Inzerce
FacebookYoutubeInstagram

Broďané jsou vicemistry republiky ve vyprošťování

Uherský Brod Zprávy 2. 10. 2018
Broďané jsou vicemistry republiky ve vyprošťování
Foto: archiv

Klobouk dolů! Profesionální hasiči z Uherského Brodu vybojovali stříbrnou medaili na devátém mistrovství republiky Hasičských záchranných sborů ve vyprošťování u dopravních nehod. Kvarteto Jindřich Macíček, Radim Bruštík, Pavel Vlk a Petr Fojtách si tak spravilo chuť po premiérovém nezdaru před dvěma lety.

„Stříbro je super, to nikdo nečekal,“ svěřil se Radim Bruštík. Čtrnáct nejlepších týmů z celé republiky si dalo dostaveníčko na Resselově náměstí v Chrudimi, Broďané se mezi elitu kvalifikovali vítězstvím v krajském kole.

Každý tým se potýkal s odlišným scénářem dopravní nehody. Na simulovaný zásah bedlivě dohlíželi kvalifikovaní rozhodčí z řad hasičského záchranného sboru. Borci od Olšavy měli ve scénáři nehodu dvou osobních vozidel, přičemž v jednom z aut převráceném na střechu zůstala zraněná, zaklíněná řidička. „Nejtěžší bylo zvolit správnou cestu, abychom se ke zraněné dostali co nejrychleji, zaklonili jí hlavu a uvolnili dýchací cesty. Sudí hodnotili taktiku, techniku provedení zásahu, poskytnutí první předlékařské pomoci a vůbec souhru celého družstva,“ prozradil Bruštík, který je profesionálním hasičem třetím rokem. Jedenáct let předtím byl u dobrovolníků. „Časový interval byl dvacet minut, kdo to nestihl, byl diskvalifikován. Ale čas nebyl samozřejmě klíčovým měřítkem,“ podotkl Bruštík.

O stříbrný úspěch uherskobrodských hasičů se ještě postarali Pavel Vlk, Petr Fojtách, velitel Jindřich Macíček a vedoucí týmu Petr Dzurák, který je hlavně manažerem. „Už před dvěma lety jsme byli na šampionátu v Mladé Boleslavi, ale to příliš nedopadlo. Teď jsme ale dobře potrénovali a nakonec se poklonili jen kolegům z Královéhradeckého kraje. Do třetice už třeba dosáhneme na titul,“ usmívá se Bruštík.

Autor: ceh

Vaše názory

Falešný stavař napálil seniora. Vybral zálohu a vypařil se

Slovácko

Falešný stavař napálil seniora. Vybral zálohu a vypařil se

„Sešli se v nemocnici, oba jako pacienti. Zákazník a stavař. Slovo dalo slovo a dohodli se na...

2. 10. 2018
Kriminalisté „zamáčkli“ partnerům Fénixovy slzy

Uherské Hradiště

Kriminalisté „zamáčkli“ partnerům Fénixovy slzy

Kriminalisté zarazili mezinárodní drogový obchod, který měsíce kvetl v jednom z rodinných domů na Uherskohradišťsku. Čtyřiatřicetiletý muž...

1. 10. 2018
Záhadný úhyn candátů! Otrava nebo jen nedostatek kyslíku?

Babice

Záhadný úhyn candátů! Otrava nebo "jen" nedostatek kyslíku?

Rybáři se vzpamatovávají ze šoku a sčítají škody, v babických Uhliskách zatím bez jasné příčiny uhynulo na...

30. 9. 2018
Obchvat Hradiště se dočká nového sjezdu

Slovácko

Obchvat Hradiště se dočká nového sjezdu

Nekonečné fronty aut a jen těžko průjezdná křižovatka v Kunovicích u obchvatu, to je denní realita, kterou...

30. 9. 2018
TOPlist