FacebookYoutubeInstagram

Děti straší bezdomovci, krysy a rezavý plot!

Uherské Hradiště Zprávy 5. 7. 2012
Děti straší bezdomovci, krysy a rezavý plot!
Foto: ilustr.
Inzerce

Torzo stavby Domu mládeže je zdrojem problémů pro děti sousedící mateřské školy Pod Svahy! Léta chátrající neudržovaný objekt na ulici 28. října v Uherském Hradišti totiž opět obsadili bezdomovci, jejichž přítomnost přilákala kočky a krysy, které občas proniknou i na pozemek školky. Bezpečnost dětí navíc ohrožuje i zrezivělý plot... Město už situaci řeší, ale bez spolupráce s majitelem má svázané ruce.

„Už je to opravdu k nevydržení, v panujících vedrech kvůli zápachu ze svazáckého torza ani neotvíráme okna. Bezdomovci zde totiž vykonávají potřebu a spalují kdeco. Smrad je to neskutečný,“ zlobí se jedna z učitelek Eva Salčáková. „Nájemníci“ objektu navíc podle ní děsí i děti ze školky. „Když jednoho hraním probudili, nepěkně po nich vyřvával,“ říká Salčáková.

Alarmující situace nenechává v klidu ani rodiče dětí, bezdomovci totiž nejsou jediný problém. V havarijním stavu je údajně také plot, který odděluje školku od betonového skeletu. „Už je celý zrezivělý a pod tíhou stromů a keřů se pozvolna bortí. Přítomnost bezdomovců navíc přilákala kočky a krysy, které se dostávají i na pozemek školky, kde si hrají děti. A na městě to asi nikomu nevadí,“ kroutí hlavou tatínek Michal Hess. Rodiče už dokonce sepisují dopis, ve kterém vyzvou město k urychlené nápravě. „Když se nedokáží domluvit s majitelem sousedního pozemku, ať ochrání naše děti ze strany školky. Stačí postavit třeba zídku,“ radí Hess.

Radnice však podle místostarosty Stanislava Blahy dělá maximum, aby se provoz školky vrátil do starých kolejí. Za pár dní se potká s právním zástupcem italského majitele chátrajícího objektu. „O celé řadě nepříjemností samozřejmě víme a když se nedomluvíme, využijeme všech zákonných prostředků, abychom dosáhli nápravy,“ zdůraznil Blaha, podle kterého je momentálně na bezdomovce krátká i městská policie. „Jelikož se jedná o soukromý majetek, bez písemného zmocnění, nemáme žádné pravomoce. Za minulého majitele byla situace jiná a taky se nám podařilo nežádoucí osoby z torza vyhnat. I tak se snažíme narušování veřejného pořádku maximálně eliminovat, ale je to těžké,“ přikyvuje Vlastimil Pauřík, velitel městských strážníků.

Nápad s postavením zídky místostarosta nevyloučil, ale za vhodnější považuje „vystěhování“ bezdomovců. „Objekt není ve stavu, který umožňuje bydlení. Jejich přítomnost není žádoucí, a proto věřím, že od majitele získáme povolení pro zásah městské policie,“ doufá Blaha ve vstřícnost italského podnikatele.

Redakce DOBRÉHO DNE se snažila kontaktovat právního zástupce Rostislava Silného, ale na mejlové dotazy zůstaly do uzávěrky vydání nezodpovězeny.

Autor: PETR ČECH

Vaše názory

Dny lidí dobré vůle

Velehrad

Dny lidí dobré vůle

Dvoudenní Dny lidí dobré vůle Velehrad 2012 byly odstartovány včerejším koncertem Večer lidí dobré vůle. Pozvání přijali...

5. 7. 2012
Zlatým “revírníkem“ je policejní pes Geros

Uherské Hradiště

Zlatým “revírníkem“ je policejní pes Geros

Uherskohradišťský policejní psovod Radek Zámečník a jeho čtyřnohý parťák Geros se blýskli v boji o Putovní pohár...

5. 7. 2012
Filmaři obsadili archeoskanzen v Modré

Modrá

Filmaři obsadili archeoskanzen v Modré

V Archeoskanzenu na Modré padá jedna klapka za druhou. Filmaři v areálu velkomoravského sídliště totiž natáčejí historický...

5. 7. 2012
Park Rochus dostal zelenou

Uherské Hradiště

Park Rochus dostal zelenou

Dobrá zpráva pro Uherské Hradiště přišla minulý týden z jednání Regionální rady regionu soudržnosti Střední Moravy. Její...

4. 7. 2012
TOPlist