FacebookYoutubeInstagram

Bezdomovci v Hradišti? Město děsí, ale jen na facebooku!

Uherské Hradiště Zprávy 21. 8. 2019
Bezdomovci v Hradišti? Město děsí, ale jen na facebooku!

Podle statistik městské policie "bydlelo" v Uherském Hradišti ještě před čtyřmi lety na dvacet lidí bez stálé střechy nad hlavou. Dnes jich tady má živořit už jen pět.

Foto: Ilustrační foto SAL, KOLÁŽ DOBRÉHO DNE

Bezdomovci nejsou pro Uherské Hradiště bezpečnostním rizikem, nemají na triku závažné trestné činy! Dopouštějí se jen přestupků. V ulicích podle městské policie aktuálně žije jen pět lidí bez střechy nad hlavou. Obyvatelům jsou však trnem v oku, vylehávají totiž na lavičkách, nádražích a loudí drobné…

„Vyhýbám se jim velkým obloukem. Jednou po mě totiž somrovali peníze, a když jsem jim nic nedala, tak mě zasypali vulgárními výrazy, některé jsem ani neznala… A přitom mají ruce, nohy, práce je dost, ale jim takový způsob života vyhovuje,“ reagovala Jana Stejskalová z Uherského Hradiště. Bezdomovci jsou „vděčným“ tématem i na sociálních sítích, na kterých se lidé podivují nad prací městských strážníků… „Nevím, proč s tím nic nedělají,“ reagují diskutující.

Městská policie se však brání, počet bezdomovců se totiž podle jejich statistik rapidně snížil. „Ještě před třemi čtyřmi roky se v ulicích města pohybovalo až dvacet bezdomovců, dnes jich je pouze pět. Ale lidé si často bezdomovce pletou s lidmi, kteří nechodí do práce, jsou na okraji společnosti, ale mají kde bydlet,“ prohlásil Vlastimil Pauřík, velitel městské policie v Uherském Hradišti. Úbytek bezdomovců v ulicích je podle něj výsledkem neúnavné práce strážníků.

Bezdomovci jsou ve městě pouze strůjci přestupků, závažných trestných činů se nedopouštějí. „Nejčastěji porušují obecně závazné vyhlášky o konzumaci alkoholu a znečišťování veřejného prostranství. V individuálních případech pak vzbuzují veřejné pohoršení,“ uvedl Pauřík.

Jeho podřízení mají pohyb lidí bez domova zmapovaný, ví, kde „bačují“. Každý den je taky několikrát kontrolují. „Když se dopouští protiprávního jednání, hned zasáhneme. V legislativě ale bohužel velkou oporu nemáme, to však nemá cenu komentovat,“ poznamenal velitel městských strážníků.

Autor: PETR ČECH

Vaše názory

Exstarosta sepsal petici, nechce v Brodě další jednosměrku

Uherský Brod

Exstarosta sepsal petici, nechce v Brodě další jednosměrku

Změna dopravního značení čeká po Moravské ulici, která je důležitou spojkou na centrální Masarykovo náměstí, také ulici...

20. 8. 2019
Policie: Přechod v Rybárnách? To není nejšťastnější řešení

Uherské Hradiště

Policie: Přechod v Rybárnách? To není nejšťastnější řešení

Radnice v Uherském Hradišti je jako na trní. I když zastupitelé posvětili koupi nabouraného domu v Rybárnách,...

20. 8. 2019
„Domov nebude pod správou obce! Nabídka, která by to změnila, neexistuje

Nezdenice

„Domov nebude pod správou obce! Nabídka, která by to změnila, neexistuje"

Libuše Bídová. Starostka Nezdenic, na kterou se valí velký problém. Zlínský kraj chce její obci „svěřit“ správu...

19. 8. 2019
Kraj investoval do domova 33 milionů. A klidně se ho zbaví!

Nezdenice

Kraj investoval do domova 33 milionů. A klidně se ho zbaví!

Domov pro seniory v Nezdenicích. Obrazně řečeno, jedna z výkladních skříní sociální politiky Zlínského kraje. Instituce, do...

19. 8. 2019
TOPlist