FacebookYoutubeInstagram

Areál pro adrenalinové sporty i posilovna pod širým nebem

Bojkovice Zprávy 23. 8. 2016
Areál pro adrenalinové sporty i posilovna pod širým nebem

Autor skateparku Martin Rapant si pochvaluje betonový povrch, který není tak hlučný.

Foto: ara

Po nivnickém pumptracku, okruhu plném muld pro jezdce na kolech s odpruženými vidlicemi nebo koloběžkáře, je tady další adrenalinová novinka. V Bojkovicích se právě dokončuje skatepark doplněný o workoutové hřiště, bikepark a plochu s pevným sportovním nářadím pro menší děti. Všechny novinky naváží na fotbalové hřiště, které leží přímo pod novým areálem. Bojkovice tak na závěr prázdnin získají výjimečný sportovní areál. Jen několik kroků od fotbalového hřiště totiž leží i kurty na volejbal, tenis i kuželna. „Pevný termín pro otevření ještě nemáme, na každý pád chceme mít vše hotovo do konce srpna,“ říká Martin Rapant, šéf sdružení Ska-work, které si adrenalinový areál staví za finanční podpory města a několika sponzorů svépomocí.

Ska-work, což představuje zkratku pro skatepark a workout (posilovna pod širým nebem), je novou součástí TJ Bojkovice. Zájem o účast je velký, místní komunita vyznávající skateboarding, in-line bruslení, bike nebo jízdu na koloběžkách je početná. Pod křídly Ska-work je zatím devětadvacet členů.

„Novému oddílu TJ Bojkovice jsme poskytli řádově 350 tisíc korun na materiál,“ přibližuje starosta města Petr Viceník. Vedení radnice sehrálo také důležitou diplomatickou roli. Především jeho zásluhou uvolnila TJ potřebné pozemky. Město navíc pomohlo adrenalinovým sportovcům s nalezením projektanta, který pracoval s návrhem Martina Rapanta. „Samozřejmě podmínkou pro vše byl vznik nového oddílu. Město by jinak jen stěží mohlo uvolnit peníze neorganizované skupině,“ upřesnil Petr Viceník.

Surfování na betonu

Skatepark, workoutové hřiště, bikepark i prostory pro cvičení na nářadích pro malé vznikají v místech, kde byl ještě před rokem svah. Dnes ho nahradily terasy se zpevněnou plochou. Ta největší patří skateparku, který je z betonu. „Naštěstí majitel přilehlé louky nám nebránil v příjezdu buldozeru. Domluva s ním byla perfektní, těžká technika nám převážně šikmé plochy vyrovnala za dva dny. Jako povrch jsme zvolili beton, který vydrží bez oprav déle než dřevěné překážky. Třeba v Uherském Brodě za posledních pět let opravovali skatepark třikrát, ve Slavičíně je to se stejným povrchem podobné,“ vysvětluje volbu Martin Rapant. Beton navíc není hlučný, což se o překážkách, na kterých se dosud jezdilo u kempu, říct nedalo. „Plechy bouchaly a lidé v okolí si hlasitě stěžovali. Jenomže to je u dvacet let starého hřiště, jehož překážky už dávno nevyhovovaly, logické. Nová plocha i areál všechny problémy vyřeší,“ doplnil Martin Rapant.

Nový skatepark se dokonale přizpůsobil charakteru okolí. Překážky stojí u sebe, jezdec si tak může dovolit plynulou jízdu. „Rozjet se můžete ze tří bodů. V našem areálu jde o surfování, při kterém se nemusíte příliš odrážet. Postavili jsme si překážky ve stylu halového ježdění. Tam máte před sebou také překážky, které na sebe rychle navazují,“ podotkl Martin Rapant.

A jak je možné, že Martin Rapant hovoří v přítomném čase? I když areál ještě na své oficiální otevření čeká, mladí nedočkavci se v něm prohání už několik týdnů. Dokonce už došlo i na opravu jedné z překážek, obnova přišla Ska-work na tři a půl tisíce. „Koloběžkáři poničili jednu z horních částí. S koloběžkami je vůbec na betonových plochách problém. Jsou příliš nízké a dřou o betonové hrany. Navíc často padají a řídítka, ta dokáží udělat velké rýhy,“ vysvětluje Rapant.   

Pokud se budou potíže s koloběžkáři opakovat, možná se jim vstup zcela zakáže. Přístup do nového areálu bude volný, vybírat se bude pouze za využití skateparku. Sazba je 15 korun na den. Ostatní atrakce budou zdarma. Pokud jde o vstup do Ska-worku, zájemci do 21 let zaplatí členský poplatek 100 korun, muži nad 21 let pak 500 korun ročně. Veškeré peníze poslouží oddílu na opravy.

Autor: JAROSLAV CHUDARA

Vaše názory

Světlovánek přišel o název. Zaregistroval si ho Světlovan!

Bojkovice

Světlovánek přišel o název. Zaregistroval si ho Světlovan!

Představte si, že jedete reprezentovat do Francie sebe, město, republiku, ale po návratu z úspěšného turné vás...

23. 8. 2016
Farmu už mají, teď jednají o drůbežárně

Staré Město

Farmu už mají, teď jednají o drůbežárně

Drůbežárně v lokalitě Habeš ve Starém Městě zvoní umíráček. Společnost ZEVOS ji nabídla k prodeji radnici, která...

23. 8. 2016
Z „Peveka“ je skladiště, obec vyhlíží dotaci

Boršice

Z „Peveka“ je skladiště, obec vyhlíží dotaci

Areál bývalého Peveka v Boršicích zůstává prázdný, slouží jen jako sklad. Obec, která jej zkraje roku koupila...

23. 8. 2016
Kauza Podolí: Lidé napadnou odvolání starostky a místostarostky u ministerstva!

Podolí

Kauza Podolí: Lidé napadnou odvolání starostky a místostarostky u ministerstva!

Emoce v Podolí planou dál, atmosféru v obci neuklidnilo ani veřejné jednání v kulturním domě, jehož iniciátorem...

22. 8. 2016
TOPlist