FacebookYoutubeInstagram

Co s Plitvicemi? Zvítězí bytovka?

Nivnice Zprávy 13. 8. 2019
Co s Plitvicemi? Zvítězí bytovka?

Na nivnickém náměstí zvaném Plitvice by mohl vzniknout bytový dům. Pro seniory se pak chystá dům s regulovaným nájemným (na menším snímku).

Foto: OÚ Nivnice

Menší náměstí v centru Nivnice, mezi místními známé jako Plitvice, možná čeká zásadní změna. Volnou plochu po dvou stržených domech v ulici Pořádí by mohla zaplnit nová bytovka pro starší obyvatele i mladé rodiny. Zatím existují tři varianty domů, které opticky nepřevýší dvoupodlažní rodinný dům, jenž stojí poblíž. Ve hře je ale i propojení současné plochy s prostorem u přístavby místní Besedy.

„Pokud zastupitelstvo rozhodne o výstavbě bytů, pak budeme usilovat o stavbu už v příštím roce. Vše nyní závisí nejen na vůli zastupitelů, ale i následném zájmu a uzavření smluv se zájemci. Vzhledem k tomu, že poptávka po bytech je u nás velká, tak by s prodejem neměl být problém. Investice by se navíc rychle vrátila do obecní kasy, a to v plné výši,“ říká starosta Miroslav Vykydal.

Podle starosty je zatím předčasné hovořit o ceně bytů i celé výstavby. Jednak každá ze tří variant počítá s jinými náklady, zastupitelé se navíc mohou rozhodnout úplně jinak. V případě zamítnutí by totiž přišla na řadu příprava vizualizace celého prostoru v podobě spojení Plitvic s plochou u přístavby Besedy.  

Starosta dnes považuje za mnohem reálnější plán vznik nájemního, komunitního bydlení pro seniory. Dům s regulovaným nájemným má stát v ulici Nábřežní, v zahradách Sedlcké chalupy a Nadačního domu. Tedy v nemovitostech, které jsou ve vlastnictví obce.

„Nyní jsme ve fázi dokončení projektové dokumentace, na kterou chceme navázat veřejnou soutěží a žádostí o stavební povolení. Pokud půjde všechno podle plánu, tak stavět začneme na jaře 2020 tak, abychom už na konci roku předali k užívání jedenáct bezbariérových bytů. Jde o přízemní bydlení, kde každý byt má vlastní terasu, a v objektu je i společenská místnost pro setkávání, případně i výdej obědů. Předpokládané náklady na tuto stavbu jsou do dvaceti milionů korun, přičemž celou částku zaplatí obec. „Dotace na podobné projekty sice existují, ale podmínky jsou omezující a obec si chce ponechat právo rozhodování, koho tam umístí,“ vysvětlil starosta Vykydal.

Autor: JAROSLAV CHUDARA

Vaše názory

Stromy sají vodu z vaků. Odolá novinka vandalům?

Kunovice

Stromy sají vodu z vaků. Odolá novinka vandalům?

Uherské Hradiště není jediné, které při panujících tropech „zalévá“ čerstvě vysázené stromy speciálními zavlažovacími vaky. Unikátní systém...

13. 8. 2019
Stát zrušil příspěvky na brýle a optické pomůcky, ale v Hradišti to neplatí!

Uherské Hradiště

Stát zrušil příspěvky na brýle a optické pomůcky, ale v Hradišti to neplatí!

Měření zraku, poradenství, ale i nákup brýlí na míru nabízí nově Uherskohradišťská nemocnice. V přízemí centrálního pavilonu...

12. 8. 2019
Řidič sroloval zastávku a šlápl na plyn

Stupava

Řidič sroloval zastávku a šlápl na plyn

Z autobusové zastávky u Stupavy zůstalo jen torzo! U hlavního silničního tahu Buchlovskými horami vydržela jen osm...

12. 8. 2019
Sklizeň končí, úroda je nižší

Slovácko

Sklizeň končí, úroda je nižší

Sklizeň v regionu se chýlí ke konci, ale zemědělci nejsou příliš nadšeni. Podle informací ministerstva zemědělství (MZe)...

12. 8. 2019
TOPlist