FacebookYoutubeInstagram

Cizinci už je v garáži neuvězní…

Uherské Hradiště Zprávy 31. 7. 2017
Cizinci už je v garáži neuvězní…
Foto: sal

Ulice Na Baště, Jiráskova a Žerotínova v Uherském Hradišti slouží jako záchytné parkoviště, řidiči jezdící do města za prací využívají uliček k bezplatnému parkování a často bezohledně zaparkují i před vjezdy do rodinných domů. Ale problému brzy odzvoní, od 1. září totiž ulice ozdobí parkovací automaty.  A radnice chystá novinky také v Tůních a na náměstí Míru.

„Když ulice zpoplatníme, očekávám, že se situace zklidní. Místní aktuálně často ani neparkovali ve vjezdech a garážích, protože jim výjezd zablokovali bezohlední přespolní řidiči. Ale od září jim už pod okny nezaparkují,“ je přesvědčený Zdeněk Procházka, místostarosta Uherského Hradiště, které tři uličky zařadilo do zóny II. Řidiči tak za parkování zaplatí jednu korunu za půl hodiny, deset korun za hodinu a za každou další započatou hodinu dvojnásobek.

Většina rodinných domů v ulicích má vlastní garáž nebo parkovací stání, ale existují i výjimky, které sáhnou do peněženky. „Kdo z místních nemá vlastní stání, může si pořídit rezidentní kartu, za kterou ročně zaplatí čtyři stovky,“ potvrdil Procházka.

Radnice od září spustí ještě dvě další novinky, týkají se rezidentního parkování na sídlišti v Tůních a parkoviště na náměstí Míru. „V Tůních jsme vyšli vstříc starším lidem nad sedmdesát let, kteří nemají auto, ale neobejdou se bez pomoci příbuzných. A právě pro ně zavádíme pečovatelské karty. Jejich majitel nemusí platit,“ prozradil místostarosta. Pečovatelská karta přijde na stovku, což odpovídá nákladům za kartu a její kódování.

Z náměstí Míru zmizí závory, které nahradí klasické parkovací automaty. Za hodinu řidiči zaplatí 10 korun, maximálně však dvacku za den. „Režim je na chlup stejný jako na ostatních záchytných parkovištích u vlakového nádraží a v ulici Na Stavidle. Změna připraví o výhody návštěvníky kina a aquaparku, kteří mají doposud tři, respektive pět hodin zdarma,“ podotkl Procházka. Radnice se novinkou snaží zatraktivnit parkoviště pro řidiče, kteří se mu doposud vyhýbají širokým obloukem…

Autor: ceh

Vaše názory

Třistaletou zeď zbourají, vlhne a praská

Polešovice

Třistaletou zeď zbourají, vlhne a praská

I když ještě nehrozí její zřícení, postupně praská a degraduje. Zeď farního kostela svatého Petra a Pavla...

31. 7. 2017
Kříž ležel dlouhé roky v kapli, teď jej oživí restaurátor

Ořechov

Kříž ležel dlouhé roky v kapli, teď jej oživí restaurátor

Vandíkův kříž v Ořechově je pryč, zloděje však policie nestíhá. Místní památka totiž skončila v ateliéru akademického...

31. 7. 2017
Nudista střílel na zahradě. Policie si vzala na pomoc speciální komando

Staré Město

Nudista střílel na zahradě. Policie si vzala na pomoc speciální komando

Strach, panika a nakonec úleva, takové pocity zažívali obyvatelé ulice Metodějova ve Starém Městě, kterou v páteční...

30. 7. 2017
Muže vyvedla zásahovka

Staré Město

Muže vyvedla zásahovka

O nevídaný rozruch se v pátek odpoledne postaral zásah policie v jednom z domů ve Starém Městě,...

28. 7. 2017
TOPlist