FacebookYoutubeInstagram

Babiš hledal křečka. Odvezl si petici

Slovácko Zprávy 12. 3. 2018
Babiš hledal křečka. Odvezl si petici

Premiér Andrej Babiš dostal na cestu do Prahy od Libora Lukáše, předsedy Sdružení pro rozvoj dopravní infrastruktury na Moravě, petici za dostavbu dálnici D49 a D55. Podpořilo ji 15 tisíc lidí.

Foto: sal

Premiér se divil že se po dálnicích D49 a D55 už dávno nejezdí

„Tak kde máte toho křečka?“ Premiér Andrej Babiš zahájil svoji pondělní inspekci v Pravčicích na Kroměřížsku vtípkem. Jednalo se o narážku na hlodavce, jehož domov v okolí obce posloužil ekologickým aktivistům jako záminka k zastavení výstavby dálnic D49 A D55. Babiš pak symbolicky právě na mostě, pod kterým má vést dálnice, převzal petici za jejich dostavbu. Tu podepsalo v krátkém čase už 15 tisíc lidí! „Je neuvěřitelné, že základní kámen byl poklepán před deseti lety a dosud není hotovo,“ divil se Babiš, který do Zlínského kraje přijel se všemi členy kabinetu.

Iniciátorem petice je Libor Lukáš, předseda Sdružení za rozvoj dopravní infrastruktury na Moravě. „Petice vznikla jako občanský protest proti tomu, aby ochrana křečka vyhrávala nad nezbytností zkvalitnit dopravní dostupnost našeho kraje. Ekologičtí aktivisté nemohou vítězit donekonečna a já věřím, že tato petice pomůže tomu, aby se konečně hnuly ledy,“ řekl dopravní aktivista Libor Lukáš.

„Všichni společně musíme vyslat jasný vzkaz těm, kteří donekonečna brzdí výstavbu klíčových dálnic ve Zlínském kraji, že nestojíme o tyto ekologické aktivisty, kteří pouze zneužívají příliš „zelenou“ stavební legislativu k paralyzování státu a tolik potřebných investic,“ přidal se k Lukášovi slovácký senátor Ivo Valenta. „To, že se někdo maskuje za rádoby ekologický spolek a pouze vymýšlí nesmyslné obstrukce k tomu, aby za každou cenu zabránil ve výstavbě dálnic D49 a D55, pokládám za naprosto nepřijatelné. Dokud nezměníme legislativu, musíme se alespoň všichni distancovat od těchto spolků a říct, že ekologičtí aktivisté nezastupují zájmy veřejnosti,“ dodal Ivo Valenta.

Petice v následujících dnech zamíří do Poslanecké sněmovny i Senátu. „Chceme dosáhnout změny legislativy tak, aby stát určil, které dopravní stavby jsou pro něj prioritní, a těm vytvořil takové podmínky, aby nemohlo docházet k nekonečným ekologickým obstrukcím. Pokud jednou bude vydáno kladné rozhodnutí, není možné, aby pořád dokola skupinka zapšklých aktivistů brzdila stavby veřejného zájmu,“ je přesvědčený Libor Lukáš. „Mimochodem, Babiš u nás ani křečka najít nemohl, protože se podle odborníků na životní prostředí křeček z pozemků určených pro výstavbu dálnice už před rokem odstěhoval na jiné místo,” dodal Lukáš.

Autor: ara

Vaše názory

Skláři měnili v žáru 1250 stupňů osm pánví!

Strání

Skláři měnili v žáru 1250 stupňů osm pánví!

Skláři z Květné se pořádně zapotili, v těsné blízkosti žáru 1 250 stupňů Celsia vyměnili v pátek...

12. 3. 2018
Pozor! Přes Ostroh povede objížďka

Uherský Ostroh

Pozor! Přes Ostroh povede objížďka

Řidiči, pozor! Už od dneška má v Blatnici pod Sv. Antonínkem platit oboustranná uzavírka do ulice Veselská....

12. 3. 2018
Dobrá zpráva. Zákaz návštěv dnes končí!

Uherské Hradiště

Dobrá zpráva. Zákaz návštěv dnes končí!

Zákaz návštěv v Uherskohradišťské nemocnici je minulostí, pacienti dnes po více než pěti týdnech opět uvidí příbuzné,...

12. 3. 2018
Připoutal bych ji znovu! Ne kvůli mstě, ale ze strachu, že si ublíží

Uherské Hradiště

"Připoutal bych ji znovu! Ne kvůli mstě, ale ze strachu, že si ublíží"

Je ženatý, má čtyři děti a každým dnem očekává výpověď ze služebního poměru. Pětatřicetiletý Miroslav Vaněk je...

11. 3. 2018
TOPlist