FacebookYoutubeInstagram

Děti chtěl vzít s sebou na onen svět. Holčičce zasadil 18 ran nožem!

Staré Město Zprávy 12. 9. 2018
Děti chtěl vzít s sebou na onen svět. Holčičce zasadil 18 ran nožem!

Devětadvacetiletému Tomáši M. hrozí až dvacetileté vězení nebo výjimečný trest.

Foto: sal

„Je to strašné, děsí mě to. Takhle to dopadnout nemělo, chtěl jsem spáchat sebevraždu. Nikdy jsem neměl v úmyslu ublížit dětem,“ soukal ze sebe před zlínským krajským soudem devětadvacetiletý Tomáš M., který ve Starém Městě brutálním způsobem ubodal bezmála tříletou dceru! Pětiletý syn unikl smrti jen náhodou. Jejich otci teď hrozí až dvacet let vězení nebo výjimečný trest.

28. září 2017 se zapsalo černým písmem do kroniky města. Sídlištěm Michalská otřásla obrovská tragédie, při jejích detailech naskakuje husí kůže. „Zmocnila se mě nějaká panika. Bál jsem se, že už je neuvidím, tak jsem se rozhodl, že je vezmu s sebou. S dětmi jsem chtěl být v životě i po smrti,“ vypovídal obžalovaný, který dceru požádal, aby s ním šla do dětského pokoje a lehla si na zem. Dal jí pusu na vlásky, rukou zakryl oči a následně sotva tříleté holčičce zasadil osmnáct bodných ran do hrudi, břicha a zad… „Snažil jsem se trefit srdce, nechtěl jsem, aby trpěla,“ šokoval přítomné v soudní síni. Když si umyl ruce, šel za synem, u kterého vše zopakoval. Opět mu vtiskl pusu do vlasů, zakryl oči a… Pětiletý kluk měl obrovské štěstí, že jeho vrah sáhl po keramickém noži s poškozenou rukojetí. „Bodl jsem do srdce, ale při nárazu uletěla celá čepel. Synovi jsem způsobil jen povrchové zranění, nevěděl jsem, co mám dělat, vzal jsem proto sekáček na maso s cílem trefit krční tepnu. Jenže malý se bránil, trefil jsem ho do brady. Až když mě kousl do prstu a začal křičet, tak jsem toho nechal,“ pokračoval Tomáš M., který pod vlivem alkoholu a prášků na spaní zkolaboval. „Chlapec se schoval pod postel. Když se otec nezvedal, šel za sestrou a uviděl ji v krvi. Bude mít trauma na celý život,“ řekl se slzami v očích jeden z příbuzných.

Obžalovaný podle psychologa trpí smíšenou poruchou osobnosti. Je vysoce narcistický, neuznává kritiku. S depresivními stavy se ale neléčil, problémy řešil marihuanou. Když si manželka našla milence a začátkem září se od něj odstěhovala, jeho stav se ještě zhoršil. Hrozící rozvod chtěl vyřešit sebevraždou, o kterou se pokusil už dvakrát. Ve třinácti letech spolykal léky, později si podřízl žíly. „Koupil jsem si láhev whisky i víno, kterými jsem zapil několik léků na spaní. Měl jsem v plánu se oběsit na balkoně,“ řekl. Jenže hlavu do oprátky nestrčil. O život naopak zvlášť brutálním způsobem připravil dceru. „Vnímala četnost útoku, prožívala trýznivou smrt, vnímala bolest až na samotný práh snesitelnosti,“ uvedl soudní znalec, podle kterého měla holčička poraněné plíce, játra, slezinu i srdce.

Obžalovaný vinu nepopírá, ve vazbě je od 1. října, deset měsíců strávil ve vězeňské nemocnici na psychiatrickém oddělení. Týden před zahájením soudního líčení se pokusil oběsit na WC. Soud líčení odročil kvůli výslechu matky dětí.

Autor: PETR ČECH

Vaše názory

Bánov vyhlásil sbírku pro rodinu, která v Egyptě ztratila otce

Bánov

Bánov vyhlásil sbírku pro rodinu, která v Egyptě ztratila otce

Přesně tři měsíce, od 5. září do 5. prosince potrvá veřejná sbírka, kterou vyhlásila obec Bánov na...

11. 9. 2018
Petice nájemníků zabrala, ale za byty si připlatí

Uherské Hradiště

Petice nájemníků zabrala, ale za byty si připlatí

Jedenáctileté martyrium je u konce! Obyvatelé bytového domu na Průmyslové ulici v Uherském Hradišti vytahují šampaňské z...

11. 9. 2018
Roční azyl v nemocnici skončil, děti jsou zpět ve své škole

Uherské Hradiště

Roční azyl v nemocnici skončil, děti jsou zpět ve své škole

Školáci ze Základní a mateřské školy Šafaříkova v Uherském Hradišti si po příchodu do školy připadali jako...

11. 9. 2018
Obvinění se hájí: Když se loupilo, byli jsme v práci

Uherské Hradiště

Obvinění se hájí: Když se loupilo, byli jsme v práci

I když je pachové stopy usvědčují z ozbrojeného přepadení zlatnictví v Uherském Hradišti, obžalovaní Martin Skalický a...

10. 9. 2018
TOPlist