Inzerce
FacebookYoutubeInstagram

Brod chce po bývalém řediteli Domu kultury bezmála půl milionu

Uherský Brod Zprávy 8. 1. 2019
Brod chce po bývalém řediteli Domu kultury bezmála půl milionu
Foto: SAL, koláž DOBRÉHO DNE

Jan Zapletal nakonec čelí dvojnásobnému obvinění

Bývalý ředitel Domu kultury Uherský Brod Jan Zapletal má problém. Policie po roční prověrce materiálů, které si vyžádala od vedení města a Domu kultury, předala státnímu zastupitelství složku se dvěma obviněními. Jan Zapletal je trestně stíhán ve věci porušení povinnosti při správě cizího majetku a sjednání výhody při zadání veřejné zakázky, soutěže a dražby.

Na státním zástupci nyní zůstává, jestli padne žaloba a bývalý ředitel půjde k soudu. Rozhodování může trvat měsíce. „Na každý pád město Uherský Brod i Dům kultury Uherský Brod budou dál usilovat o to, aby Jan Zapletal uhradil vyčíslené škody,“ říká Petr Vrána, brodský místostarosta zodpovědný za ekonomiku města.

Kauza, o níž DOBRÝ DEN informoval loni jako první, vznikla poté, co se potvrdilo uzavření milionové zakázky na rekonstrukci dětského oddělení Knihovny Františka Kožíka bez výběrového řízení.

Exředitel se měl provinit tím, že milionovou zakázku rozdělil na čtyři díly, přičemž tři smlouvy získala jedna firma a čtvrtou její jednatel. Trestní oznámení na Jana Zapletala podal zastupitel Ivan Láska, který rovněž upozornil na fakt, že knihovna byla otevřena bez kolaudace. Následovala dlouhá rekonstrukce na náklady Domu kultury. Celkové náklady na zprovoznění představují 469 956 korun. Celkem 231 tisíc se týká projektu, 110 tisíc patří úpravám nutným ke kolaudaci. Zbývající částka zahrnuje pořízení zábradlí, bezpečnostního skla a truhlářských prací.

„Všechna obvinění bude řešit můj právník,“ zestručnil Jan Zapletal už na konci loňského listopadu, kdy DOBRÝ DEN přinesl zprávu o hrozbě trestního stíhání.

„Pokud případ dospěje k soudu, obviněnému hrozí v případě obvinění z porušení povinnosti při správě cizího majetku až dva roky za mřížemi nebo základ činnosti. V případě obvinění kvůli sjednání výhody při zadání veřejné zakázky, soutěže a dražby pak až tři roky vězení nebo zákaz činnosti,“ doplnila Milena Šabatová, mluvčí hradišťské policie. 

Autor: JAROSLAV CHUDARA

Vaše názory

Řidiči z pohraničí jezdí tankovat na Slovensko. Je tam levněji

Slovácko

Řidiči z pohraničí jezdí tankovat na Slovensko. Je tam levněji

I když pohonné hmoty v kraji před vánočními svátky znovu zlevnily, litr Naturalu 95 se teď prodává...

8. 1. 2019
První novorozenci roku mají jména filmových hrdinů

Uherské Hradiště

První novorozenci roku mají jména filmových hrdinů

Jméno, které proslavil herec Oldřich Nový, dostalo první miminko roku 2019 v Uherskohradišťské nemocnici. Kristián Michalík vážil...

7. 1. 2019
Pokoří Tři králové hranici 4 milionů korun?

Slovácko

Pokoří Tři králové hranici 4 milionů korun?

Tříkrálová sbírka se rozjela na plné obrátky, stovky skupinek koledníků vyrazily do 78 obcí a měst na...

7. 1. 2019
Nová hřbitovní brána je umělecké dílo

Boršice

Nová hřbitovní brána je umělecké dílo

Hřbitov v Boršicích má novou hlavní bránu, která je dílem uměleckých kovářů otce a syna Kučíkových. Její...

7. 1. 2019
TOPlist