FacebookYoutubeInstagram

Chodci zůstávají v ohrožení...

Stříbrnice Zprávy 30. 5. 2011
Inzerce

Obyvatelé Stříbrnic stále riskují vlastní zdraví, jejich bezpečnost je dnes a denně ohrožena. V zúženém profilu silničního průtahu obcí totiž chybí chodník a doprava je stále hustější. Jenže pro obec zůstávají dotace už čtyři roky nedobytnou tvrzí... Uspějí na podzim?

„Chodník potřebujeme jako sůl, je to největší problém a jedna z obecních priorit. Lidé chodí po silnici, na záda jim „funí“ kamiony. Aktuální stav je neudržitelný,“ uvedl Petr Matoušek, starosta Stříbrnic.

Asi dvě stě metrů dlouhý úsek silnice trápí Stříbrnické už několik let, potřeba jeho „řešení“ vyvstala a stupňuje se s rostoucí hustotou dopravy. „Hlavně kamionů neustále přibývá, řidiči si tudy zrychlují cestu na Kyjov,“ říká Matoušek.

Obec už připravila projekt, který počítá i s opravou kanalizace, ale bez dotace se nepohne z místa. Akce si totiž vyžádá bezmála pět milionů korun. „Únorové výzvy byly odsunuty na podzim, takže musíme znovu vydržet a doufat, že uspějeme. Jinak zase zkusíme štěstí v únoru, nic jiného nám ani nezbývá,“ posteskl si starosta. V podhůří Chřibů už to znají, o dotaci žádali opakovaně. „Snad bude platit do třetice všeho dobrého,“ přeje si Matoušek.

I když samotná vozovka není ve špatném stavu, z hlediska bezpečnosti chodců je rekonstrukce nezbytná. Vždyť je třeba jedinou spojkou na fotbalové hřiště, které bývá často dějištěm společenských a kulturních akcí.

Autor: ceh

Vaše názory

Otevřeli muzeum, lidé stáli venku

Bojkovice

Otevřeli muzeum, lidé stáli venku

Věčnému stěhování muzejních sbírek z jednoho místa na druhé je snad definitivní konec. Po desítkách let peripetií...

30. 5. 2011
Účet za zimu: 4 miliony

Uherské Hradiště

Účet za zimu: 4 miliony

Uherské Hradiště zveřejnilo konečný účet zimní údržby, z městské pokladny odčerpala čtyři miliony korun. Jedna polovina padla...

30. 5. 2011
Studentů ubylo, učitelé dostávají výpovědi

Uherskohradišťsko

Studentů ubylo, učitelé dostávají výpovědi

Technické obory studenty nelákají, jejich zájem rapidně upadá. A na nelichotivý trend doplácejí učitelé, kterým zaměstnavatelé rozdávají...

30. 5. 2011
„Cirkus. Cirkus? Cirkus!“

Uherský Ostroh

„Cirkus. Cirkus? Cirkus!“

Náhoda stojí za novou tradicí, kterou začaly udržovat děti z ostrožského domova. Školáci se před třemi lety...

30. 5. 2011
TOPlist