FacebookYoutubeInstagram

Vesnici roku vyhlásí na festivalu Písní a tancem

Luhačovice Zajímavosti 11. 9. 2017
Vesnici roku vyhlásí na festivalu Písní a tancem

Dva dny se bude v Luhačovicích tančit a zpívat.

Foto: archiv festivalu

Na kolonádě se bude zpívat a tančit

Jakmile podzim začne barvit listí, do Luhačovic se už čtvrt století sjíždí mladí folkloristé na festival Písní a tancem. Kromě tuzemských souborů Děcka z Buchlovic nebo Vizovjánek, Malé Zálesí Luhačovice nebo souboru Leluja z Provodova a Řetechova se letos představí hosté z německého Rudolstadtu, polského Krobi a slovenské Limbory Prečín.

Úvodní den akce bude patřit jako obvykle zahájení s vystoupením souborů v Pozlovicích, sobota a neděle pak nabídnou návštěvníkům řadu programů, komponovaných pořadů, včetně velkolepého řemeslného jarmarku či vyhlášení Vesnice roku.

Nebudou chybět festivalové průvody souborů. Součástí druhého dne festivalu bude také tentokrát představení finalistů soutěže Vesnice roku a vyhlášení vítězů. „Dá se tak předpokládat, že jako v předchozích letech do Luhačovic dorazí desítky občanů z obcí, které se o titul Vesnice roku 2017 budou ucházet, aby svou obec fanděním podpořili. Soutěži bude věnována i doprovodná výstava v hale Vincentka,“ uvedla starostka Luhačovic Marie Semelová.

Právě v souvislosti se soutěží Vesnice roku bylo vybráno téma sobotního komponovaného pásma. Přes den se koná i jarmark a prezentace obcí. V každé obci byli řemeslníci a dochovaly se i s nimi spojené zvyky. Proto bude i komponované pásmo na počest Vesnice roku inspirované řemesly.

V neděli festival nabídne po dopolední mši svaté Folklorní hry před kinem Elektra a festivalový průvod od pošty k hlavnímu pódiu na Lázeňském náměstí, který uzavře komponované pásmo Voda, voda, voděnka. Atmosféru festivalu, který je celý přístupný zdarma, obvykle umocňuje příjemné počasí babího léta. Pokud by tomu tak letos nebylo, organizátoři jsou připraveni přesunout hlavní venkovní programy do Městského domu kultury Elektra.

Autor: IVA

Vaše názory

Hotel mě doslova ohromil

Zlínský kraj

Hotel mě doslova ohromil

Kmotrem nového Grandhotelu Tatra se stal herec Miroslav Donutil, kterého s Velkými Karlovicemi pojí jeho role doktora...

9. 9. 2017
Slavnosti mě stále nabíjí

Uherské Hradiště

Slavnosti mě stále nabíjí

Rozhovor s Antonínem Machem, ředitelem Klubu kultury v Uherském Hradišti, hlavním pořadatelem Slováckých slavností vína a otevřených...

5. 9. 2017
Dušek a spol. ve Zlíně. Natáčí se Úsměvy smutných mužů

Zlín

Dušek a spol. ve Zlíně. Natáčí se Úsměvy smutných mužů

Filmový štáb snímku Úsměvy smutných mužů se během prvního zářijových dnů zabydlel ve Zlíně. Ve vybraných lokacích...

3. 9. 2017
V mrakodrapu je výstava o historii i současnosti tísňové linky 158

Zlínský kraj

V mrakodrapu je výstava o historii i současnosti tísňové linky 158

V letošním roce si Krajské ředitelství policie Zlínského kraje připomíná 45. výročí založení linky tísňového volání 158....

2. 9. 2017
TOPlist