FacebookYoutubeInstagram

Brod chce do nájmu vlakové nádraží. Jinak nezíská dotaci

Uherský Brod Zprávy 14. 12. 2011
Brod chce do nájmu vlakové nádraží. Jinak nezíská dotaci

Nádražní budovu chce Brod opravit stůj co stůj. Kvůli dotaci si objekt chce město pronajmout.

Foto: fab

Zatupitelé Brodu nakročili k zahájení oprav vlakového nádraží a přestavby jeho okolí na dopravní terminál. Aby město mohlo dosáhnout na fondy z Programu švýcarsko-české spolupráce, ze kterých chce čerpat finance, musí mít rekonstruovaný majetek „ve své moci“. Zastupitelé proto schválili návrh smlouvy, podle které si město nádražní budovu po dobu oprav bezplatně vypůjčí a následně vezme do pronájmu.

„Ze strany města je smlouva schválena, jednání s Českými drahami však stále probíhá a čekáme na jejich vyjádření. Město navrhuje po dobu rekonstrukce vypůjčku budovy, následně po dobu udržitelnosti projektu nájem,“ představila návrh města Elen Sladká, mluvčí Brodu. Probíhající jednání potvrdila i mluvčí Českých drah pro Moravu, Kateřina Šubová. „Momentálně se snažíme najít nejvhodnější právní řešení. Konečné řešení bychom měli znát během ledna příštího roku,“ upřesnila mluvčí.

Rekonstrukce nádražní budovy je zařazena do projektu Dopravní terminál - II. etapa. Samotná rekonstrukce odbavovací budovy by měla spočívat ve vnitřních stavebních úpravách budovy pro dopravní terminál a prostory k pronájmu. „Součástí navrhované rekonstrukce bude přízemní podlaží,  oprava fasády, oprava střechy, krovu a technická vybavenost objektu. Realizace však závisí na přidělení dotací,“ doplnila Sladká.

Uherský Brod má ale velkou šanci. Postoupil do nejužšího výběru a švýcarská delegace se byla i ve městě podívat. Radnice také získala dotaci dvanácti tisíc švýcarských franků na přeložení potřebných dokumentů do angličtiny. Rozhodnout o dotacích by se mělo do konce května 2012.

Autor: fab

Vaše názory

Vikýř ukrývá poselství

Kunovice

Vikýř ukrývá poselství

Jeden z vikýřů ve střeše zrekonstruovaného Panského dvora v Kunovicích ukrývá poselství budoucím generacím. Radní do něj...

14. 12. 2011
Policii vystřídal soud

Uherské Hradiště

Policii vystřídal soud

Okresní soud v Uherském Hradišti je novým správcem bývalé policejní služebny. Do budovy v Hradební ulici soud...

14. 12. 2011
Statika zámku v ohrožení?

Veselí nad Moravou

Statika zámku v ohrožení?

Odvážný projekt společnosti Hydropol, který chce pod dvě strojovny veselské hydroelektrárny umístit ještě třetí turbínu, může podle...

14. 12. 2011
Medaile za vlastenectví pro učitelku z Brodu

Uherský Brod

Medaile za vlastenectví pro učitelku z Brodu

Do Brodu putuje medaile za zásluhy o šíření vlastenectví a legionářských tradic ve školní výuce. Z...

13. 12. 2011
TOPlist