Inzerce
FacebookYoutubeInstagram

„Brácha s bráchou, matka se synem“

Uherský Brod Zprávy 9. 10. 2018
„Brácha s bráchou, matka se synem“

Pokud jde o příbuzenské svazky v politice, ty už dávno nejsou nic nového ani na komunální úrovni. Zatímco zaměstnavatelé musí nedostatek lidí řešit zdlouhavými nábory, v případě politiky bývá řešení jednoduché. Jednoduše se sáhne do řad příbuzných. Nepočetnější zástup jich měli na kandidátkách v Uherském Brodě. Na seznamu devíti politických stran a hnutí zůstali bez rodinných vazeb jen v KDU-ČSL a nezávislí kandidáti s podporou ČSSD.

Seznam politických příbuzných je pořádně dlouhý, posuďte sami.

Za hnutí ANO kandidovali Radek Všetečka a jeho matka Hana Všetečková. Dále Tomáš Vidrman s matkou Marií a podle zdroje DOBRÉHO DNE dlouholetí partneři Jindřich Mozda a Martina Poslušná. Nové sdružení Broďané sobě reprezentovali Tomáš Volařík a jeho otec Daniel, manželé Petr a Anna Hodicovi a Jaromír Sýkora s dcerou Soňou. Komunisté zařadili na kandidátku manžele Věru a Vlastimila Lovecké a sestřenici s bratrancem, Marii Rachůnkovou a Antonína Kunčara. Nezávislí za rozvoj města měli na kandidátce Janu Lukešovou a jejího otce Jana Kmentu a švagrové Dagmar Bistrou a Marcelu Honovou.

Rodinným vazbám se nevyhnuli ani občanští demokraté, dosavadní místostarosta Jan Hrdý kandidoval se synem Janem. Svorně šli za ODS do boje také bratři Radek a František Šustkovi. Okamurova SPD pak zařadila na kandidátku manžele Lenku a Patrika Magyaricsovy, Lubora Peška s matkou Marcelou Peškovou.

Za SPD kandidovali manželé Olga a Jaroslava Vaculových a Radim a Radek Vlkovi (otec a syn). Hnutí Zvuk 12 - Úspěch a kumšt prokazatelně reprezentovali sourozenci Hynek a Lenka Švehlíkovi, Hynek Sušil a jeho syn Zbyněk a manželé Eva a Bohuslav Jandáskovi.
Samostatnou kapitolou byli v Brodě takzvaní političtí turisté. Tedy kandidáti, kteří po čtyřech letech změnili „barvu dresu“.
Nejvíc přeběhlíků získala SPD. Z Naděje pro Uherský Brod přetáhla Libuši Ďurďovou, Františka Mlýnka, Milana Nováka a Lubora Peška. Broďané sobě získali ze Zvuku Petra Hodice a z hnutí ANO Petra Kopečka.

Nezávislé za rozvoj města pak posílily Sabina Běhůnková (dříve ANO) a Miroslava Poláková (Zvuk). Zvuk pak na letošní kandidátku zařadil Ctibora Boráně, dříve dlouholetého zastupitele za ČSSD.

Autor: JAROSLAV CHUDARA

Vaše názory

Zemka v boji o spravedlnost podporují přátelé

Uherské Hradiště

Zemka v boji o spravedlnost podporují přátelé

Iniciativa nejbližších přátel Zdeňka Zemka stála za vznikem spolku Spravedlnost na podporu nespravedlivě odsouzených a stíhaných v...

9. 10. 2018
Výhru v Brodě slaví Kubáník, ale starostou může být Hrdý!

Uherský Brod

Výhru v Brodě slaví Kubáník, ale starostou může být Hrdý!

Ferdinand Kubáník, s 1 853 hlasy vítěz brodských komunálních voleb v barvách KDU-ČSL, nebo lídr kandidátky David...

8. 10. 2018
Boj o senát, 2. kolo: Kunčar zůstane senátorem!

Slovácko

Boj o senát, 2. kolo: Kunčar zůstane senátorem!

Je dobojováno, staronovým senátorem v obvodu č. 80 je Patrik Kunčar, dosavadní starosta Uherského Brodu za KDU-ČSL....

8. 10. 2018
V Hradišti triumfovali občanští demokraté, ti sociální vyhořeli!

Uherské Hradiště

V Hradišti triumfovali občanští demokraté, ti sociální vyhořeli!

Volby v Uherském Hradišti vyhrál úřadující starosta Stanislav Blaha a jeho Občanští demokraté a nezávislé osobnosti, kteří...

8. 10. 2018
TOPlist