FacebookYoutubeInstagram

Ambulance se plní, nemocnice navyšuje počty operací

Uherské Hradiště Zprávy 13. 5. 2020
Ambulance se plní, nemocnice navyšuje počty operací

Uherskohradišťská nemocnice se vrací do obvyklého rytmu i v případě operací.

Foto: ilustr. web

Uherskohradišťská nemocnice se velmi zvolna vrací do starých kolejí. I když návrat k běžnému provozu nejspíš potrvá ještě několik měsíců, prvním signálem je postupné obnovování plánované péče. Pacienti se už opět objednávají do ambulancí. Stále však zůstávají v platnosti některá opatření v boji proti pandemii koronaviru.

„Ve všech čtyřech nemocnicích začínáme postupně otevírat ambulance a zvyšujeme počet výkonů na sálech, takže se rozběhnou i plánované operace,“ potvrdil Radomír Maráček, předseda představenstva nemocnic Zlínského kraje. „Jen žádáme pacienty s chronickými zdravotními potížemi, aby do nemocnic nejprve zavolali a domluvili se s lékaři, kdy přijít na vyšetření. Lépe tak zabráníme kumulaci většího počtu osob na jednom místě, což je za současné situace stále nežádoucí,“ dodal Maráček.

Lidé přicházející do nemocničního areálu musí i nadále procházet kontrolou na třídících místech, před nástupem k plánovaným operacím se podrobí testu na onemocnění COVID-19.

Uherskohradišťská nemocnice se i nadále soustředí na péči o pacienty, u kterých se prokázal koronavir a vyžadují hospitalizaci na nemocničním lůžku. „Aktuálně jich u nás máme pět, z toho jeden pacient je ve vážném stavu na lůžku intenzivní péče s podporou dýchání,“ prozradil Egon Havrlant, mluvčí nemocnice. „Ale už postupně rozjíždíme i ambulance a operativu v rámci plánované péče. Ambulantní pacienti se nemají čeho obávat, nemocní s covid jsou izolováni a soustředěni na infekčních a anesteziologicko-resuscitačních lůžkách,“ ubezpečil Petr Sládek, ředitel Uherskohradišťské nemocnice.

S neakutními zdravotními potížemi je podle něj lepší se před návštěvou konkrétní ambulance telefonicky objednat, kontakty jsou na webových stránkách špitálu u jednotlivých oddělení. „Lidé byli v uplynulých týdnech ukáznění a do nemocnic nepřicházeli, pokud neměli akutní problém. Urgentní příjem i pohotovosti fungují nepřetržitě, takže v případech, kdy se cítili dobře nebo měli úraz, tak u nás pomoc našli. Bohužel se ale mohlo stát, že někteří pacienti odkládali z obavy návštěvu nemocnic a jejich stav se zhoršil. Do ambulancí by se tak měli objednat mezi prvními,“ doporučuje Maráček, podle kterého se naplno nemocnice rozjedou až za několik měsíců. „Ještě stále nefungují školy, takže řada zaměstnanců zůstane doma. Plného provozu tak nejsme schopni. A navíc začnou letní prázdniny, kdy je provoz v nemocnicích každoročně omezený. Předpokládáme tedy, že do starých kolejí se vrátíme od září,“ je přesvědčený Maráček.

Autor: ceh
Inzerce

Vaše názory

Numismatici slaví 50, vydají pamětní medaili

Uherské Hradiště

Numismatici slaví 50, vydají pamětní medaili

Numismatici z Uherského Hradiště slaví 50 let! Členové pobočky České numismatické společnosti, která je jedinou na Moravském...

13. 5. 2020
Nakazit se můžu i v obchodě, tvrdí nemocniční dobrovolník

Uherské Hradiště

Nakazit se můžu i v obchodě, tvrdí nemocniční dobrovolník

Když Uherskohradišťská nemocnice po vypuknutí pandemie koronaviru vyzývala dobrovolníky z řad vysokoškoláků „do zbraně“, nezaváhal. Je mu...

12. 5. 2020
Dochází voda. Kdo má štěstí, pere u babiček nebo kamarádů

Hradčovice

Dochází voda. Kdo má štěstí, pere u babiček nebo kamarádů

„Dochází vám vlastní zdroje a máte zájem o přípojku k obecnímu vodovodu? Musíme vás zklamat, do lokality,...

12. 5. 2020
Sirény zmlkly, šířily by paniku

Slovácko

Sirény zmlkly, šířily by paniku

Taky vás minulou středu překvapilo v pravé poledne nezvyklé ticho? Každou první středu v měsíci se vždy...

12. 5. 2020
TOPlist