Inzerce
FacebookYoutubeInstagram

Z natáčení bolí hlavně nohy!

hrad Buchlov Zajímavosti 23. 12. 2016
Z natáčení bolí hlavně nohy!

Pavel Šupka, muž mnoha tváří.

Foto: archiv muzikanta

I když ho už dvacet let znají všichni studenti Střední školy průmyslové, zdravotní a hotelové v Uherském Hradišti nebo početný zástup příznivců cimbálové muziky Kunovjan, o letošních Vánocích bude k nepoznání. U profesora a kontráše Pavla Šupky se totiž opět projevil introvertní exhibicionismus a společně s rodinnými příslušníky vyrazil na filmový casting do Buchlovic. Nakonec jako jediný měl štěstí!

"Zbytek rodiny to vzal dobře. Děti mě chtěly zabít, ale když jsem jim slíbil jako kompenzaci, že na týden odjedu s manželkou na dovolenou a ony si mohou dělat doma, co chtějí, brzy se uklidnily!" říká Pavel Šupka z Mařatic, kterého o druhém svátku vánočním (ČT1 - pondělí 26. 12., 20.00) uvidíte ve slovenské pohádce Zázračný nos jako debatujícího měšťana v přítomnosti princezny na hradě Buchlov.

Nosíš v sobě nějaké ochotnické geny?

Nejsem si jist, ale vzhledem k tomu, že mí rodiče po celý život hráli pro hradišťskou veřejnost úspěšně role šikovné zdravotní sestry a ochotného mistra zednického, pak tedy ano.

Co jsi říkal na roli, kterou ti nabídli?

Od dětství jsem chtěl být - jako ostatně mnozí chlapci v té době - Vinnetouem, Old Shatterhandem, nebo alespoň Majorem Zemanem. Prostě pohádky, to je moje. Pan z castingu mi oznámil po telefonu, že budu "obyvateľom kaštiela". To mě poněkud vyvedlo z rovnováhy, neboť jsem očekával film z Divokého západu. Na druhou stranu, stát se na chvíli majetným měšťanem, který rozverně konverzuje s mladou dvojicí skorošlechticů jako kulisa dramatické scény s princeznou, bylo docela zábavné.

Kolik času jsi trávil na place?

Při natáčení našeho výstupu asi půl dne, filmový štáb byl milý a pan režisér laskavý. Nedělám si však iluze, své účinkování odhaduji v budoucím filmu na cca 1,5 vteřiny, zády ke kameře. Na rozdíl od malebných žebráků, kovářů, pradlen či pijanů v hospodě, kteří byli žádaní mnohem více.

Díky roly jsi měl vlasy zase po ramena...

Ano, narážíš jistě na fakt, že v rámci role jsem obdržel bujnou kštici. Super, vidím výhodu zejména v zimních měsících při jejich použití místo tradičního kulicha a pak zejména na koncertech hardrockových kapel, kde konečně zapadnu. Jinak též mohu své ženě připomínat hlavního hrdinu filmu Vévodkyně herce Ralpha Fiennése, takže v sobotu dostanu na oběd o půl porce navíc.

S kým známým ses na place setkal?

V roli princezny s Kristínou Kanátovou, v dalších rolích se na Buchlově objevili Oldřich Navrátil a Miroslav Donutil mladší.

Co sis z natáčení odnesl do života?

Že herec je především člověk, který musí mít velké nadání, odvahu nést svůj obličej "na cizím těle" na veřejnost a trpělivost při plnění režisérových pokynů. A pro kompars, že natáčení stojí hlavně čas, čas a zase čas a bolí z toho nohy.

Využiješ nové poznatky i v životních rolích primáše nebo profesora?

Ano, jistě, budu předstírat mnohem lépe, že cimbálovka je vlastně druh metalu a že škola je svým způsobem nejlepším místem, kde může mládež strávit svůj čas.

Na Štěpána budeš viděn na televizní obrazovce. Budou ty letošní Vánoce pro tebe jiné?

Ano, ohromení svých příbuzných využiji k vysvětlení, že mé časté absence doma jsou způsobeny časově náročným účinkováním v hollywoodských střílečkách.

Nechal by sis kvůli premiéře utéct i tradiční štěpánskou?

To jistě ne, na štěpánské s Kunovjanem bude více živé legrace, na kterou se vždy těším. A na rozdíl od filmu se nedá opakovat. Tož dojděte!

Autor: Pavel PAŠKA

Vaše názory

Regionální dárky na poslední chvíli

Slovácko

Regionální dárky na poslední chvíli

Pokud nechcete darovat jen materiální statky, jídlo, nebo dobré pití a máte chuť poslat po Ježíškovi neobvyklý...

21. 12. 2016
Cédéčko Franty Uhra jako vánoční dárek od DOBRÉHO DNE

Slovácko

Cédéčko Franty Uhra jako vánoční dárek od DOBRÉHO DNE

Lidový vypravěč, zpěvák, moderátor, imitátor Franta Uher se rozhodl obdarovat čtenáře DOBRÉHO DNE. Pokud si předplatíte slovácký...

19. 12. 2016
Česká MISS s novou tváří

Uherské Hradiště

Česká MISS s novou tváří

Česká MISS, nejprestižnější soutěž krásy v České republice, změnila majitele. Po dvou letech přešlapávání na místě se...

18. 12. 2016
Osudná SMS jí obrátila život naruby. Poprvé se bude vdávat!

Uherské Hradiště

Osudná SMS jí obrátila život naruby. Poprvé se bude vdávat!

S Alžbětou Kynclovou se život zrovna nemazlil. Jako absolventka JAMU nastoupila do divadla Polárka v Brně, po...

6. 12. 2016
TOPlist