FacebookYoutubeInstagram

Za Johna Lennona získala zlatý pohár!

Kroměříž Zajímavosti 8. 4. 2019
Za Johna Lennona získala zlatý pohár!

Zlatá Natálie Boorová, Marek Mráz a bronzová Kateřina Hubáčková.

Foto: Blanka Kupová

Úžasný úspěch se šarišským cupcakesem s čokoládovou mascarponovou pěnou

Již poosmé se v březnu sjeli do Kroměříže mladí gastronomové z tuzemska i zahraničí, aby se zúčastnili mezinárodní soutěže Gastro Kroměříž 2019. Mimo soutěžících z hostitelské České republiky se do klání zapojili studenti ze Slovenska, Polska a Itálie.

Soutěžilo se ve čtyřech odborně zaměřených kategoriích: kuchař, cukrář, barista a sommeliér. Mladí odborníci museli dodržet obecné zadání a časový limit na přípravu pokrmu či nápoje. Během nedlouhé doby se společenský sál naplnil vůněmi a pochutiny vznikaly účastníkům doslova pod rukama. A právě šikovnost svých rukou potvrdili výborně připravení žáci reprezentující Střední školu průmyslovou, hotelovou a zdravotnickou Uherské Hradiště.

Mezi cukráři neměla konkurenci žákyně 1. ročníku Natálie Boorová. Na téma Svět kolem nás - John Lennon vyrobila šarišský cupcakes s čokoládovou mascarponovou pěnou a mimo vítězství ve své kategorii získala také celkové 1. místo se zlatou medailí a zlatým pohárem.

„Je to nebývalé, věděla jsem, že je Natálie moc šikovná a precizní, ale až takový úspěch jsem nečekala. Tím spíš, že se jedná teprve o žákyni prvního ročníku,“ neskrývala svoji radost Věra Matušková, pod jejímž vedením se dívka na soutěž připravovala.

Úspěšní byli ale i další dva žáci. Kateřina Hubáčková z 3. ročníku skončila na třetím místě mezi kuchaři, když vytvořila úžasný pokrm - kuřecí váleček s pažitkou a parmazánem, špenátovou raviolu s ricottou a kuřecími kousky na šafránu, kukuřičné pyré a prach z červené řepy. Marek Mráz z 2. ročníku připravil lahodné espresso macchiato, espresso a cappuccino a mezi baristy obsadil deváté místo.

Autor: kul
Inzerce

Vaše názory

Dan Nekonečný: Vychutnávejte každý den, jako by byl poslední

Boršice

Dan Nekonečný: Vychutnávejte každý den, jako by byl poslední

Před patnácti lety vystoupil v areálu vinárny Sovín v Boršicích muž, jehož image a charisma jsou stejně...

1. 4. 2019
V Academic School vyučují cizí jazyky rodilí mluvčí

Uherské Hradiště

V Academic School vyučují cizí jazyky rodilí mluvčí

Příští týden, ve čtvrtek 4. dubna, se od 14.30 do 17.30 uskuteční v Academic School Uherské Hradiště...

25. 3. 2019
Vyšel jarní Malovaný kraj

Slovácko

Vyšel jarní Malovaný kraj

Na titulní straně obálky tohoto národopisného a vlastivědného časopisu Slovácka je jarní motiv z Vyškovce na Kopanicích....

24. 3. 2019
Divadelní ceny ovládl Kříž u potoka

Uherské Hradiště

Divadelní ceny ovládl Kříž u potoka

Jako každoročně se na plese Slováckého divadla rozdávaly divácké ceny Slovácký Oskar a ceny odborné poroty Největší...

7. 3. 2019
TOPlist