FacebookYoutubeInstagram

„Anonym volal po zásahu. Ozbrojený muž drží v domku rukojmí!“

Uherskobrodsko Zprávy 14. 1. 2020
„Anonym volal po zásahu. Ozbrojený muž drží v domku rukojmí!“
Foto: ilustr. web

Hradišťská kriminálka uvolnila informace k zásahu, který uskutečnila loni na Štědrý den v jedné z obcí na Brodsku. Policisté šli do akce na základě anonymu, který 24. prosince večer oznámil, že se v jednom z domů skrývá muž ozbrojený několika střelnými zbraněmi. Anonym dále poznamenal, že v domě nedobrovolně pobývá i jedna žena a po pozemku pobíhá velký pes. Jak se ukázalo, až na zprávu o rukojmí bylo oznámení pravdivé.

„Bezprostředně po telefonátu jsme začali jednat. Vzhledem k tomu, že se jednalo o nebezpečného a ozbrojeného pachatele, vydalo se na místo hned několik hlídek z Uherského Brodu, Bojkovic a také ze zlínského pohotovostně eskortního oddělení. Na místo přijel také psovod, celé akci pak velel důstojník z Uherského Hradiště,“ popisuje policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Policisté, kteří v tichosti obklíčili dům, bleskově zasáhli ve chvíli, kdy muž vyšel na dvůr. „Zadrženým byl devětadvacetiletý recidivista z Novojičínska, který už má za sebou trestní minulost majetkového i násilného charakteru. V domku se skrýval před dalším nástupem do vězení. Při osobní prohlídce jsme u něj nalezli krátkou střelnou zbraň. Další zbraň pak měl v domě. Žena, která tam byla s ním, uvedla, že zde pobývala dobrovolně. Uvnitř pak na policisty čekalo další překvapení. Nalezli totiž věci, které byly odcizeny po vloupání z domů a chat v Nivnici, Suché Lozi a v Bystřici pod Lopeníkem,“ upřesnila mluvčí Kyšnerová.

Zadržený byl v čase zásahu pod vlivem drog. Podle policejní mluvčí měl kvůli tomu snížený práh bolestivosti. „Byl velmi agresivní a nepředvídatelný. Do věznice putoval hned na Štěpána,“ shrnula Simona Kyšnerová.

Autor: ara

Vaše názory

Zloděj sebral z boudy motorku. Hrozí mu dva roky

Bojkovice

Zloděj sebral z boudy motorku. Hrozí mu dva roky

Bojkovičtí policisté řeší případ krádeže motocyklu ČZ 150. Z plechové boudy v okrajové části obce na Bojkovicku...

14. 1. 2020
Lidé jezdí dál zadarmo. Arriva schytá tučnou pokutu

Slovácko

Lidé jezdí dál zadarmo. Arriva schytá tučnou pokutu

Společnost Arriva vlaky, jejíž soupravy křižují od poloviny loňského prosince tratě mezi Starým Městem a Bojkovicemi, má...

13. 1. 2020
Pivovaru chybí 36 sudů

Uherský Brod

Pivovaru chybí 36 sudů

Brodská policie má na stole neobvyklý případ, od pátku 3. ledna řeší krádež celkem 36 kovových sudů,...

13. 1. 2020
Zamíří úředníci do banky? Město zaplatí 35 milionů

Uherské Hradiště

Zamíří úředníci do banky? Město zaplatí 35 milionů

Budovu Komerční banky koupí Uherské Hradiště! Za osiřelý objekt na Svatováclavské ulici s největší pravděpodobností vysází 35...

13. 1. 2020
TOPlist