FacebookYoutubeInstagram

Bránu do Štěpnic pohlídá Velký bratr

Uherské Hradiště Zprávy 13. 6. 2017
Bránu do Štěpnic pohlídá Velký bratr
Foto: Ilustrační foto

„Velký bratr“ pohlídá křižovatku ulic Revoluční a Husova v Uherském Hradišti. Instalování kamery už nic nezabrání. Na sloupu veřejného osvětlení se objeví nejpozději na podzim, pohlídá strategické místo křížení cest, které vedou na druhé největší městské sídliště Štěpnice a Starý Mojmír.

„I když nejde o nejproblematičtější lokalitu, trestná činnost jí není zcela cizí. Nejčastěji se jedná o krádeže, vloupání a narušování veřejného pořádku. Ale hlavně jde opravdu o hlavní trasu do Štěpnic,“ potvrdil Vlastimil Pauřík, velitel uherskohradišťské městské policie. Kamera navíc naváže na „kolegyni“ ve Štěpnicích a vyplní hluchá místa.

Instalace kamery je hotovou záležitostí, město už ji dokonce koupilo. „Jejímu oživení zatím brání neexistence stálé fáze elektrického napětí, které je pro kamerový bod nutností. A možností veřejného osvětlení nelze využít z technických důvodů,“ objasnil zdržení Jan Pášma, mluvčí uherskohradišťské radnice. Trn z paty jí vytrhne energetická společnost, která v místě zřídí odběrné místo, takže se kamera napojí přímo na zdroj elektrické energie. Vše stihne do konce srpna. „Jakmile zřídí stálou fázi, instalujeme kamerové „oko“ na sloup veřejného osvětlení a propojíme s metropolitní sítí,“ dodal Pášma.

Optický zoom zajistí kameře detailní přehled o dění v ulicích až do vzdálenosti 200 metrů, včetně „myší díry“, podchodu pod železniční tratí. Její instalace přijde radnici na zhruba dvě stě tisíc korun. „Přesný termín spuštění kamery ještě neznáme, ale letos to určitě stihneme,“ vzkázal na sídliště mluvčí.

Autor: ceh

Vaše názory

Za vandaly zaskočily kuny

Uherské Hradiště

Za vandaly zaskočily kuny

Vandalové v Uherském Hradišti mají výjimečně čisté svědomí, čtyři závěsné truhlíky se surfiniemi na zábradlí mostu přes...

13. 6. 2017
Obec oslaví 770. výročí i knihou

Mistřice

Obec oslaví 770. výročí i knihou

Mistřice připravují itinerář oslav 770. výročí od první písemné zmínky, které vyvrcholí v sobotu 2. září. Aktuálně...

13. 6. 2017
V Kunovicích vyrobili už 600 letadel, většina míří do USA

Kunovice

V Kunovicích vyrobili už 600 letadel, většina míří do USA

Kunovice a letadla k sobě patří stejně jako Vlčnov a Jízda králů. A další důkaz propojení pupeční...

12. 6. 2017
Bylo to strašné, všichni křičeli!

Uherské Hradiště

Bylo to strašné, všichni křičeli!

Dvě ženy. Ještě před týdnem neměly nic společného. Jenže pak nastoupily do „osudného“ vlaku, který jejich životní...

12. 6. 2017
TOPlist