FacebookYoutubeInstagram

Centrum pro děti otevřeli v „domě hrůzy“

Uherský Brod Zprávy 2. 10. 2008
Centrum pro děti otevřeli v „domě hrůzy“

Příští týden se otevřou dveře nízkoprahového centra pro děti a mládež v Uh. Brodě. Smělým cílem tohoto zařízení je dostat děti ze slabých sociálních vrstev z ulice a nabídnout jim různé způsoby, jak mohou trávit volný čas. Snad právě proto vzniklo toto centrum v hotelovém domě, kde je těchto dětí hodně.

Nabízí se však otázka, zda budou zařízení chtít využívat i děti z jiných částí města. Vždyť hotelovému domu se v Brodě neřekne jinak než „dům hrůzy“ a v minulosti se zde kvůli nebezpečnosti místa uvažovalo i o zřízení pobočky městské policie.

Centrum, které vzniklo na místě nevyužité jídelny a rozšířením na úkor chodby, je vybavené počítačem, šipkami a řadou dalších her a atrakcí. K dispozici je kuchyňka a v plánu je i fotbálek. Podstatou centra je jeho otevřenost pro všechny a bezplatnost.

„Zařízení je určeno pro děti od 11 do 18 let. Mladší děti zatím pouštět nechceme, protože by mohly vznikat konflikty,“ sdělila ředitelka Sociálních služeb Marie Vaškovičová. Ta také potvrdila, že lokalita byla zvolena i s ohledem na potřeby místních. „Dalším důvodem bylo, že jinde zatím nebylo místo. Do budoucna však plánujeme rozšíření i blíže do centra města. Tím bychom také mohli přijímat i mladší děti,“ prozradila další záměry Vaškovičová. Zařízení je připraveno přijímat dotazy, poskytovat dětem a především adolescentům informace a rady ve složitých životních situacích týkajících se například návykových látek, pohlavního života či otázek budoucího uplatnění.

„Věřím, že toto zařízení bude sloužit těm nejpotřebnějším. Tedy především zdejším dětem a dětem v okolí,“ řekl při zahajování provozu starosta Uh. Brodu Ladislav Kryštof.

Přeměna jídelny na osmdesát metrů velkou hernu přišla na 1,5 milionu korun. V zařízení počítají s vytížeností kolem 15 dětí denně. Poprvé můžou děti a mládež využít služeb centra tuto středu 1. října

Autor: fab

Vaše názory

U Luxů asi bezpečněji nebude

Újezdec u Luhačovic

U Luxů asi bezpečněji nebude

Když se před nedávnem stala tragická nehoda, při níž na výjezdu ze šumické cyklostezky přišel o život...

2. 10. 2008
Chodce už neohrozí

Uherský Brod

Chodce už neohrozí

V nedávné době došlo k rekonstrukci uličky spojující ulici Soukenickou a Moravskou. Novinkou je sloupek, který zabránil...

2. 10. 2008
Vymaže obchvat zatáčku smrti?

Bánov

Vymaže obchvat zatáčku smrti?

Zítra v poledne bude vyslyšeno přání mnoha Bánovjanů, ale i řidičů z celého okolí. Začne totiž výstavba...

2. 10. 2008
Stížnost zahrádku nezruší

Uherské Hradiště

Stížnost zahrádku nezruší

Obyvatelům sídliště Štěpnice je trnem v oku hospoda (bývalá cukrárna) v přízemí obchodního centra. Stížnosti probudil k...

2. 10. 2008
TOPlist