FacebookYoutubeInstagram

Uherský Brod zažije chlapský sport - timbersports

Slovácko Zajímavosti 29. 5. 2019
Uherský Brod zažije chlapský sport - timbersports
Foto: ilustrační foto

Czech Cup Uherský Brod v populárním dřevorubeckém sportu zavítá již po několikáté do Uherského Brodu, a sice do sportovního areálu sokolského stadionu. Tentokrát to však bude ostrý závod o postupové body na MČR. Závod proběhne v sobotu 8. června 2019 od 15.00. V sobotu nastoupí jak ostřílení šampioni, tak sportovci, kteří s timbersportem začínají. Ti se sjedou z celé ČR a nebudou chybět ani členové národního týmu v čele s Martinem Komárkem. Jako silné zpestření programu pořadatelé zařadili štafetu národního týmu, právě v níž Češi patří mezi nejlepší evropská družstva. To také dokázali v roce 2016, kdy se s USA rvali o bronz na MS. 

Sportovci budou soutěžit ve čtyřech disciplínách, a to v přesekávání kmene na stojato - Standing Chop, přesekávání kmene na ležato - Underhand Chop, řezání motorovou pilou - Stihl Stock Saw a řezání ruční pilou - Single Buck. Závodník dle pořadí v disciplíně sbírá body a rozhodují setiny vteřin. Dle umístění v závodu dostává také body pro postup na MČR, kam jde pouze 12 nejlepších z celkově 34 účastníků České série.

Další dvě disciplíny, řezání pilou s velkým výkonem - Hot Saw (více jak 70PS) a přesekávání ve výšce - Spring Board, předvede vicemistr světa Martin Komárek.

Závod proběhne na speciální stagei se zastřešním a závodníci si nejen rozdělí poháry, ale i ceny v hodnotě přes 50 000 Kč. Celkově náklady závodu šplhají k částce 180 000 Kč.

V celém dnu budou, vedle hlavního závodu, také probíhat  soutěže pro diváky, a to jak pro malé, tak velké. Součástí dřevorubeckých klání bude i premiérový závod Výzvy kdo s koho 2019 o Mistra Bílokarpatska v řezání ruční pilou. Nebude chybět ani ukázka dřevosochání motorovou pilou.

„Chceme dostat náš timbersport do všech koutů naší krásné republiky a i když je to ode mne z jižních Čech daleko, těším se. Musím zároveň poděkovat Jirkovi Gračkovi, který nás již několikrát podpořil. Nebýt jeho úsilí, tak nepřijedu.  Věřím, že si toho diváci budou vážit a najdou se skvělí fanoušci, co poženou naše kluky k dobrým výkonnům. Myslím, že atmosféra bude super, a já osobně se těším,“ dodal Martin Komárek.

Autor: vrt

Vaše názory

Běžím s Květošem

Uherské Hradiště

Běžím s Květošem

Květoslav Tichavský byl dlouholetým místostarostou a starostou města Uherské Hradiště, ale také významným atletickým funkcionářem a vášnivým...

27. 5. 2019
Eva Blahová s mladými výtvarníky oplete město

Uherské Hradiště

Eva Blahová s mladými výtvarníky oplete město

Hradišťská rodačka, scénografka a kostýmní výtvarnice Eva Blahová se v posledních letech zaměřuje na tvorbu pletených soch...

22. 5. 2019
Ocenění pro Davida Zimčíka

Praha

Ocenění pro Davida Zimčíka

Český národní registr dárců dřeně ocenil 33 dárců z celé republiky, díky kterým dostali v minulém roce...

22. 5. 2019
Mařatice jsou jedinečnou symbiózou dvou vinohradnických světů

Mařatice

Mařatice jsou jedinečnou symbiózou dvou vinohradnických světů

Místní patriot, architekt a vinař Vladimír Graca zná sklepy v Mařaticích jako své boty. Již dlouhé roky...

20. 5. 2019
TOPlist