FacebookYoutubeInstagram

Další skandál v Brodě. Radní zapomněli, že souhlas zastupitelů nepotřebují...

Uherský Brod Zprávy 13. 3. 2018
Další skandál v Brodě. Radní zapomněli, že souhlas zastupitelů nepotřebují...

Kluziště s umělým povrchem, které si město Uherský Brod pořídilo bez finančního krytí, způsobilo mnoho zlé krve. Jak se ukázalo, zcela zbytečně.

Foto: Elen Sladká

Skandál s umělým kluzištěm, které si město Uherský Brod pořídilo bez finančního krytí, má pokračování, které čekal málokdo. Nepříjemnost si totiž na sebe ušili samotní radní.

I když měli k ruce usnesení o tom, že Rada města Uherský Brod je oprávněna schválit rozpočtové opatření s nulovým dopadem do bilance rozpočtu města, o schválení peněz požádali v pondělí 26. února zastupitelstvo. Jinými slovy, rada měla v kompetenci rozhodnout o kluzišti a jeho zaplacení sama. Avšak to se nestalo a zastupitelé žádost o 1,31 milionu vyplacených ve třech splátkách dodavatelské společnosti GLICE CZ smetli ze stolu. „Ano, byla to chyba. Kdyby se postupovalo podle nově schválené kompetence, nemáte o čem psát,“ upozornil zdroj blízký radním.

Tím ale „přešlapy“ vedení města nekončí. Opoziční zastupitelé Ivan Láska (ANO) a Ladislav Kryštof (ČSSD) pro týdeník DOBRÝ DEN uvedli, že radní kromě nulového finančního krytí opomněli jednu důležitou směrnici. Konkrétně jde o povinnost zřídit komisi, která posoudí nejméně tři nabídky v ceně od 800 tisíc do 2 milionů korun. „A to se skandálně nestalo, ve hře navíc byly pouze dvě společnosti,“ prohlásili zastupitelé.

Jak se mohly stát tak fatální chyby, za které má být zodpovědný místostarosta David Surý, autor nápadu a předkladatel kupní smlouvy, na to odpověď neexistuje. „Bez komentáře,“ zestručnil místostarosta David Surý s tím, že do dalšího jednání s firmou GLICE CZ není co říct. Podle dostupných informací se jednání uskuteční už zítra, v úterý 13. března. „A pokud jde o počet oslovených firem, na trhu byly pouze dvě, které odpovídaly našim potřebám. Přičemž jen jedna dokázala zajistit kluziště do Vánoc,“ hájí se Surý.

Faktem je, že místostarosta Surý nejednal na vlastní pěst. Radní věděli o všech jeho krocích, což dokládají veřejně dostupné zápisy z jejich porad. Skutečností také je, že s nákupem souhlasil i starosta Patrik Kunčar.

Jestli se bude kluziště vracet, nebo zůstane v majetku města, to zatím jisté není.

Autor: JAROSLAV CHUDARA

Vaše názory

První řidič si nepamatoval, kolik toho vypil. Druhý měl v sobě tři panáky

Uherskobrodsko

První řidič si nepamatoval, kolik toho vypil. Druhý měl v sobě tři panáky

Až rok vězení a zákaz řízení na deset let hrozí dvojici řidičů, kteří se na moravsko-slovenském pomezí...

13. 3. 2018
Černé pálení na seznamu nehmotných tradic? Proč ne!

Slovácko

Černé pálení na seznamu nehmotných tradic? Proč ne!

Slovácký verbuňk. Valašský odzemek, Jízdy králů v Hluku, Kunovicích a Vlčnově a černé pálenice. Takto by měl...

13. 3. 2018
Opilý jel i k výslechu. Získá jeho auto stát?

Slovácko

Opilý jel i k výslechu. Získá jeho auto stát?

Propadnutí auta státu a dva roky za mřížemi hrozí čtyřicetiletému, nepoučitelnému řidiči z obce u Uherského Hradiště....

13. 3. 2018
Starosta opustil manželku, opustí i politiku?

Uherský Brod

Starosta opustil manželku, opustí i politiku?

Hejtman Jiří Čunek není mezi lidoveckými špičkami sám, kdo má rodinný život v troskách. Po jedenadvaceti letech...

12. 3. 2018
TOPlist