FacebookYoutubeInstagram

Východní Morava ukáže kouzlo rozmanitosti

Brno Zajímavosti 17. 1. 2018
Východní Morava ukáže kouzlo rozmanitosti
Foto: Dana Daňová

Veletrhy s nabídkami produktů cestovního ruchu, turistických lokalit a zážitků se rozbíhá letošní turistická sezona. První akcí tohoto roku byl veletrh Ferienmesse Wien v hlavním městě Rakouska. Hned další je největší tuzemský veletrh cestovního ruchu Regiontour a GO 2018, který se uskuteční 18. - 21. ledna 2018 na výstavišti v Brně. K prezentaci kraje na tomto veletrhu zajistila Centrála cestovního ruchu Východní Moravy výstavní plochu 50 m2 s dvanácti pulty, na kterých se představí se svými nabídkami turistické oblasti Kroměřížsko, Slovácko, Valašsko, Zlínsko a Luhačovicko.

Veletržní prezentace akcentuje kouzlo rozmanitosti, které k této části ČR neodmyslitelně patří.  Region nabídne široké spektrum možností pro trávení volného času na kole, pěšky, na lodi, na koni, ale i relaxaci v lázních a wellness resortech. K tomu patří pozvánky na folklorní slavnosti a festivaly, putování za skvělým jídlem a pitím ať už na gastrofestivaly, či do vyhlášených resortů.

Jedinečné zážitky při plavbě, ale i bezpečné výlety po krásné cyklostezce nabízí vodní cesta Baťův kanál, která v tomto roce oslaví 80. leté výročí. Své kouzlo návštěvníkům odhalí malebné pohoří Chřiby, tajemné a mystikou „žitkovských bohyní“ obestřené Bílé Karpaty. K dispozici budou mapy a brožurky lákající na letní i zimní radovánky, ale i nově vydaný souhrnný přehled rozhleden a vyhlídkových míst. V letošním roce bude ve stánku umístěna velkoplošná obrazovka, na níž poběží smyčka s filmovými záběry atraktivních míst kraje.

Nebude scházet nabídka nejvíce navštěvovaných míst Zlínského kraje – funkcionalistického Zlína a jeho romantické zoo, Valašského muzea v přírodě z Rožnova pod Radhoštěm, komplexu Skanzen v obci Modrá u Velehradu, či Kroměříže s památkami UNESCO.

Tradičně dobrou atmosféru na stánku Východní Moravy podpoří cimbálová muzika i ochutnávky regionálních produktů ze všech koutů kraje – slovácké koláčky a víno, valašské frgály, vizovická slivovice, sýry od farmářů z Bílých Karpat či tradiční moravské klobásy. To mimo jiné souvisí i s novinkami v nabídce agroturistiky a venkovské turistiky.

A uspokojeni budou i milovníci prvorepublikové noblesy a elegance – na stánku se budou pohybovat hostesky jakoby vystřižené z předválečných žurnálů.

Autor: vm

Vaše názory

Za Street69 vyráží Marta s Honzou klidně na druhý konec republiky

Uherský Brod

Za Street69 vyráží Marta s Honzou klidně na druhý konec republiky

Stalo se již tradicí, že v rámci adventních trhů v Uherském Brodě vystupuje také oblíbená domácí kapela...

27. 12. 2017
Vánoční příběh Ivany Vaculíkové z VIAIVA

Nivnice

Vánoční příběh Ivany Vaculíkové z VIAIVA

Víte, kolik rodin v regionu je kvůli nemoci v nouzi? Kolik nemocných seniorů se potácí pod hranicí...

23. 12. 2017
Šlapání v plném proudu

Kunovice

Šlapání v plném proudu

Každou směnu našlapou něco kolem deseti kilometrů. A to přitom prakticky stojí na místě. Řeč je o...

20. 12. 2017
Darujte kulturní delikatesu

Darujte kulturní delikatesu

Máte-li chuť poslat po Ježíškovi neobvyklý zážitek a nechcete své blízké zaplavovat materiálními statky, jídlem či dobrým...

18. 12. 2017
TOPlist