FacebookYoutubeInstagram

"Cihelna" sklízí kritiku, připomínek je stále víc

Buchlovice Zprávy 30. 5. 2016
Cihelna sklízí kritiku, připomínek je stále víc
Foto: vizualizace Městys Buchlovice

Ještě dnes a zítra mají obyvatelé Buchlovic šanci ovlivnit budoucí podobu víceúčelové sportovní haly „Cihelna“, která vyroste v těsném sousedství školy. Sportovní stánek pod Buchlovem chybí jako sůl, jeho stavba přijde odhadem na desítky milionů korun.

„Každého konkrétního námětu, podnětu, vylepšení i věcné kritické neanonymní připomínky si vážíme, stačí je napsat na mail .zc.ecivolhcub@sytsem Čím víc lidí se zapojí, tím lépe,“ apeluje na obyvatele Bořek Žižlavský, místostarosta Buchlovic. S kritikou projektu přišla architektka Petra Kropáčová, vedoucí Folklorního studia Buchlovice. „Připomínek mám víc, ale dvě jsou zásadní. Velmi nevhodně je řešení napojení na stávající budovu školy, kdy žáci a učitelé projdou „suchou nohou“ do tělocvičny pouze přes jídelnu, a prosklená jižní strana haly, což způsobí přehřívání prostoru tělocvičny. Copak stavíme bazén, nebo skleník?“ diví se na svém facebooku Kropáčová.

Bezbariérová sportovní hala prioritně poslouží k výuce tělesné výchovy, protože současná tělocvična už nevyhovuje dnešním požadavkům, a to nejen z hlediska nedostatečných rozměrů. Městys však počítá i s využitím pro veřejnost, sportovní turnaje a spřízněné společenské akce. „Hřiště o rozměrech 44 x 22 metrů s pružnou podlahou umožní zahrát si házenou, halový fotbal, futsal, florbal, badminton, basketbal nebo tenis. Sál doplní horolezecká stěna, sportovní jeviště, časomíra a infotabule. Ve třetím nadzemním podlaží je navržena sauna a whirpool,“ prozradil při pohledu na studii Žižlavský. V hale vyroste i pevná tribuna pro 126 diváků, samozřejmostí je sociální zázemí, šatny, ale i posilovna nebo bufet s občerstvením. „To vše se neobejde bez úprav okolí, výstavby nových chodníků, parkoviště a po nějakém čase i vybudování nové křižovatky tří sousedních ulic, která je v současnosti málo přehledná,“ doplnil místostarosta.

Otázkou zatím zůstává financování stavby, předběžné náklady totiž atakují 40 milionů korun. „Soutěž je ale pravděpodobně sníží. Když se objeví vhodná dotace, zkusíme štěstí. Jinak halu nejspíš zafinancujeme z vlastního rozpočtu, rozhodnutí je však na zastupitelích,“ poznamenal Žižlavský.

Autor: PETR ČECH

Vaše názory

Další slib pro věznici. Babiš prý peníze určitě sežene

Uherské Hradiště

Další slib pro věznici. Babiš prý peníze určitě sežene

Blýská se na lepší časy? Bývalá věznice v Uherském Hradišti má další naději, že se zbaví ostudného...

30. 5. 2016
Druhý útok na májku v Traplicích, v Kněžpoli řádili čtyři mladíci

Kněžpole, Traplice

Druhý útok na májku v Traplicích, v Kněžpoli řádili čtyři mladíci

Fantom s motorovou pilou opět udeřil. A za oběť jeho řádění opět padl symbol jara v Traplicích,...

30. 5. 2016
Lidé se nevyspí, město pošle kontroly do barů a restaurací

Staré Město

Lidé se nevyspí, město pošle kontroly do barů a restaurací

Radnice ve Starém Městě si posvítí na dodržování nočního klidu provozovateli pohostinských zařízení. V létě provede namátková...

29. 5. 2016
Porušilo město zákon o obcích? Ministerstvo vnitra má jasno

Uherské Hradiště

Porušilo město zákon o obcích? Ministerstvo vnitra má jasno

Obyvatelé bytového domu, stojícího při vjezdu na sídliště Štěpnice v Uherském Hradišti, se při pohledu na okolní...

27. 5. 2016
TOPlist