FacebookYoutubeInstagram

Tři pokojíčky a stovky predátorů

Slovácko Zajímavosti 27. 2. 2020
Tři pokojíčky a stovky predátorů

Tomáš Klus hraje ve videoklipu "Je doma máma," nechutného predátora...

Foto: filmový štáb

Jste si jisti, že vaše dítě také neuvízlo „v síti“?

Milé maminky a tátové. Vzhledem k tomu, že se děti stávají daleko dříve, než je povoleno uživateli sociálních sítí, mohou se stát oběťmi virtuálních zločinců a predátorů, kteří zneužívají jejich naivitu a bezbrannost.

Snímek Víta Klusáka a Barbory Chalupové, by měli povinně zhlédnout všechny „náctileté“ děti a jejich rodiče. Ještě před svou premiérou působil solidní poprask. Popisuje totiž příběh, v němž tři dospělé herečky hrají dvanáctileté dívky, které čelí na internetu sexuálním predátorům. Alarmující je, že během pouhých 10 dnů čelily tři hlavní internetové hrdinky 2 458 potenciálním sexuálním predátorům! Radikální experiment tak upozornil a otevřel tabuizované téma zneužívání dětí na internetu. Film podporuje a dokresluje „pedofilně laděný“ videoklip „Je doma máma“ Tomáš Kluse.

„Tři dospělé herečky s dětskými rysy se vydávají na sociální sítě, aby v přímém přenosu prožily zkušenost dvanáctiletých dívek online. Ve věrných kopiích dětských pokojů chatují a skypují s muži, kteří je na netu aktivně vyhledali a oslovili. I když jim herečky hned řekly, že jim ještě nebylo 12 let, přesto po nich drtivá většina mužů vyžaduje svlékání před kamerou nebo jim posílají fotografie penisů a odkazy na porno. Děti jsou dokonce vystaveny vydírání,“ upozorňují autoři na problém, před kterým leckdo zavíral oči. Predátorské taktiky se postupně obracejí proti svým strůjcům, kdy se z lovců stávají oběti svých „choutek“.

Snímek má dvě podoby, jednu s delší metráží pro diváky od 15 let a druhou, kratší, s možností návštěvy už od 12 let. A vzhledem k tomu, že statistika říká, že se děti rodičům z z velké většiny se svým „virtuálním“ trápením nesvěří, doporučujeme dokument shlédnout. Může být upozorněním a varováním před tím, co se v České republice běžně děje a může se týkat i vašeho dítěte.

Autor: IVA PAŠKOVÁ

Vaše názory

Neobyčejné vzpomínky seniorů

Uherské Hradiště

Neobyčejné vzpomínky seniorů

Portréty pamětníků z moravsko-slovenského pomezí jsou až do konce letošního února k vidění v Uherskohradišťské nemocnici. Výstava...

24. 2. 2020
Kdo dostane Slováckého Oskara?

Uherské Hradiště

Kdo dostane Slováckého Oskara?

Která inscenace z loňského roku je nejpopulárnější? A co herci? Kdo z nich předvedl nejlepší výkony? Už...

18. 2. 2020
Dobrá zpráva. Hejtmanství podpoří památník Jana Pavla II., stát bude v Tupesích

Tupesy

Dobrá zpráva. Hejtmanství podpoří památník Jana Pavla II., stát bude v Tupesích

Památník Jana Pavla II., který vyroste v Tupesích, finančně podpoří Zlínský kraj. Na obecní účet přiteče půl...

13. 2. 2020
Bývalá místostarostka šéfuje sociálním službám

Slovácko

Bývalá místostarostka šéfuje sociálním službám

Dvouměsíční „bezvládí“ skončilo, Sociální služby Uherské Hradiště mají nového šéfa. Do ředitelského křesla usedla Marie Fremlová, bývalá...

10. 2. 2020
TOPlist