FacebookYoutubeInstagram

Bojovníci za dostavbu dálnic mají nové spojence! Nespokojenou veřejnost

Slovácko Zprávy 12. 2. 2018
Bojovníci za dostavbu dálnic mají nové spojence! Nespokojenou veřejnost

Rychlou dostavbu dálnic D49 a D55 podpořilo o víkendu přes 600 lidí.

Foto: sal

Bojovníci za vznik hned dvou dálnic, které mají protnout Zlínský kraj, získali významného spojence, nespokojenou veřejnost. Snaha o dostavbu se minulý víkend přesunula do zlínských nákupních středisek Čepkov a Centrum. Právě tady se rozjela velká informativní kampaň o stavbách podpořená podpisovou akcí.

Především v případě Centra ve Zlíně-Malenovicích si spojenci, kterými jsou v tomto případě Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) a Sdružení za rozvoj dopravní infrastruktury na Moravě (SRDIM), nemohli zvolit lepší místo. Právě odtud je totiž vidět nájezd na dálnici D1 do Prahy. Z opačného směru ale vede stále pouze jedna cesta do Zlína. Ta druhá, kterou představuje stále nedokončený úsek dálnice D55, končí ve vzduchu na náspu. „Už dávno se tudy mělo jezdit,“ poznamenal Jan Novotný ze Starého Města, účastník akce.

Z dálnice D55, která po dokončení povede z Olomouce přes Přerov, Hulín, Otrokovice, Uherské Hradiště a Hodonín do Břeclavi, ja zatím hotovo jen 17,534 kilometru. Celková délka pak představuje úsek dlouhý 101 kilometr.

„Rozhodli jsme se lidem vysvětlit, že se jim po dočasně zvýšené zátěži hlukem, prachem nebo špinavými silnicemi významně uleví. Auta už pak nebudou hlučet pod jejich okny. Naše propojená akce se SRDIM ukázala lidem všechny detaily tolik potřebné stavby,“ vysvětlil Jan Rýdl, mluvčí ŘSD.

Pokud jde o D55, tady stavbu komplikují aktivisté v oblasti Bzenecké Doubravy - Strážnického Pomoraví. „Vyskutuje se tady lelek lesní a skřivan lesní. Výskyt těchto dvou ptáků komplikuje, skoro až znemožňuje efektivní přípravu tolik očekávané stavby kapacitní komunikace, která by měla sloužit k odklonění husté dopravy z průjezdných úseků měst a obcí a rovněž urychlit dopravu mezi Přerovem, Otrokovicemi a Uherským Hradištěm,“ říká Libor Lukáš, předseda SRDIM.

Za dostavbu D49 a D55 se už od loňska bojuje petiční akcí, kterou zorganizovalo SRDIM. „Chceme touto občanskou iniciativu deklarovat skutečný veřejný zájem. Petici podepsalo už několik tisíc lidí a další mohou petici podpořit také v elektronické podobě na adrese www.infrastrukturamorava.cz,“ doplnil předseda sdružení Libor Lukáš.

Autor: ara

Vaše názory

Obhájce vraha vytahuje trumfy. Pachové stopy nejsou důkaz!

Uherské Hradiště

Obhájce vraha vytahuje trumfy. Pachové stopy nejsou důkaz!

Už čtvrtým rokem si odpykává trest ve Valdicích, kde sedí za brutální vraždu seniora ve Slopném. Pětadvacetiletý...

11. 2. 2018
Obchvat Těšova a Újezdce? Spíš sen

Uherský Brod

Obchvat Těšova a Újezdce? Spíš sen

Podzim 2023. To je ideální termín pro otevření obchvatu Újezdce a Těšova. I když cesta za půl...

8. 2. 2018
Smuteční síň oživily umělé květiny

Uherské Hradiště

Smuteční síň oživily umělé květiny

Třicet tisíc korun investovalo město Uherské Hradiště do výzdoby smuteční síně na hřbitově v Mařaticích. Instalací vazeb...

8. 2. 2018
Obec obnovila válečné památníky

Nedakonice

Obec obnovila válečné památníky

Památníky obětem I. a II. světové války v Nedakonicích odhodily „šedý“ kabát. Vzpomínku na oběti válečných konfliktů...

8. 2. 2018
TOPlist