FacebookYoutubeInstagram

Cena pro „zelený“ úřad

Uherské Hradiště Zprávy 27. 1. 2009
Inzerce

Město se čerstvě pyšní cenou ministerstva vnitra za inovaci ve veřejné správě. Ocenění si vysloužilo za koncepci ekologického provozu radnice. „Zeleným“ úřadováním na městském úřadě se přitom v Uherském Hradišti intenzivně zabývají teprve druhé léto. Snižují spotřebu kancelářského papíru, vody, elektřiny nebo čisticích prostředků.

„Ocenění chápeme jako povzbuzení a současně i určité potvrzení dlouhodobé snahy úřadu o systematickou práci pro občany a také pro lepší kvalitu života ve městě,“ říká Petr Pavelčík z odboru architektury, plánování a rozvoje uherskohradišťské radnice, která už rozjela několik opatření ekologického provozu. „Zavedli jsme třeba úsporný tisk a elektronické verze dokumentů, využíváme recyklovaný papír pro tisk některých letáků nebo publikací. Hospodárně využíváme čisticí prostředky, zdokonalujeme systém třídění odpadů a preferujeme výrobky s oficiální českou ekoznačkou,“ shrnul v kostce Pavelčík.

„Zelený“ provoz radnice se odrazí i ve snížení nákladů, už od letošního roku se úspory odhadují na desítky tisíc korun. Ministerstvo uděluje ceny od roku 2004, Uh. Hradiště není mezi laureáty poprvé, už bylo oceněno za projekt Komunitní plánování sociálních služeb. 

Autor: ceh

Vaše názory

Život v Podolí má na kahánku

Podolí

Život v Podolí má na kahánku

Dny obecního zpravodaje Život v Podolí jsou sečteny! Jestli se občané dočkají v poštovních schránkách obecního čtení...

27. 1. 2009
Ekologická daň plní vrakoviště

Staré Město

Ekologická daň plní vrakoviště

Autovrakoviště ve Starém Městě praská ve švech! Lidé se hromadně zbavují starých aut. Ekologická daň, která platí...

27. 1. 2009
Kunovičtí získali zpět popelnici

Slovácko

Kunovičtí získali zpět popelnici

Tři keramické popelnice ukořistili zástupci obcí a měst Uherskohradišťska ve třetím ročníku soutěže Zlínského kraje o největší...

27. 1. 2009
Obec koupila hospodu, lidé se už vyspí

Topolná

Obec koupila hospodu, lidé se už vyspí

Ročnímu trápení obyvatel Topolné, bydlících na horním konci, definitivně odzvonilo! Konečně se v klidu vyspí, hluk už...

27. 1. 2009
TOPlist