen. „Přímo v regionu se nám podařilo najít mecenáše a donátory, kteří byli ochotni tímto způsobem pomáhat. To bylo hlavním impulsem naší spolupráce s Terezou Maxovou, která úspěšně pokračuje i v letošním roce. Osobně jsem přesvědčen, že díky štědrým mecenášům opět přibudou ve speciálně zřízeném Fondu Nadace Terezy Maxové pro Zlínský kraj další finanční prostředky na pomoc dětem z našeho regionu,“ uvedl Libor Lukáš.

Finanční prostředky z fondu pro Zlínský kraj jsou primárně určeny neziskovým organizacím, pěstounským rodinám a ústavním zařízením, které se usilovně snaží o zlepšení všestranného rozvoje znevýhodněných dětí. „Zejména se jedná o podporu na cestě za dosažením vyššího vzdělání, dále volnočasových aktivit, koníčků apod. V neposlední řadě fond podporuje snadnější vstup do života mladých lidí po ukončení ústavní výchovy a dále také návrat dětí vyrůstajících mimo domov zpět do biologických rodin či jejich přechod do rodin pěstounských,“ doplnila charakter projektů, které by mohly být podpořeny, Terezie Sverdlinová, ředitelka marketingu a PR Nadace Terezy Maxové dětem.

Ale pozor! Uzávěrka grantových žádostí je již 15. října. Podrobné informace a formulář žádosti najdete na www.terezamaxovadetem.cz nebo také na www.nadacedks.cz.

Autor: MICHAL DVOULETÝ

Vaše názory

Na zápas s novou výstrojí

Uherské Hradiště

Na zápas s novou výstrojí

Jedním z těch, kteří si v neděli díky Nadaci Děti - kultura - sport odnesli šek v...

4. 10. 2009
Hádky o peníze z loterií pokračují

Zlínský kraj

Hádky o peníze z loterií pokračují

Lidovečtí poslanci pokračuji ve válce proti hazardu. Dokonce toto téma označili jako jednu ze svých priorit. Přitom...

3. 10. 2009
Neziskovkám hrozí, 
že budou bez peněz

Zlínský kraj

Neziskovkám hrozí, že budou bez peněz

Množství neziskových organizací nejen ze Zlínského kraje zatajilo koncem minulého týdne dech. Při projednávání Janotova úsporného balíčku,...

28. 9. 2009
ERWIN: Likvidace firmy byla přímým výsledkem úsilí převzít CZAW

Kunovice

ERWIN: Likvidace firmy byla přímým výsledkem úsilí převzít CZAW

Dění kolem výrobce sportovních letadel, společnosti Czech Aircraft Work, stále hýbe zájmem veřejnosti. Exkluzivní rozhovor s dlouholetým...

27. 9. 2009

Související

Uherské Hradiště

Nadace SYNOT - dva miliony pro školství Zlínského kraje!

Oblast školství a zájmové činnosti ve Zlínském kraji získala díky Nadaci SYNOT ve čtvrtek téměř dva miliony...

Zlínský kraj

Krajský výbor jednohlasně: Navyšte dotace pro kulturu na dvojnásobek!

Kultura ve Zlínském kraji potřebuje více peněz. Proto krajský Výbor pro nevládní organizace a neziskový sektor jednohlasně...

Zlínský kraj

Nadace navyšuje kulturní grant o další milion

Především na podporu rozvoje lidové kultury a dalších kulturních a folklorních projektů Zlínského kraje je zaměřen kulturní...

Praha, Slovácko

Senát podpořil lidové písničky, schválil folklorní novelu autorského zákona

Další důležitý krok má za sebou novela autorského zákona, která má osvobodit folkloristy od autorských poplatků i...

TOPlist