FacebookYoutubeInstagram

Vinohradská je vinařským „Václavákem“

Uherské Hradiště Zajímavosti 16. 9. 2018
Vinohradská je vinařským „Václavákem“

Michal Hon, nový šef MESITu, s personálním ředitelem Janem Šebkem Cholewou (vpravo) degustovali ve Vinohradské ulici slovácká vína.

Foto: sal

Největší uherskohradišťský zaměstnavatel, skupina MESIT, má za sebou šedesát šest let působení v srdci Slovácka. Letos poprvé se však rozhodli noví majitelé podpořit Putování Vinohradskou ulicí. „Uvědomujeme si, že máme k městu, ve kterém působíme, zodpovědnost, proto podporujeme aktivity, které se ve městě konají. Proto jsme rádi přijali nabídku podpořit jednu z nejvýznamnějších akcí v Uherském Hradišti, v místě, které je nedaleko našeho výrobního areálu a naše firemní škola je jeho přímým sousedem,“ naráží na blízkost Vinohradské ulice a mařatického areálu personální ředitel celého holdingu Jan Šebek Cholewa, který se stal také průvodcem zástupců nového majitele na Slavnostech vína a ve Vinohradské ulici.
Splnilo partnerství Putování Vinohradskou ulicí vaše představy?

Určitě ano. Vinohradská ulice je doslova „Václavákem“ Slavností vína a my jsme se při putování touto ulicí potkali s řadou našich zaměstnanců a byla příležitost si s nimi neformálně povykládat.

Předseda představenstva Michal Hon, kterého jste provázel, je z Prahy. Jak se mu atmosféra slavností i Vinohradské ulice líbila?

Michal Hon je skutečně z Prahy, ale ke Slovácku má vztah a má tady i rodinné kořeny. Dokonce mi říkal, že má z dětství fotografii v kroji. (smích) Myslím ale, že byl přesto překvapen počtem lidí a atmosférou. Především mladí lidé v krojích na něj museli udělat dojem. I mě fascinuje, jak především mladí používají kroj jako přirozenou součást svého života a umí se v něm bavit.

Slavnosti vína jsou i největší přehlídkou regionálních vinařů. Který vinař to u vás vyhrál?

Těžká odpověď. Těch vín a vinařů byla skutečně velká spousta, zvláště když se při tom bavíte s lidmi a nesoustředíte se jen na víno. Já jsem ale spíše příznivec folklorních tradic než vína. K hodnocení vína slouží spíše asi košty vín. Já jsem se ale celý den bavil skvěle.

Začátek září je také burčákovou sezónou. Říká se, že každý člověk by během ní měl vyměnit krev za burčák, tzn. vypít tolik burčáku, kolik má v těle krve. Jak se vám daří toto nepsané pravidlo plnit?

To pravidlo znám, ale vzhledem k mé váze, která v posledních týdnech povážlivě roste (smích), se to množství burčáku, který bych měl vypít, zvyšuje. Proto budu asi spíše přemýšlet, jak snížit váhu, a až pak se srovnávat s tímto pravidlem. Burčáková sezóna je teprve na startu, tak se mě zeptejte na jejím konci, jestli se mi toto pravidlo podařilo splnit. (smích)

Autor: PR

Vaše názory

Komise prošmejdila Dolní Němčí

Dolní Němčí

Komise prošmejdila Dolní Němčí

Jako japonští turisté, kteří v rychlém tempu obdivují krásy Česka, si musejí připadat členové hodnotitelské komise, kteří...

12. 9. 2018
Dnes to je 17 let od tragédie v USA

Slovácko

Dnes to je 17 let od tragédie v USA

Odkrývat tajemství a psát o něčem takovém je jako chodit po velmi tenkém ledě. Najde se jistě...

11. 9. 2018
Herec David Vaculík čeká třetího potomka

Jankovice

Herec David Vaculík čeká třetího potomka

Jindra a Maruška - to jsou jména dvou dětí herce Davida Vaculíka, jenž po prázdninách kolegy v...

9. 9. 2018
Slavnosti jsou jako obraz, který stále maluju

Uherské Hradiště

Slavnosti jsou jako obraz, který stále maluju

Rozhovor s Antonínem Machem, ředitelem Klubu kultury, který je hlavním pořadatelem Slováckých slavností vína a otevřených...

7. 9. 2018
TOPlist