FacebookYoutubeInstagram

Anketa asi nic nezmění, na poštu stále jen o dovolené

Uherské Hradiště Zprávy 15. 5. 2015
Anketa asi nic nezmění, na poštu stále jen o dovolené

Vyzvednout si na poště doručený dopis nebo balík, to je pro většinu lidí rutina. Jenže obyvatelům Míkovic, městské části Uherského Hradiště, pokaždé tuhne krev v žilách. Doručovací poštu totiž mají v Kunovicích, což jim způsobuje velké problémy. Jejich jedinou nadějí je změna PSČ, o kterou už radnice usiluje.

Kde je zakopaný pes? V nevyhovující otevírací době. Pošta v Kunovicích zvedá oponu pouze v pracovních dnech od 8 do 17 hodin, v sobotu je zavřeno. „Kdo chodí do práce, nemá šanci se na poštu dostat,“ shoduje se většina obyvatel Míkovic. A tak není divu, že kritických připomínek ke službám pošty v Kunovicích přibývá jako hub po dešti. „O problému víme, kritiku naprosto chápu. Vždyť spousta lidí si kvůli převzetí doporučených zásilek a balíků musí vzít volno nebo dovolenou, což je absurdní,“ říká Stanislav Blaha, starosta Uherského Hradiště. Problémy měli podle něj i podnikatelé. „Poštovní směrovací číslo pošty Kunovice v mnoha případech mění adresu na daňových dokladech z Uherské Hradiště-Míkovice na Kunovice,“ vysvětlil Blaha, který připomínky obyvatel registruje už delší dobu. Když je město tlumočilo České poště, žádná odezva nepřišla. Otevírací doba zůstala stejná.

A tak radnice „přitvrdila“. V Míkovicích provedla anketu, ve které oslovila všech 704 obyvatel starších osmnácti let. Z výsledků je zřejmé, že lidé touží po změně PSČ, respektive změně pobočky doručovací pošty. „Anketní leták nám vrátilo 403 lidí, což je bezmála 58 procent oprávněných voličů. Více než dvaašedesát procent souhlasilo se změnou pošty,“ prozradil Jan Pášma, tiskový mluvčí uherskohradišťské radnice. Hlas lidu poslouží jako podklad pro oficiální žádost města o změnu PSČ. Jestli padne na úrodnou půdu, to už záleží jen na České poště. „Je jasné, že nikdy nevyhovíme všem. Každý má své potřeby a vlastní organizaci času. Česká pošta proto nabízí možnost využití i jiných provozoven s otevírací dobou, třeba v místě pracoviště zákazníka, které si může kdokoliv a kdykoliv zvolit při změně ukládací pošty. Změna může být trvalá nebo jednorázová na konkrétní zásilku,“ reagoval Matyáš Vitík, tiskový mluvčí státního podniku.

Případná změna PSČ obyvatelům nepřinese žádné starosti, nemění se občanský a řidičský průkaz ani pas.

Autor: PETR ČECH

Vaše názory

V Kněžpoli se nedokáží shodnout na místu, kde postavit dům pro seniory

Kněžpole

V Kněžpoli se nedokáží shodnout na místu, kde postavit dům pro seniory

Dům pro seniory v Kněžpoli stále zůstává jen na papíře. Zastupitelé totiž neposvětili ani druhé místo určené...

15. 5. 2015
Nepomuckému hrozí, že se naučí plavat

Osvětimany

Nepomuckému hrozí, že se naučí plavat

Osvětimany se pyšní sedmi kulturními památkami, dvě z 18. století už ale léta chátrají. Sochu sv. Jana...

15. 5. 2015
Gynekologie má nový stacionář

Uherské Hradiště

Gynekologie má nový stacionář

Ženy, které podstupují malé gynekologické zákroky, stráví v Uherskohradišťské nemocnici už pouze sedm hodin. Porodnicko-gynekologické oddělení totiž...

14. 5. 2015
Salajka stojí v památkové zóně, ale chráněná není. Půjde k zemi

Veselí nad Moravou

Salajka stojí v památkové zóně, ale chráněná není. Půjde k zemi

Veselští zastupitelé rozhodli o demolici jedné ze tří budov, které se do městského majetku vrátily po ukončení...

14. 5. 2015
TOPlist